Styl skandynawski - jak nadać mu charakter?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Styl skandynawski - jak nadać mu charakter?

Skandynawia wielu kojarzy się z zimą, niskimi temperaturami i mrozem. Nie bez powodu więc jej mieszkańcy otaczają się meblami i dodatkami, które wprowadzają do wnętrza ciepły, przytulny klimat. Styl skandynawski to nie tylko elementy aranżacji, ale także sposób na życie, który oparty jest na idei "mniej znaczy więcej".

aktualizacja: 2021-03-02 09:38:49

Skandynawskie wzornictwo to kwintesencja minimalizmu, prostoty, stonowanych kolorów, naturalnych materiałów, funkcjonalności oraz wysokiej jakości produktów. Styl ten idealnie łączy nowoczesny design z elementami vintage. Wnętrza w stylu skandynawskim są niesamowicie przejrzyste, jasne i lekkie. Polacy pokochali ten sposób projektowania wnętrza ze względu na dbałość o estetykę oraz filozofię życia.

Obecnie, gdy większość z nas, została zmuszona to spędzania każdej chwili w domu warto pomyśleć jak minimalizmowi nadać charakteru. Poniżej przedstawione zostaną sposoby na zmianę, które pozytywnie wpłynie na wygląda naszego mieszkania. Warto zacząć od kolorów ścian, które aby współgrały z naszym stylem powinny zostać zaczerpnięte z natury. Wybierając wyrazisty kolor, nasze mieszkanie zyska całkiem nową przestrzeń.

Poza zmianą kolorów ścian, możemy pomyśleć o pomalowaniu drzwi do pokoi na żółte bądź błękitne kolory. Jeżeli po przebudzeniu zobaczymy wesoły żółty kolor na drzwiach, wstaniemy z większym zapałem do działania. Dodatkowo możemy na łóżko zarzucić żółty pled oraz żółte poduszki. Natomiast w łazience, bardziej przyjemnie będzie brać prysznic jeżeli patrząc na drzwi będziemy dostrzegać w nich błękit wody. Takie kolorowe drzwi, z pewnością nie tylko poprawią nam humor oraz zyskamy wesołą przestrzeń. Jeżeli nie chcemy malować całego mieszkania, można pomyśleć o położeniu wyrazistej tapety na jednej ze ścian. Może to być imitacja lasu czy krajobrazu, wzory geometryczne kolorami odpowiadające stylowi skandynawskiemu. Małe pomieszczenia z pewnością skorzystają na jasnych i delikatnych tapetach z leśnymi akcentami.

Ponadto warto wykorzystać meble, które zalegają na strychu czy piwnicy u naszych dziadków i rodziców. Meble z naturalnego drewna, w naturalnym odcieniu to powrót do korzeni. Mebli takich nie musimy poddawać renowacji, możemy sami nadać im charakteru ścierając z nich wierzchnią warstwę lakieru i pozostawiając naturalny kolor, bądź malując na kolor matowy. Meble takie idealnie wpasowują się w nasze skandynawskie wnętrze, do których idealnie będą wyglądały zielone rośliny w oryginalnych donicach.

Kwiaty w północnym stylu winny być minimalistyczne lecz jednocześnie eleganckie, możemy postawić na trawy ozdobne oraz krzewy, wrzosy. Posadzone w ceramicznych donicach sprawią, że każdy poczuje się jakby był w tym momencie w Skandynawii. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na zmianę mebli, kolorów ścian czy tapety, warto pomyśleć o zmianie grafik oraz obrazów w naszych domach. Wszystkie napisy, obrazy, grafiki na takich surowych, drewnianych meblach to jest to, co może w znacznym stopniu wyróżnić nasze wnętrze na tle innych.

Połączenie funkcjonalności z wyjątkową estetyką jest bliskie marce ScandicSofa i właśnie dlatego zdecydowali się na tworzenie mebli w tym stylu skandynawskim. Oferta marki skierowana jest do Klientów poszukujących nieszablonowych i innowacyjnych rozwiązań, najwyższej jakości oraz wyjątkowego designu. Meble wykonane są ręcznie przez rzemieślników, którzy swoje doświadczenie zdobywają od kilkudziesięciu lat. Wejdź na scandicsofa.pl i poznaj skandynawski design w najlepszym wydaniu.

scandicsofa.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje