Dom inteligentny w zasięgu ręki - FAKRO smartHome

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dom inteligentny w zasięgu ręki - FAKRO smartHome

W dzisiejszym czasach technologia staje się coraz bardziej powszechna w naszym życiu i śmiało wkracza przez otwarte drzwi również do naszych domów. Sami poszukujemy rozwiązań, które podniosą nam komfort życia, zaoszczędzą czas i pieniądze oraz zrzucą z naszych ramion kilka obowiązków. Dom inteligentny wydaje się panaceum na te oczekiwania.

aktualizacja: 2022-11-03 09:52:20

Smarthome to zastosowanie inteligentnej automatyki w naszym domu, dzięki której staje się on nie tylko bezpieczny i oszczędny, ale również bardziej komfortowy. Myśląc o rozwiązaniach inteligentnych w naszym domu warto zrobić to już na etapie jego budowy, a montując okna dachowe czy fasadowe, drzwi wejściowe czy bramy garażowe zastosować takie, które przystosowane są do budynków typu smart, aby wykorzystać cały ich potencjał. Takie produkty dostarcza FAKRO, można wręcz rzec, że jest "pierwszą firmą" na budowie w zakresie stolarki otworowej wykorzystywanej w budynkach smart.

FAKRO nie tylko dostarcza produkty, ale także projektuje kompleksowe rozwiązanie domu inteligentnego. Projekt FAKRO smartHome to profesjonalne doradztwo, dobór odpowiednich produktów, wsparcie techniczne i konfiguracyjne wraz ze schematami elektrycznymi.

Taki indywidualny projekt przygotowany specjalnie dla danego Klienta można zakupić w FAKRO w stałej cenie 300 zł.

Co warto przemyśleć?

Myśląc o domu inteligentnym warto zadać sobie kilka pytań, które niewątpliwie przyczynią się do lepszego zaprojektowania i wykonania domu smart. Po pierwsze już na etapie budowy powinniśmy podjąć decyzje czy urządzenia smart mają być połączone kablem czy stawiamy na rozwiązania bezprzewodowe, które w przyszłości będzie łatwiej rozbudować.

Inną kwestią jest fakt użycia właśnie stolarki, która gotowa jest do zastosowania w domach inteligentnych. Wtedy możemy sterować oknami czy drzwiami zdalnie. Od nas także zależy jak bardzo nasz dom będzie inteligentny i na przyszłość możemy doprowadź prąd pod urządzenia, które będą smart. Nasz dom możemy także wyposażyć w wiele czujników, detektorów czy kontaktronów - a zarządzać chociażby za pomocą scenariuszy.

Sterowanie smartHome

Zaprojektuj swój scenariusz

Dom inteligentny ma wiele możliwości indywidualnych ustawień. Funkcjonalność o nazwie "Sceny" pozwala użytkownikowi na stworzenie spersonalizowanego planu działania urządzeń, a wszystkie akcje uruchamiają się w sposób automatyczny. Scena w sposób autonomiczny uruchamia urządzenia o wyznaczonej godzinie, w wybrany dzień tygodnia i do ulubionej pozycji. Sceny zdecydowanie zwiększają komfort użytkowania domu.

Innym przykładem jest wykorzystanie domu inteligentnego do kontroli temperatury na poddaszu. W domu smart, okna dachowe otwierają się samoczynnie gdy temperatura na poddaszu wzrośnie, a zamykają gdy spadnie. Inteligentne akcesoria do okien dachowych i pionowych zasuwają się automatycznie pod wpływem wzrostu nasłonecznienia w sezonie letnim, chroniąc wnętrza przed nagrzaniem, a w zimie przed stratami ciepła.

Sterowanie smartHome

Jak sterować domem smart

Mamy kilka możliwości sterowania domem inteligentnym. Zaawansowany technologicznie pilot, czy przełączniki naścienne to jedne z podstawowych kontrolerów. Umożliwiają nie tylko sterowanie jednym urządzeniem, ale również możemy kontrolować urządzenia w grupach. Sterowanie grupowe w dużym stopniu ułatwia użytkowanie automatyki domowej. Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić zamykanie każdej rolety indywidualnie przed wyjściem z domu. Jednym kliknięciem możemy uruchomić całą grupę urządzeń. Bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest zarządzanie domem ze smartfona, w jednej aplikacji.

Produkty elektryczne FAKRO idealnie wpisują się w ideę domu inteligentnego, ponieważ mogą być kontrolowane z poziomu telefonu, z dowolnego miejsca na świecie będącego w zasięgu internetu. Dzisiaj w jednej aplikacji możesz przewietrzyć poddasze, zamknąć rolety, o których zapomniałeś, sprawdzić status pozostałych akcesoriów, otworzyć bramę wjazdową i garażową kurierowi, sprawdzić czy wyłączone jest żelazko i czy światło jest zgaszone. Produkty FAKRO smartHome mogą być też sterowane lokalnie za pomocą aplikacji, nawet bez dostępu do internetu.

Sterowanie smartHome

Dom inteligentny to nasz strażnik

Ważną kwestią jest również bezpieczeństwo domu. Detektory z oferty FAKRO smartHome monitorują zmieniające się warunki atmosferyczne, sprawdzając status okien po pojawieniu się opadów deszczu oraz silnego wiatru. Czujniki otwarcia monitorują stan okien w połączeniu z systemem alarmowym. Detektor dymu czuwa nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym. W momencie pojawienia się dymu otwiera okna dachowe w celu oddymiania budynku.

Pewnie każdy by chciał mieć więcej czasu chociażby na odpoczynek czy ulubione zajęcia. Zaprojektowany z FAKRO dom inteligentny jest gwarancją zaawansowanych rozwiązań technologicznych i wsparcia na każdym etapie realizacji. Dom inteligentny z FAKRO to komfort, oszczędność pieniędzy i więcej czasu aby cieszyć się życiem.

Więcej informacji na temat projektu FAKRO smartHome znajdziesz tutaj: https://www.fakro.pl/okna-dachowe/sterowanie-elektryczne/kup-projekt-smarthome/
Firma powiązana:
Fakro

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Herold

27 Paź 2022, 21:25

Warto zacząć wprowadzanie idei smarthome do własnego domu tudzież mieszkania od małych niepozornych rzeczy np oświetlenia. Ja kupiłem sobie ostatnio listwę, ale żeby mieć cały dom w telefonie to nie wiem co trzeba zrobić dalej.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania