Jak dobrać uniwersalny zestaw szkła na każdą okazję?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak dobrać uniwersalny zestaw szkła na każdą okazję?

Szkło przeznaczone do konsumpcji wina to prawdziwa mnogość kształtów. Na rynku spotkamy ich naprawdę wiele, a producenci oferują niemalże nieskończoną liczbę fasonów, zarówno wyraźnie od siebie różnych, jak i graniczących ze sobą podobieństwem na poziomie detali.

aktualizacja: 2021-03-17 20:05:17

Dodatkowo sommelierzy i degustatorzy – pasjonaci wskazują na określony rodzaj kieliszków, który powinien być zastosowany w przynajmniej półprofesjonalnej degustacji. Do tego nasze indywidualne preferencje estetyczne nierzadko prowadzą nas zupełnie niestandardowym kierunku. Jak to wszystko pogodzić bez kompletowania prawdziwego archiwum szkła?

Na pierwszym planie należy podkreślić że wnikliwa analiza sensoryczna, to zabieg wymagający skupienia i nie wykonujemy go na co dzień. Wino towarzyszy nam na stole również w prozaicznych momentach: jako dodatek do potraw, urozmaicenie spotkania, czy po prostu ulubiony napój.

Jeżeli nie zależy nam na pełnej koncentracji na zawartym w nim bukiecie, lub raczymy się winem o mniejszych walorach smakowych (winem codziennym, stołowym) do jego spożycia posłużą nam z powodzeniem również szklanki, zwłaszcza szklanki cienkościenne, w których każde wino wygląda dobrze. Natomiast jeżeli stawiamy na kieliszki i zależy nam aby od czasu do czasu sięgnąć głębiej, po ukryte walory trunku, warto wyposażyć się w kieliszki temu sprzyjające.

KROSNO z myślą zarówno o codziennym zastosowaniu jak i trosce o poszerzaniu horyzontów smaku, poleca kolekcję DUET. Entuzjastom winiarstwa pozwoli na odkrycie nowej przestrzeni smaku, wnikliwą analizę bukietu i doskonałą ekspozycję uwalnianego aromatu. Dotarcie do ukrytych zapachowych detali, zapewni opracowany z udziałem sommelierów gruszkowaty kształt czarki, a doskonale przejrzyste szkło CRYSTALINE, w pełni odda głębię barwy wszelkich gatunków wina.

Oprócz walorów dla degustatora, design kieliszka zapewni wrażenia estetyczne i wprowadzi odrobinę nowoczesności w uznane kanony wzornictwa. Pękata, zwężająca się ku wylotowi czarka została podparta szeroką, płaską stopką, dzięki temu kieliszek uzyskał polepszone wyważenie, stabilność i subtelny wygląd. Zachowuje on idealne proporcje i zapewnia naturalne ułożenie kieliszka w dłoni, pozwalając na pełne skupienie podczas degustacji wina.

Kolekcję uzupełnia również szklanka do wina typu stemless oraz kilka ciekawych propozycji jak: gin baloon, kieliszek do prosecco, martini czy klasyczna old fashioned uwielbiająca whisky i lód.

Radzi ekspert marki Krosno
Wiktor Juszczyk Product Manager

Dodaj komentarz

time image
time image
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje