Dlaczego gwarancja na panele fotowoltaiczne jest ważna?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego gwarancja na panele fotowoltaiczne jest ważna?

Panel fotowoltaiczny to serce instalacji fotowoltaicznej produkującej prąd. Wydajność całej instalacji bezpośrednio zależy od jakości i parametrów poszczególnych modułów.

aktualizacja: 2020-07-22 11:51:55

Ze względu na szeregowe łączenie paneli w łańcuchy fotowoltaiczne, cały łańcuch będzie pracował tak, jak jego najsłabszy element. Stąd tak ważna jest wysoka jakość każdego panelu fotowoltaicznego. Przez jeden gorszy panel cała instalacja będzie pracowała mało wydajnie.

Mając to na uwadze, producenci modułów PV oferują klientom coraz dłuższe gwarancje na swoje produkty oraz coraz mniejsze spadki mocy paneli w czasie ich działania. Jednak rzadko zwraca się uwagę na to, kto udziela gwarancji. W zdecydowanej większości jest to producent, którego siedziba znajduje się najczęściej w Azji.

Zdarza się, że sprzedawca przenosi gwarancję na siebie, jednak wówczas warto sprawdzić jak długo firma istnieje na rynku oraz jak duży ma kapitał zakładowy. Różnica w cenie pomiędzy przeciętnymi jakościowo panelami, a produktami renomowanych firm nie jest duża. Zatem realizując instalację, która ma pracować przez wiele lat, warto zainwestować w jakość i bezpieczeństwo.

Przykładem producenta, który ma stabilną pozycję na polskim i europejskim rynku oraz który proponuje klientom panele PV o bardzo dobrych parametrach jest firma Viessmann. Kojarzona jest raczej z techniką grzewczą, jednak ma również duże doświadczenie w branży fotowoltaicznej.

Szymon Lenartowicz
Dział Wsparcia Technicznego i Szkoleń Viessmann Sp. z o.o

Dodaj komentarz

time image
time image
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje