Nowa linia kolektorów Immergas

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2011-03-08 12:09:52
Nowa linia kolektorów Immergas
Immergas Polska wprowadził na rynek nową linię kolektorów słonecznych. Najwyższej jakości produkty wykonane w oparciu o nowoczesną technologię dostępne są w sprzedaży od marca 2011 roku.

Kolektor płaski harfowy firmy ImmergasKolektory posiadają certyfikat jakości Solar Keymark, który jest jednym z warunków otrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowa oferta uwzględnia zarówno kolektory płaskie jak również próżniowe.

 

Jednym z głównych elementów  wyróżniających nowe kolektory płaskie, to światowej jakości absorber eta plus firmy BLUETEC. Nie bez znaczenia jest również zmieniona obudowa kolektorów, którą wykonano ze specjalnie zaprojektowanego i opatentowanego profilu aluminiowego. Rama utworzona została z jednego odpowiednio wygiętego fragmentu, zapewniającego właściwą sztywność, szczelność jak również wentylację.

Dzięki odpowiedniemu umocowaniu pryzmatycznej, wysoko przepuszczalnej szyby solarnej o grubości 4mm, nowe kolektory wykazują niezwykłą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie zastosowane przy produkcji kolektorów technologie podnoszą ich sprawność optyczną do 82,9%.

W ofercie Immergas możemy wyróżnić trzy podstawowe typy kolektorów płaskich:

 • Immergas EP   - Kolektor płaski z harfą dzieloną
 • Immergas EPM  - Kolektor płaski meander
 • Immergas EPMH  - Kolektor płaski meander poziomy

Kolektor płaski rurowy firmy ImmergasWraz z nowymi kolektorami płaskimi, Immergas wprowadza również unowocześnione kolektory próżniowe. Do ich produkcji wykorzystana została technologia heat-pipe, która gwarantuje bardzo dobrą izolacją cieplną i wysoką efektywnością.

Ponieważ każda rura solarna stanowi niezależny układ, kolejną zaletą tego typu kolektorów jest ich bardzo prosty montaż, który rozpoczynamy od zainstalowania skrzynki kolektora na dachu a następnie zamontowania poszczególnych rur.

Ten rodzaj kolektorów szczególnie dobrze sprawdza się w okresach słabszego nasłonecznienia, kiedy to ilość energii słonecznej docierająca do ziemi jest zdecydowanie mniejsza przy jednoczesnych niskich temperaturach otoczenia.
Wśród kolektorów próżniowych wyróżniamy 3 podstawowe typy:

 • EV 3,3 – 18 rurowy,
 • EV 3,6 – 22 rurowy,
 • EV 4,9 – 30 rurowy.

Wprowadzając na rynek nowe kolektory słoneczne, firma Immergas przygotowała propozycje zestawów o nazwie ImmerSole, uwzględniających pozostałe urządzania niezbędne do stworzenia wydajnego i energooszczędnego systemu grzewczego.  Duża różnorodność i uniwersalność powyższych zestawów, pozwala na dostosowanie systemu solarnego do praktycznie każdego rodzaju instalacji grzewczej. Przy odpowiednim połączeniu komponentów systemu, możemy wykorzystać darmowe źródło energii do ogrzania nie tylko wody użytkowej, ale również do wspomagania ogrzewania centralnego.

We wszystkich zestawach ImmerSole zastosowany został nowoczesny system INOX Elastic, zabezpieczający kolektory przed skutkami wydłużeń termicznych. Podwójna grupa pompowa, będąca standardowym wyposażeniem  zestawów ImmerSole zawiera separator powietrza, który zapewnia odpowietrzania w sposób ciągły.

Kolektor płaski harfowy firmy ImmergasZe względu na zastosowany kolektor słoneczny, zestawy solarne ImmerSole dzielimy na dwie grupy:

1. ImmerSole SUPER z kolektorami płaskimi
 • EP – kolektor płaski z harfą dzieloną,
 • EPM – kolektor płaski meander,
 • EPMH – kolektor płaski meander poziomy
2. ImmerSole HEAT-PIPE z kolektorami próżniowymi
 • EV 3,3 – 18 rurowy,
 • EV 3,6 – 22 rurowy,
 • EV 4,9 – 30 rurowy.

Przykład standardowego zestawu Immersole:

 1. kolektory słoneczne
 2. zasobnik solarny
 3. regulator solarny
 4. grupa pompowa z separatorem powietrza
 5. solarne naczynie przeponowe wraz z elementami przyłączeniowymi
 6. płyn solarny o niskiej temperaturze zamarzania (-28°C)
 7. elastyczny system łączeniowy INOX Elastic 
{mosloadmodule mod_firmy}


Firma powiązana:
Immergas

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny