Ekologicznie i energooszczędnie - rozwiązania dla Twojego domu

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ekologicznie i energooszczędnie - rozwiązania dla Twojego domu

Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w nowym budownictwie. Podczas swojej pracy nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji, gazów ani pyłów. W porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych są też zdecydowanie bardziej wydajne oraz ekologiczne, a także nie wymagają wielkich nakładów w zakresie konserwacji. Ponadto, na tle innych rozwiązań grzewczych oferują wyjątkową żywotność i funkcjonalność - poza ogrzewaniem, mogą zostać wykorzystane do wydajnego chłodzenia domu w ciepłe letnie dni.

aktualizacja: 2022-02-28 13:17:44

Współczesne wymogi dotyczące termoizolacyjności nakładane na nowe budynki sprawiają, że niejednokrotnie poza ekologicznym źródłem ciepła inwestorzy rozważają przy planowaniu także uwzględnienie systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. Jest to system, który doskonale współgra z pompą ciepła. Rekuperacja odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza, a tym samym maksymalizuje wydajność urządzeń grzewczych.

W przypadku jednostki wentylacyjnej CWL-2 WOLF sprawność odzysku ciepła zgodnie z normą DIN EN 13141-7 wynosi aż 98%. Jednak to nie odzysk ciepła jest największą zaletą tego urządzenia, a doskonały klimat, który jest stworzony w każdym pomieszczeniu. W procesie dokładnego oczyszczania powietrza CWL-2 zapewnia również powietrze wolne od pyłków, co stwarza idealne i bezpieczne warunki dla alergików. Łącząc centralną wentylację z pompą ciepła, otrzymamy ekologiczny system grzewczy, który będzie generował minimalne koszty, a zarazem stwarzał zdrowe warunki do życia.

Decydując się na pompę ciepła, możemy wybrać modele, które do ogrzewania będą wykorzystywać różne źródła ciepła. Najatrakcyjniejsze cenowo oraz niewymagające dużych nakładów pracy przy planowaniu oraz instalacji są pompy czerpiące ciepło z powietrza.

Flagowy model WOLF - powietrzna pompa CHA Monoblock to kompaktowa jednostka, która dzięki uniwersalnemu wyglądowi idealnie wpasuje się w otoczenie każdego domu. Przy wyborze konkretnego modelu pompy warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki będzie generować. Początkowo może się to wydawać mało znaczące, jednak przy ciągłej pracy urządzenia funkcjonowanie w jego pobliżu może okazać się bardzo uciążliwe. W CHA Monoblock specjalnie zaprojektowane łopatki wentylatora pompy imitują kształt skrzydła sowy - zapewnia to, że działa ona niezwykle cicho. Poziom ciśnienia akustycznego w odległości 3 metrów od urządzenia wynosi maksymalnie 34dB. To poziom hałasu niższy, niż podczas opadów deszczu. Dodatkowo firma WOLF w dążeniu do jak najbardziej ekologicznych rozwiązań, używa w swoich urządzeniach przyjaznego dla środowiska czynnika chłodniczego R290. Jest on całkowicie bezpieczny dla otoczenia nawet w przypadku rozszczelnienia pompy.

Powietrzna pompa ciepła CHA Monoblock od WOLF
Powietrzna pompa CHA Monoblock - poznaj szczegóły produktu!

Jeżeli zależy nam na większej wydajności niż ta, którą oferuje powietrzna pompa ciepła, możemy rozważyć zakup modelu, który jako źródło ciepła wykorzystywać będzie grunt (np. WOLF BWS-1) lub wody gruntowe (np. WOLF BWW-1). Jednak w obu przypadkach będzie wiązało się to z większymi nakładami pracy oraz co za tym idzie kosztami. Przy gruntowej pompie ciepła ułożenie przewodów solanki może stać się dość rozbudowanym projektem wymagającym sporo przestrzeni. Natomiast wykonanie odwiertów pod wodną pompę wymagać będzie zdobycia odpowiednich pozwoleń, a w niektórych miejscach może nawet okazać się niemożliwe ze względu na niewystarczające ilości wód lub obszary wód chronionych.

Wybierając dowolne systemy dostarczane przez WOLF, mamy pewność, że będą to rozwiązania kompleksowe. Jesteśmy w stanie zapewnić jednocześnie urządzenia grzewcze, centrale domowej wentylacji, czy panele słoneczne, a także pozwalające nimi zarządzać systemy do sterowania, również z poziomu aplikacji w telefonie. Posiadając wszystkie urządzenia od jednego producenta użytkownik ma pewność, że będą ze sobą niezawodnie współpracować. Zakup systemów Wolf to także 5-lat bezpłatnej gwarancji.

Powietrzna pompa ciepła CHA Monoblock od WOLF
Powietrzna pompa ciepła CHA Monoblock od WOLF

Wraz z wyborem pompy jako źródła ogrzewania, musimy przygotować się na trochę wyższe koszty początkowe. Warto jednak wziąć pod uwagę również takie kwestie jak wartość naszego domu z danym systemem grzewczym przy ewentualnej odsprzedaży oraz koszty ogrzewania. Przy użytkowaniu pompy ciepła z czasem można liczyć na częściowy zwrot inwestycji związany z niskimi kosztami eksploatacji. Dodatkowo warto sprawdzić możliwości uzyskania wsparcia finansowego. Obecnie przy wyborze ekologicznego systemu grzewczego istnieje możliwość otrzymania dotacji zarówno na poziomie państwowym, jak i lokalnym.


Dowiedz się więcej na: polska.wolf.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje