Korzystam ze wszystkich funkcji wanny z hydromasażem naraz

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Korzystam ze wszystkich funkcji wanny z hydromasażem naraz

Moje kąpiele na razie są… zbyt długie, bo trwają nawet godzinę. Chętnie korzystam ze wszystkich możliwych funkcji naraz, czyli masaży, oświetlenia, ozonowania, muzyki. Masaże nie działają cicho, ale poziom hałasu nie męczy i nie utrudnia relaksu. Zawsze stosuję środki do tego rodzaju urządzeń - mówi Rafał, który wraz z Iwoną są Czytelnikami Budujemy Dom, a wannę z hydromasażem użytkują od 2016 r.

Łazienka wspólna na poddaszu: 15 m2; wentylacja mechaniczna z rekuperatorem; woda z wodociągu, dodatkowo zmiękczana i uzdatniana we własnym zakresie; po kąpieli odprowadzana do przydomowej drenażowej oczyszczalni ścieków. C.w.u. w zasobniku o poj. 150 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym, powietrznym, łączonym; z akrylu (antypoślizgowe dno), pojemność 300 l. 
  • Wyposażenie – kaskadowa wlewka, wyciągany prysznic, panel i pilot sterujący, ozonowanie, terapia światłem, szyba na froncie, zagłówki, radio.

Decyzja: w starym domu korzystaliśmy ze zwykłej wanny, ale w nowym postanowiliśmy zamontować model z hydromasażem. Dobraliśmy ją z myślą, żeby ozdabiała dużą rodzinną łazienkę. Wanna ma wymiary 110 x 200 cm oraz na froncie przezroczystą obudowę, przez którą widać jej wnętrze. Dzięki szybie duże urządzenie wygląda lżej i ładniej.

Podczas wyboru liczyły się też wygodne i zaawansowane technologicznie funkcje. Na przykład system masażu powietrznego ma ozonator. Kilkustopniowy system chromoterapii świeci światłem białym, niebieskim, zielonym, fioletowym. Funkcje wanny możemy zadawać na panelu sterującym, wpasowanym w jej rant, albo na wodoodpornym pilocie. Cena modelu, jak na tę jakość i liczne funkcje, była przystępna. Za 6000 zł kupiliśmy dobry produkt!

Panel sterujący i wodoodporny pilot
Do zadawania funkcji służy, wbudowany na rancie wanny, panel sterujący i wodoodporny pilot.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

  • Duża wanna z hydromasażem i fabryczną obudową z trzech stron nie jest bardzo ciężka – dwie osoby poradziły sobie z wniesieniem jej na piętro. Ponieważ od początku wiedzieliśmy, że umieścimy ją w łazience przy sypialniach, elektryk przygotował tam dla niej instalację elektryczną, a hydraulik przyłączenia wodne i kanalizacyjne. Dzięki temu montaż samej wanny trwał 2 godziny. Dobre wentylowanie zapewnia w łazience wentylacja z rekuperatorem. Wanny używamy, kiedy tylko mamy czas na dłuższą kąpiel.

  • Rafał: Moje kąpiele na razie są… zbyt długie, bo trwają nawet godzinę. Chętnie korzystam ze wszystkich możliwych funkcji naraz, czyli masaży, oświetlenia, ozonowania, muzyki. Masaże nie działają cicho, ale poziom hałasu nie męczy i nie utrudnia relaksu. Zawsze stosuję środki do tego rodzaju urządzeń.
     
    Ozon ma właściwości bakteriobójcze, więc ozonowana kąpiel odbywa się w gwarantowanej czystości, lecz ozonator nie uwolnił nas od konieczności dezynfekowania wanny co kilka kąpieli. Na burcie możemy przymocować dodatkowe zagłówki z tworzywa sztucznego, do których na przyssawki doczepia się żelowe nakładki (niekiedy się zsuwają).

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem 6000 zł; 
  • montaż własny.
Kaskadowa wlewka i wyciągany prysznic
Kaskadowa wlewka i wyciągany prysznic.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Dysze do hydromasażu i ozonowania oraz włączona fioletowa lampa do chromoterapii.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje