ENGO Controls: nowoczesne i energooszczędne sterowanie ogrzewaniem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
ENGO Controls: nowoczesne i energooszczędne sterowanie ogrzewaniem

ENGO Controls to nowoczesna marka w branży sterowania ogrzewaniem, która stawia na oszczędność energii, ochronę środowiska naturalnego oraz komfort użytkowników. Wysoka jakość produktów zawsze idzie tutaj w parze z łatwą obsługą sterowników. Urządzenia współpracują z popularną na całym świecie platformą Tuya, która umożliwia wygodne sterowanie różnymi urządzeniami w inteligentnym domu.

aktualizacja: 2023-03-27 09:40:48

ENGO Controls to nowa marka na rynku automatyki budynkowej, jednak jej dystrybutorem jest QL Controls, firma z dużymi tradycjami w zautomatyzowanym sterowaniu temperaturą.

Produkty ENGO Controls bazują na długoletniej wiedzy ekspertów QL Controls i są szeroko dostępne na rynku. To sterowniki, które służą do przewodowego, bezprzewodowego, a także internetowego sterowania ogrzewaniem - każdym rodzajem kotła oraz innymi źródłami ciepła. Sterują również instalacją chłodzącą.

Dlaczego nazwa ENGO Controls?

Skrót ENGO nie jest przypadkowy. Niesie przesłanie marki.

E, czyli energooszczędność. Sterowanie ogrzewaniem pomaga oszczędza energię. Jeżeli zdecydujemy się na nie, zużywamy tylko tyle ciepła, ile potrzebujemy. Dom będzie optymalnie ogrzany, a opłaty energetyczne niższe.

N, czyli nowoczesność. Marka wykorzystuje nowoczesne rozwiązania. Współpracuje z innymi technologiami przyszłości, np. z ogólnoświatową platformą IoT - Tuya.

G, czyli gwarancja. Technolodzy ENGO Controls dbają o szczegóły. Kontrolują jakość i wydajność produktów. Swoją pewność potwierdzają długim okresem gwarancji - bez dopłat.

O, czyli odpowiedzialność za produkt, ale również za przyrodę. Marka zapewnia darmowe doradztwo przed, jak również po zakupie. Działa proekologicznie. Mniejsze zużycie energii, to mniej zanieczyszczeń. ENGO Controls troszczy się o zasoby naturalne.

Systemy sterowania ENGO Controls wyróżnia:

 1. Nowoczesna technologia algorytmów sterujących temperaturą indywidualnie w każdym pomieszczeniu: dokładność i wydajność.
 2. Łatwe programowanie: intuicyjny wybór programów, przemyślane schematy pracy.
 3. Przydatne na co dzień funkcje: np. blokada PIN w regulatorach oraz możliwość ustawienia minimalnej i maksymalnej temperatury zadanej (przydatne w hotelarstwie), regulacja jasności wyświetlacza, dostępne w aplikacji wykresy z historią temperatur (regulatory internetowe) itp.
 4. Wysoka energooszczędność: ekonomiczne zużywanie paliwa grzewczego, które pozwala na realne oszczędności w sezonie grzewczym - niższe rachunki.
 5. Przejrzyste menu urządzeń, wygodne klawisze obsługi.
 6. Atrakcyjna cena.
 7. Długa żywotność wszystkich podzespołów.

Co więcej, ENGO Controls proponuje aż 3 rodzaje komunikacji swoich urządzeń:

 1. Urządzenia pracujące w sieci Wi-Fi: zdalne sterowanie możliwe za pomocą aplikacji mobilnej ENGO Smart/Tuya Smart.
 2. Urządzenia pracujące na protokole ZigBee 3.0: komunikacja przez bramkę internetową i zdalne sterowanie z poziomu aplikacji, jeśli bramka jest podłączona do sieci internetowej. W tym przypadku zapisane w systemie reguły pracy urządzeń są zachowane nawet, gdy zabraknie dostępu do Internetu.
 3. Wersja podstawowa jest skierowana do minimalistów: urządzenia podłączane przewodowo do listwy sterującej lub do urządzenia grzewczego. W tym wariancie nie ma jednak opcji sterowania urządzeniami za pomocą aplikacji.

Aplikacja mobilna ENGO Smart bezprzewodowo obsługuje system i jest oparta o popularną na świecie technologię Tuya. Pozwala to na obsługę - w ramach jednaj aplikacji - wielu urządzeń smart home różnych producentów. Taka uniwersalna technologia zapewnia swobodę w doborze smart urządzeń do inteligentnego domu.

Marka ENGO Controls zapewnia:

 • wygodę na co dzień
 • komfortowo ogrzane wnętrza
 • w standardzie aż 5 lat gwarancji na produkty
 • niższe zużycie czynnika grzewczego bez względu na rodzaj instalacji i źródła ciepła
 • zdrowy mikroklimat w każdym domu czy biurze
 • wyższy standard wyposażenia wnętrz, za którym idzie wzrost wartości budynku/lokalu na rynku nieruchomości

Użytkownicy doceniają markę za skuteczne obniżanie poboru paliwa grzewczego, co przynosi realne oszczędności, odczuwane już po kilku miesiącach od instalacji systemu stertującego ogrzewaniem.

Systemy sterowania ENGO Controls

Popularna linia produktów ENGO Controls zdobyła Złoty Medal tegorocznych Targów BUDMA 2023 (regulatory: E901/E901RF, E901WIFI).

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły