Praca zdalna: jak urządzić domowe biuro w salonie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Praca zdalna: jak urządzić domowe biuro w salonie?

Nie każdy ma odpowiedni metraż, by móc zaaranżować osobny pokój na gabinet. Dlatego najczęściej na biurową przestrzeń wybieramy salon. Jak go urządzić, by nie rezygnować z komfortu pracy, a jednocześnie pobudzić kreatywność - radzi ekspert marki Dekoral.

W takim przypadku możemy skorzystać z popularnej metody aranżowania przestrzeni za pomocą barw. Podział na strefy we wnętrzach to popularna praktyka w codziennej aranżacji. Ma ona również wiele zalet. Pomaga w utrzymaniu porządku, sprawia, że mieszkanie staje się bardziej ergonomiczne - a co najważniejsze - aby wprowadzić taki podział wcale nie jest potrzebny generalny remont. Wystarczy pomysł, odpowiedni kolor i gotowe!

Na ścianie głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral Home&Style w BANANA SPLIT
Na ścianie głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral Home&Style w BANANA SPLIT

Skupienie przede wszystkim

Wszystkie osoby, które cenią sobie ciszę, a jednocześnie chcą, aby domowo-biurowa przestrzeń pobudzała kreatywność i wyobraźnię powinny postawić na kontrastowe kolory. Jeśli na ścianach dominuje biel czy beż, warto zaszaleć i wybrać jeden energetyczny akcent oraz żywy kolor.

Świetnie w tej roli sprawdzi się intensywny niebieski - Blue Velvet, czy oryginalny i intrygujący - Ciepły Bałtyk z palety satynowych farb odpornych na szorowanie Clean&Color. Dzięki takiemu zabiegowi zaznaczymy odrębną funkcję we wnętrzu, a także uzyskamy efekt przytulności i intymności.

Na ścianie satynowa farba lateksowa odporna na szorowanie Dekoral Clean&Color CIEPŁY BAŁTYK
Na ścianie satynowa farba lateksowa odporna na szorowanie Dekoral Clean&Color CIEPŁY BAŁTYK

Kreatywność i swoboda

Doskonale w domowych biurach sprawdzą się także odcienie szarości - przydymione jak Grey Stone, czy delikatne i stonowane - Winter Clouds z palety ceramicznej głęboko matowej farby Home&Style. Kolor ten wpływa bardzo korzystnie na stymulację komórek mózgowych, co przy pracy kreatywnej jest niezwykle istotne. W połączeniu z bielą sprawią, że wnętrze wyda się bardziej przestronne, a tym samym zwiększy się nasze poczucie swobody.

Warto pamiętać o tym, by wybrany kolor wyrażał osobowość i pasował do naszego stylu, bo tylko wtedy w domu (i jednocześnie biurze) będziemy czuli się dobrze.

Na ścianie głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral Home&Style w GREY STONE
Na ścianie głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral Home&Style w GREY STONE

Harmonia i lekkość

Jeżeli w Twoim mieszkaniu dominują mocne, ciemne kolory - szarości, brązy czy granaty, a Tobie lepiej pracuje się w towarzystwie jasnych kolorów, jedną ze ścian warto pomalować ciepłym odcieniem beżu - Perkalowy Beż, subtelnego kremu - Puszysty Flausz czy pudrowego różu - Himalajski Cukier z palety Clean&Color. Jaśniejszy odcień złagodzi intensywność pozostałych kolorów, wprowadzi lekkość i rozjaśni wnętrze.

Kreując miejsce naszego home office śmiało możemy sięgać po dodatki, w postaci miękkich i lekkich tekstyliów, które zapewnią w strefie biurowej przytulną atmosferę.

Na ścianie satynowa farba lateksowa odporna na szorowanie Dekoral Clean&Color PERKALOWY BEŻ
Na ścianie satynowa farba lateksowa odporna na szorowanie Dekoral Clean&Color PERKALOWY BEŻ

Dodaj komentarz

time image
time image
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje