Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Perspektywy na 2021 rok: rozwój oferty Fronius

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Perspektywy na 2021 rok: rozwój oferty Fronius

Firma Fronius, ekspert w dziedzinie technologii solarnych, w 2021 roku znacznie rozszerzy ofertę swoich rozwiązań. Wszystkie będą związane z wydajną integracją sektorów, maksymalnym stopniem zużycia energii na potrzeby własne i niezależnością energetyczną pod znakiem 24 godzin słońca. Rozwiązania w dziedzinie energii dla domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw czy dużych instalacji PV - w ofercie Fronius znajdzie się przyszłościowe rozwiązanie, spełniające każdy wymóg. Dodatkowo pionier w dziedzinie wykorzystania wodoru łączy wszystkie swoje kompetencje pod jednym dachem w Steinhaus w Górnej Austrii, aby kreować przyszłość, w której energia będzie pochodzić z wodoru i odnawialnych źródeł.

aktualizacja: 2020-12-17 07:04:26

Z doskonałym przygotowaniem na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości rozwiązania fotowoltaiczne, Fronius wprowadzi w przyszłym roku wiele nowych produktów i jeszcze bardziej rozszerzy ofertę cyfrowych usług.

Znacznie zwiększyliśmy naszą zdolność wytwórczą i dodaliśmy najnowocześniejszą technologię do naszych linii produkcyjnych. Poczyniliśmy postęp także pod względem zrównoważanego rozwoju. Podczas projektowania produktów wybieramy surowce nadające się do recyklingu, do produkcji wykorzystujemy w 100% energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, w ciągu dwóch lat zmniejszyliśmy o 27% emisję CO2 w transporcie i przykładamy szczególną wagę do długiej żywotności naszych falowników - z jednej strony przez aktywne chłodzenie, a z drugiej przez innowacyjną koncepcję serwisu i własny ośrodek Repair Center, stwierdza Martin Hackl, Director Solar Energy, Fronius International. Dodatkowo wkraczamy do nowych obszarów, na przykład wydajnymi falownikami do zastosowań komercyjnych i autorskim rozwiązaniem do ładowania elektrycznych samochodów”.

Innowacje dla domów jedno- i wielorodzinnych

Jednofazowy Primo GEN24 Plus jest kontynuacją rewolucji wśród falowników, którą rozpoczęliśmy od trójfazowego Symo GEN24 Plus¹. Primo będzie dostępny pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku w klasach mocy od 3 do 6 kW. Będzie również wyposażony we wszystkie wyjąkowe funkcje, jak opcje zasilania rezerwowego dostosowane do zapotrzebowania, technologia Multi Flow, aktywne chłodzenie, Superflex Design i zintegrowane zarządzanie zacienieniem. Liczne otwarte interfejsy umożliwiają wykorzystanie nadwyżki energii fotowoltaicznej do zasilania pomp ciepła lub elektromobilności. Aby umożliwić tankowanie zbiorników energią pochodzącą ze słońca, firma Fronius pracuje nad uzupełnieniem oferty o własne rozwiązanie do elektromobilności. Dzięki temu wszystkie rozwiązania - od wytwarzania energii PV aż do inteligentnego ładowania samochodów elektrycznych zoptymalizowanego przez system PV - będą idealnie do siebie dostosowane i dostępne z jednego źródła.

Fronius Tauro - mocny falownik dla przedsiębiorstw i do dużych instalacji

W połowie roku² światło dzienne ujrzy falownik do zastosowań komercyjnych Tauro. Optymalnie nadaje się on do instalacji dachowych i naziemnych. Będzie oferowany w różnych wariantach i klasach mocy od 50 do 100 kW. Dotychczas niespotykana kombinacja elastyczności w projektowaniu instalacji, niesamowitej odporności na warunki atmosferyczne, maksymalnej wydajności przy temperaturze otoczenia do 50°C oraz łatwej wymiany modułów mocy i najszybszego serwisu na rynku pozwala na zminimalizowanie kosztów instalacji PV przez cały okres żywotności (TCO³).

Kompetencje w dziedzinie wodoru pod jednym dachem

Ekologicznie wytwarzany wodór odgrywa centralną rolę w realizacji wizji 24 godzin słońca. Umożliwia on wydajne sezonowe magazynowanie i jest z powrotem przetwarzany w energię elektryczną. Właśnie dlatego Fronius, pionier w dziedzinie wykorzystania wodoru, tworzy nowoczesne centrum wodoru w Steinhaus w Górnej Austrii i łączy tam wszystkie swoje zasoby.

Ponad 30 ekspertów będzie koncentrować się na zrównoważonej przyszłości energetycznej z wykorzystaniem wodoru. Ośrodek stanie się nowym domem dla badań, rozwoju, produkcji i dystrybucji, a w przyszłości będą odbywać się tutaj szkolenia i prezentacje dla klientów, podsumowuje Thomas Rührlinger, odpowiedzialny za rozwój technologii wodorowej w Fronius International GmbH.

W dziedzinie mobilności wodór sprawdza się jako bezemisyjny nośnik energii o dużej gęstości mocy, umożliwiający osiąganie dużych zasięgów i bardzo szybkie tankowanie. Te zalety łączy w sobie Solhub, gotowa do zastosowania, kompaktowa instalacja do wytwarzania, magazynowania, rekonwersji i tankowania zielonym wodorem. W 2021 roku zostanie zrealizowanych kilka instalacji Solhub, z których jedna powstanie bezpośrednio obok centrum wodoru i będzie jeszcze bardziej innowacyjna i bardziej elastyczna niż istniejąca instalacja pilotażowa w Thalheim.

¹Od końca pierwszego kwartału dostępny także w klasach mocy od 3 do 5 kW
²W zależności od dostępności w danym kraju
³Całkowity koszt posiadania

Firma powiązana:
Fronius

Dodaj komentarz

time image
time image
Jeśli czytasz ten artykuł to sprawdź takźe asortyment firm

Fronius

Ogniwa fotowoltaiczne

Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje