Jak dobrze wybrać roletę rzymską?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak dobrze wybrać roletę rzymską?

Rolety rzymskie to najmodniejsza dekoracja okna. To nie tylko praktyczny dodatek do wnętrz, który chroni przed słońcem i zapewnia prywatność, lecz także piękna ozdoba okien.

aktualizacja: 2019-06-17 10:50:51

Rolety wzorzyste czy jednokolorowe?

Niektórzy niesłusznie obawiają się wyboru rolet z wzorami. Taka roleta może stanowić doskonałe uzupełnienie pomieszczenia w stylu prowansalskim lub minimalistycznym. Nie oznacza to jednak, że jednobarwne rolety są nudne i niewarte uwagi. Chcesz nieco złagodzić bardzo kolorowe lub wzorzyste wnętrze? Wybierz rolety w spokojnych odcieniach - bieli lub szarości. Jeśli uważasz swoje wnętrze za nudne i zbyt monochromatyczne - powieś rolety w wyraziste wzory lub kolory.

W zależności od tego, jaki styl chcesz wprowadzić w danym pomieszczeniu, możesz swobodnie dobierać ulubione kolory i wzory rolet. Jeśli wahasz się nad wyborem tkaniny - zamów bezpłatną próbkę tkanin (np. na www.dekoria.pl)

Rolety zaciemniające, transparentne czy dzień-noc?

Wybierając rolety okienne, nie zapomnij o nasłonecznieniu danego pokoju. Jeśli okna są skierowane na północ, wtedy sprawdzą się w nim jasne, transparentne rolety, które przepuszczają jak najwięcej światła z zewnątrz. Jeżeli natomiast okna wychodzą na południe, czyli na bardzo nasłonecznioną stronę, wybierz rolety wykonane z tkanin zaciemniających, które tez ograniczą nagrzewanie się pomieszczenia w upały. Rolety zaciemniające są także najczęściej kupowane do sypialni oraz pokoi dziecięcych.

Oryginalny typ stanowi roleta Duo dzień-noc, składająca się z dwóch warstw niezależnie podciąganych. Łączy ona w sobie funkcję firany i zasłony w jednym: warstwa spodnia woalowa wykonana jest z białego, prześwitującego woalu a wierzchnia z tkaniny dekoracyjno-zaciemniającej.

Montaż rolety

Rolety są nowoczesnymi i uniwersalnymi osłonami na okno, które dopasujesz do dowolnego wnętrza. Możesz je wieszać samodzielnie lub w duecie z zasłonami.

Rolety montuje się łatwo. W zależności od wybranego modelu:

  • na ścianę (najpopularniejsza metoda),
  • do sufitu (podwyższa optycznie wnętrze),
  • bezinwazyjnie na ramę okna (szybki montaż),
  • na karnisz (najprostsza i najszybsza metoda).

Agnieszka Rybka
Dyrektor Marketingu dekoria.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje