Smart Home Legrand Netatmo - inteligentne zarządzanie domem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Smart Home Legrand Netatmo - inteligentne zarządzanie domem

Smart Home to dom wyposażony w inteligentne urządzenia, które mogą się ze sobą komunikować. Taki dom pozwala na zdalne sterowanie urządzeniami za pomocą smartfona. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie specjalną aplikację, aby móc na odległość sterować ogrzewaniem, śledzić co dzieje się w domu dzięki kamerze wewnętrznej czy monitorować sytuację przed domem poprzez pogląd kamery zewnętrznej. Rozwiązania Smart Home to nowoczesne urządzenia, ich liderem rynku jest firma Legrand z ofertą Smart Home Legrand Netatmo.

aktualizacja: 2022-11-21 09:43:43

Smart kontrola domu z kamerą wewnętrzną

Kamera wewnętrzna Smart Netatmo PRO z technologią rozpoznawania twarzy jest przełomem na rynku kamer wewnętrznych. Kamera monitoruje otoczenie, wykrywa nieznane twarze i wysyła powiadomienia na smartfona wraz ze zdjęciem oraz nagraniem wideo. Gdy dzieci wracają ze szkoły do domu, rodzice są informowani o tym fakcie, kamera uspokaja również osoby opiekujące się starszymi rodzicami. Dostęp do kamery ze smartfona jest zabezpieczony szyfrowanym połączeniem, co gwarantuje najwyższy poziom ochrony. Kamera zapewnia rejestrację zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080, posiada szerokie pole widzenia 130°. Zapewnia też doskonałą widoczność w nocy dzięki wyjątkowej czułości na światło i silnej diodzie LED na podczerwień.

Camera Lifestyle Home
Camera Lifestyle Home

Odstrasz intruza donośnym sygnałem syreny

Połączenie kamery wewnętrznej z syreną systemu alarmowego Smart Netatmo PRO to jeszcze większe bezpieczeństwo dla domu. Jeśli nieznana twarz zostanie wykryta, syrena natychmiast uruchamia silny alarm o natężeniu 110 dB, aby odstraszyć włamywacza. Właściciel otrzymuje również powiadomienie i nagranie wideo z intruzem na smartfona. Syrena działa tylko z kamerą wewnętrzną Smart Netatmo PRO, musi być zainstalowana wewnątrz budynku, w tym samym pomieszczeniu co kamera.

Syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO
Syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO

Zainstaluj czujniki wstrząsowe w oknach i drzwiach

Gdy okna lub drzwi w domu zostaną gwałtownie otwarte, czujniki wstrząsowe okien i drzwi Smart Netatmo PRO wysyłają powiadomienie na smartfona. Wystarczy zainstalować czujniki na dowolnie wybranych powierzchniach, aby sprawdzać sytuację w domu i zyskać cenny czas podczas wtargnięcia włamywacza do domu. Czujniki współpracują wyłącznie z kamerą wewnętrzną Smart Netatmo PRO, na jedną kamerę może przypadać maksymalnie 12 czujników.

Czujnik DTG Lifestyle Window
Czujnik DTG Lifestyle Window

Poznaj zestaw alarmowy dla pełnej ochrony domu

Zestaw alarmowy: kamera wewnętrzna + czujniki wstrząsowe okien i drzwi + syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO to rozwiązanie kompleksowe dla ochrony domu. Zestaw alarmowy powiadamia właściciela, zanim jeszcze dojdzie do włamania. Czujniki wstrząsowe wykrywają, gdy ktoś próbuje sforsować okno lub drzwi. Z kolei kamera wewnętrzna zareaguje, gdy w jej obiektywie pojawi się ktoś spoza domowników. W razie próby włamania włączy się syrena o donośnym sygnale, która zmusi intruza do ucieczki.

Odpowiedz na dzwonek do drzwi gdziekolwiek jesteś

Wideodzwonek Smart Netatmo PRO pozwala domownikowi mieć podgląd i rozmawiać z gośćmi podczas nieobecności w domu. Można zobaczyć osobę na smartfonie i porozmawiać z nią na żywo, niezależnie od tego, czy jest się w domu, czy na drugim końcu świata. Dzięki temu można przekazać informację kurierowi, aby zostawił paczkę u sąsiada. Dzięki funkcji rozpoznawania twarzy otrzymuje się w czasie rzeczywistym powiadomienia na smartfona, jeśli ktoś czai się przy drzwiach wejściowych. Kamera Full HD 1080p zapewnia optymalną jakość wideo, a funkcja HDR dostosowuje się do nagłych zmian oświetlenia. Całodobowa ochrona dzięki noktowizorowi na podczerwień pozwala zawsze widzieć gości stojących przed drzwiami, nawet w całkowitej ciemności.

Wideodzwonek Smart Netatmo PRO
Wideodzwonek Smart Netatmo PRO

Monitoruj posesję z kamerą zewnętrzną

O całkowite bezpieczeństwo posesji zadba kamera zewnętrzna Smart Netatmo PRO, która wykrywa ruch z odległości aż 20 m, a do tego posiada funkcję noktowizji, na wypadek niebezpiecznych zdarzeń w godzinach nocnych. Funkcja inteligentnych stref umożliwia wybranie określonych obszarów, w których będą pojawiać się alerty - użytkownik jest natychmiast informowany, kiedy ktoś wejdzie do wybranej strefy. W aplikacji można oglądać sytuację na żywo z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie.

Kamera zarejestruje ruch w jakości Full HD 1080p z możliwością cyfrowego zoomu x8, co daje gwarancję szybkiej identyfikacji niepożądanych osób. Urządzenie zostało również wyposażone w reflektor, który włącza się po wykryciu ruchu, dzięki czemu może oświetlać drogę lub odstraszać nieproszone osoby. W nocy można mieć podgląd na sytuację przed domem dzięki noktowizorowi na podczerwień lub włączyć reflektor w kamerze. Reflektor oświetla drogę w nocy i odstrasza niepożądanych gości. Filmy wideo są zapisywane lokalnie na karcie microSD kamery. Stopień ochrony IP66 sprawia, że kamera jest całkowicie odporna na warunki atmosferyczne. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa powstawała Kamera zewnętrzna z syreną Smart Netatmo PRO, która dodatkowo odstrasza intruza syreną o sile 105 dB.

Kamera zewnętrzna Smart Netatmo PRO

Ochrona domu na najwyższym poziomie z czujnikiem dymu

Czujnik dymu Smart Netatmo PRO to system sygnalizacji, na który zawsze można liczyć. W przypadku wykrycia zagrożenia, czujnik dymu emituje głośny sygnał dźwiękowy o sile 85 dB. Za każdym razem, gdy alarm zostanie uruchomiony, wysyła w czasie rzeczywistym powiadomienia na smartfona, dzięki czemu można podjąć działanie, będąc z dala od domu. Czujnik dymu jest wyposażony w unikalną 10-letnią wbudowaną baterię, która zapewnia ochronę przez cały okres użytkowania produktu.

Czujnik dymu NSA Lifestyle Smoke
Czujnik dymu NSA Lifestyle Smoke

Oszczędzaj energię w domu jednocześnie zwiększając komfort

Termostat Smart Netatmo PRO zapewnia odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu w domu. Dzięki możliwości zdalnego sterowania pozwala ustawić optymalną temperaturę, zarządzać oszczędzaniem energii oraz ustala dobowy harmonogram. Funkcja samodzielnej regulacji wykorzystuje dane o izolacji termicznej domu i temperaturze na zewnątrz do zaprogramowania czasu uruchomienia ogrzewania. Dzięki temu można uzyskać pożądaną temperaturę we właściwym czasie. Termostat uczy się nawyków domowników i dostosowuje temperaturę w pomieszczeniach, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

W ofercie Smart Home Legrand Netatmo znajdziemy też termostat modulowany OpenTherm Smart Netatmo PRO. OpenTherm jest protokołem komunikacyjnym, który umożliwia kotłowi modulacyjnemu i termostatowi wymianę informacji, pozwalając tym samym na sterowanie zarówno ogrzewaniem, jak i ciepłą wodą użytkową.

Termostat Smart Netatmo PRO
Termostat Smart Netatmo PRO

Oszczędzaj nawet do 37% na zużyciu energii

Dobrym rozwiązaniem jest wybór zestawu startowego z dwoma głowicami termostatycznymi Smart Netatmo PRO, który daje możliwość zaoszczędzenia zużycia energii poprzez tworzenie harmonogramów. Dzięki zestawowi można zarządzać domem za pomocą smartfona, zmieniać temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach z łóżka lub z dowolnego miejsca na świecie. Zestaw pozwala na dostosowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, korzysta z harmonogramu opartego na codziennej rutynie. Pozwala też oszczędzać energię podczas snu, można ogrzewać tylko sypialnię i obniżać temperaturę w pozostałych pomieszczeniach. Zestaw pozwala oszczędzać energię podczas nieobecności poprzez całkowite wyłączenie ogrzewania lub obniżenie temperatury ogrzewania we wszystkich pomieszczeniach. Aby ustawić tygodniowy harmonogram ogrzewania, wystarczy odpowiedzieć na 5 pytań, można utworzyć dowolną liczbę harmonogramów.

Głowica termostatyczna Smart Netatmo PRO analizuje środowisko w czasie rzeczywistym i dostosowuje ogrzewanie w zależności od nasłonecznienia i wykorzystania pomieszczenia. Za pomocą głowicy termostatycznej można zdalnie sterować ogrzewaniem poprzez aplikację na smartfonie, ustawić automatyczne tryby działania lub ręcznie zmieniać temperaturę za pomocą pokrętła na głowicy. Gdy głowica termostatyczna wykryje, że okno jest otwarte, wyłącza ogrzewanie w pomieszczeniu, aby zapobiec marnowaniu energii.

Głowica termostatyczna Smart Netatmo PRO
Głowica termostatyczna Smart Netatmo PRO

Produkty Smart Home Legrand Netatmo z serii PRO charakteryzują się rozszerzoną, czteroletnią gwarancją. To przełomowe, intuicyjne i pięknie zaprojektowane urządzenia. Gwarantują bezproblemową obsługę, która pomaga użytkownikom tworzyć bezpieczniejszy, oszczędniejszy i wygodniejszy dom.


Więcej informacji o produktach Smart Home Legrand Netatmo znajduje się na stronie:
https://legrandwdomu.pl/smart-home-bezpieczenstwo-i-komfort

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania