W jakie czujki warto wyposażyć okna najbardziej narażone na włamanie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
W jakie czujki warto wyposażyć okna najbardziej narażone na włamanie?

Okna to jedne z najbardziej newralgicznych, pod kątem bezpieczeństwa, miejsca w każdym domu. To właśnie najczęściej przez okna (i drzwi) potencjalny włamywacz próbuje dostać się do środka, dlatego ich prawidłowe zabezpieczenie jest tak ważne.

Okna na parterze oraz wszystkie inne, do których dostęp mogą mieć intruzi, warto zabezpieczyć za pomocą bezprzewodowej czujki uniwersalnej AXD-200. To wielofunkcyjne urządzenie może pracować w jednym z 7 dostępnych trybów. W trybie czujki magnetycznej, w razie otwarcia okna podczas czuwania alarmu, odnotowuje oddalenie się magnesu i uruchamia alarm.

Przy oknach narażonych na wyważenie najlepiej wybrać tryb pracy "czujka wstrząsowa". Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi analizy drgań, wykrywa ona próby siłowego otwarcia, natychmiastowo powiadamiając centralę alarmową o próbie włamania. Czujka ta może też jednocześnie działać jako magnetyczna i wstrząsowa, zapewniając podwójne zabezpieczenie. AXD-200 idealnie sprawdzi się także do zabezpieczenia okien wyposażonych w rolety antywłamaniowe, ma bowiem specjalne wejście umożliwiające podłączenie dodatkowego urządzenia przewodowego.

Dzięki trzem dostępnym wariantom kolorystycznym (białym, ciemnoszarym i brązowym), urządzenie można dopasować do koloru stolarki w każdym domu. Nie trzeba też martwić się o wymianę baterii. AXD-200 może pracować nawet do 8 lat bez jej wymiany, a gdy przyjdzie na to czas, system poinformuje o tym odpowiednim powiadomieniem.

Agnieszka Pitrus
Head of marketing SATEL
Na zdjęciu otwierającym: Okna, nie tylko na parterze, można wyposażyć w różnego rodzaju czujki, np. wielofunkcyjne - pracujące w trybie czujki magnetycznej i wstrząsowej. (fot. Satel)

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA