Wanna z hydromasażem za 8000 zł po 13 latach użytkowania

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem za 8000 zł po 13 latach użytkowania

Ze względu na odprowadzanie ścieków do szamba, wybraliśmy wannę dwuosobową. To pozwala oszczędniej gospodarować wodą. Do jej zapełnienia zużywamy cały zasobnik c.w.u. Masujące kąpiele urządzamy sobie najczęściej w zimie, gdy wieczory są dłuższe i mamy czas na taki rytuał - mówią Viola i Mariusz, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wannę z hydromasażem użytkują od 2004 r.

Łazienka przy sypialni: 9 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba. C.w.u. w zasobniku o poj. 160 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, narożna, pojemność 180 l. 
  • Wyposażenie – kaskadowa wlewka wody, wyciągany prysznic, panel i pilot sterujący, automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania, minichromoterapia i aromaterapia, półka-siedzisko, zagłówek.

Decyzja: wannę z hydromasażem kupiliśmy głównie po to, żeby kąpiele były bardziej komfortowe i atrakcyjne. Kilkanaście lat temu, kiedy się urządzaliśmy, panowała moda na domowy hydromasaż. Nie mieliśmy wtedy żadnych przesłanek zdrowotnych, ale obecnie – owszem. Wybraliśmy świetnie wyposażony model, bo nie chcieliśmy mieć z wanną kłopotu.

Czytaliśmy przeróżne opinie, ostrzegające przed wydobywającym się z dysz przykrym zapachem, zagrzybieniem orurowania, dlatego priorytetem była automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania.

Wanna ma dysze wodne i powietrzne, kaskadową wlewkę, lampy do chromoterapii
Wanna ma dysze wodne i powietrzne, kaskadową wlewkę, lampy do chromoterapii
Frontową część obudowy wanny można zdemontować, np. w celu wykonania przeglądu osprzętu
Frontową część obudowy wanny można zdemontować, np. w celu wykonania przeglądu osprzętu

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

  • Przez 13 lat użytkowania wanny nigdy nie pojawił się problem z brzydkim zapachem i zagrzybieniem. Pewnie dlatego, że starannie dbamy o wannę. Po każdej kąpieli włączamy dezynfekuję i dmuchawę w celu dokładnego osuszenia orurowania. Raz na 2 lata wzywamy serwisanta. Przyjeżdża z własną sprężarką i środkami do dezynfekcji, przedmuchuje system i fachowo odkaża. Zdejmuje dysze, wymienia drobne uszczelki. Tylko raz musiał wymienić droższą uszczelkę przy spuście wody. Wannę kupiliśmy w salonie łazienkowym wraz z usługą montażu, więc ma stałą fachową opiekę.

  • Ze względu na odprowadzanie ścieków do szamba, wybraliśmy wannę dwuosobową. To pozwala oszczędniej gospodarować wodą. Do jej zapełnienia zużywamy cały zasobnik c.w.u. Masujące kąpiele urządzamy sobie najczęściej w zimie, gdy wieczory są dłuższe i mamy czas na taki rytuał. Z napuszczeniem wody na kąpiel musimy zarezerwować co najmniej godzinę. Potem jeszcze, przez 20 minut, trwa proces dezynfekcji i osuszania.
     
    Dla uatrakcyjnienia kąpieli i ze względów zdrowotnych – chętnie włączamy kilka cykli masaży, oświetlenie do chromoterapii oraz aromatyzujemy wodę. Serwisant podpowiedział mi, że jeśli chcemy użyć np. zdrowotnej soli, a producent wanny zabrania wsypywania jej do niecki, najlepiej rozpuścić ją w jakimś naczyniu z ciepłą wodą i wlać ciecz z wierzchu, resztki osadu z soli pozostawiając na dnie naczynia. Ten sposób super się sprawdza. Polecamy hydromasaż w domu, bo wspaniale odpręża i relaksuje.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem 8000 zł; 
  • przegląd 100–120 zł.
Do nastawiania funkcji służy panel sterujący i pilot
Do nastawiania funkcji służy panel sterujący i pilot

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Narożna wanna ma we frontowej obudowie dekoracyjne przeszklenie

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje