Jak dobrze wybrać roletę rzymską?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak dobrze wybrać roletę rzymską?

Rolety rzymskie to najmodniejsza dekoracja okna. To nie tylko praktyczny dodatek do wnętrz, który chroni przed słońcem i zapewnia prywatność, lecz także piękna ozdoba okien.

aktualizacja: 2019-06-17 10:50:51

Rolety wzorzyste czy jednokolorowe?

Niektórzy niesłusznie obawiają się wyboru rolet z wzorami. Taka roleta może stanowić doskonałe uzupełnienie pomieszczenia w stylu prowansalskim lub minimalistycznym. Nie oznacza to jednak, że jednobarwne rolety są nudne i niewarte uwagi. Chcesz nieco złagodzić bardzo kolorowe lub wzorzyste wnętrze? Wybierz rolety w spokojnych odcieniach - bieli lub szarości. Jeśli uważasz swoje wnętrze za nudne i zbyt monochromatyczne - powieś rolety w wyraziste wzory lub kolory.

W zależności od tego, jaki styl chcesz wprowadzić w danym pomieszczeniu, możesz swobodnie dobierać ulubione kolory i wzory rolet. Jeśli wahasz się nad wyborem tkaniny - zamów bezpłatną próbkę tkanin (np. na www.dekoria.pl)

Rolety zaciemniające, transparentne czy dzień-noc?

Wybierając rolety okienne, nie zapomnij o nasłonecznieniu danego pokoju. Jeśli okna są skierowane na północ, wtedy sprawdzą się w nim jasne, transparentne rolety, które przepuszczają jak najwięcej światła z zewnątrz. Jeżeli natomiast okna wychodzą na południe, czyli na bardzo nasłonecznioną stronę, wybierz rolety wykonane z tkanin zaciemniających, które tez ograniczą nagrzewanie się pomieszczenia w upały. Rolety zaciemniające są także najczęściej kupowane do sypialni oraz pokoi dziecięcych.

Oryginalny typ stanowi roleta Duo dzień-noc, składająca się z dwóch warstw niezależnie podciąganych. Łączy ona w sobie funkcję firany i zasłony w jednym: warstwa spodnia woalowa wykonana jest z białego, prześwitującego woalu a wierzchnia z tkaniny dekoracyjno-zaciemniającej.

Montaż rolety

Rolety są nowoczesnymi i uniwersalnymi osłonami na okno, które dopasujesz do dowolnego wnętrza. Możesz je wieszać samodzielnie lub w duecie z zasłonami.

Rolety montuje się łatwo. W zależności od wybranego modelu:

  • na ścianę (najpopularniejsza metoda),
  • do sufitu (podwyższa optycznie wnętrze),
  • bezinwazyjnie na ramę okna (szybki montaż),
  • na karnisz (najprostsza i najszybsza metoda).

Agnieszka Rybka
Dyrektor Marketingu dekoria.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny