System ogrzewania podłogowego Floortherm

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
System ogrzewania podłogowego Floortherm

W ofercie Pipelife znajduje się rura przeznaczona specjalnie do ogrzewania podłogowego o nazwie handlowej Floortherm. Ma ona budowę warstwową - warstwa zewnętrzna i wewnętrzna wykonana jest z PE-RT typu II, czyli polietylenu o podwyższonej odporności termicznej nowej generacji, natomiast warstwa środkowa, pełniąca rolę bariery antydyfuzyjnej, to EVOH (żywica kopolimerowa alkoholu etylowinylowego) lub aluminium. W celu odróżnienia rur PE-RT/Al/PE-RT ma kolor niebieski, a PE-RT/EVOH/PE-RT biały.

aktualizacja: 2019-04-23 09:58:39

W pełni tworzywowa konstrukcja sprawia, że rurze można łatwo nadawać kształt bez użycia narzędzi (sprężyn), co jest ważną zaletą przy układaniu ogrzewania podłogowego.

Wyrób dostępny w zwojach o długości 400 lub 200 m, co sprzyja minimalizacji liczby niewykorzystanych odcinków. Oferowane są rury o średnicy 16, 18 mm i grubości ścianki 2 mm.

Poza rurami do ogrzewania podłogowego firma Pipelife w swojej ofercie ma również takie elementy systemu jak rozdzielacze podłogowe, szafki podtynkowe i natynkowe, układy pompowo-mieszające. Dostępne są wszystkie akcesoria pozwalające poprawnie ułożyć rury (płyty izolacyjne, taśmy brzegowe, taker, szyny montażowe, zszywki), jak również elementy sterowania elektrycznego.

Firma powiązana:
Pipelife Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny