Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2016-11-04 08:06:08
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym

Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe i dające szybkie rezultaty farby kredowe Annie Sloan, które pozwalają na malowanie bez szlifowania.

Stolik odnowiony farbami kredowymi Annie SloanObecnie Old New Style to sklep stacjonarny w Warszawie i w Pruszkowie oraz sklep internetowy www.oldnewstyle.com, w których oferowane są farby kredowe Annie Sloan. Właścicielka Old New Style regularnie prowadzi warsztaty z malowania, a także sama maluje meble na zlecenie klientów.

Farby kredowe Annie Sloan to farby wodne, składają się między innymi z węglanu wapnia, który zapewnia matowe wykończenie, a także z pigmentu, który jest odpowiedzialny za kolor. Do zabezpieczenia koloru na meblach lub przedmiotach używa się wosku lub lakieru. Do malowania stosujemy pędzle naturalne i syntetyczne, wałki flokowe lub gąbkowe do malowania wzorów przy pomocy szablonów.

W sklepach Old New Style możemy kupić farby kredowe Annie Sloan w 33 kolorach. Największą popularnością cieszy się Chalk Paint Old White (biel z kroplą szarości), Pure (czysta biel), szarość Paris Grey, pastelowy turkus Provence czy kolor "kaczego jaja" Duck Egg Blue. Cudownie wygląda pudrowy róż - Antoinette, delikatny błękit - Louis Blue oraz kolor naturalnego lnu French Linen. Ewa Mihułka-Piasecka nie jest w stanie jednoznacznie wskazać jaki jest ulubiony kolor w palecie Chalk Paint, ponieważ jej fascynacja poszczególnymi kolorami ulega zmianie.

Obecnie częściej sięga po głęboki morski granat Aubusson Blue, Palomę (ponieważ jest to nieoczywisty kolor) oraz spokojny, chłodny Old Violet. Ponadto farby kredowe Annie Sloan można mieszać i tworzyć własne unikalne kolory.

Więcej: www.oldnewstyle.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny