Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Odnów stary mebel - to takie proste!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2016-10-25 04:56:21
Odnów stary mebel - to takie proste!

Chyba każdy z nas ma mebel, do którego czuje sentyment i ciężko mu się z nim rozstać. Może to być szafka odziedziczona po babci, komoda czy też stół, który kojarzy się ze wspólnymi obiadami. Otaczające nas przedmioty mają swoje dusze i często trudno nam się z nimi rozstać, gdy wymagają wymiany. Starsze meble, które straciły na wyglądzie mogą ponownie zachwycać, jeśli tylko poświęcisz im chwilę i zamiast kupować nowe, odświeżysz te tak przez Ciebie lubiane. To wcale nie jest trudne!

Renowacja mebli dla laików

Odnowienie starego mebla to zadanie dla pasjonatów, profesjonalistów znających się na temacie farb, lakierów, materiałów - nic bardziej mylnego. Oczywiście, nie każdy znajdzie w sobie wystarczająco zapału, aby się tym zająć, jednak przy odrobinie dobrej chęci oraz wolnej chwili każdy może uczynić ze starej szafki zupełnie nowy mebel. Może okazać się to także dobra zabawą i efektywnie wykorzystanym wolnym czasem. Oto kilka podstawowych kroków:

 1. Zanim przystąpimy do pracy nad renowacją mebla musimy zastanowić się w jaki sposób będziemy go używać. Ta decyzja wpłynie na wybór sposobu zabarwienia drewna. Ważne jest także powiedzenie sobie na jakim efekcie nam zależy - czy chcemy, aby drewno było satynowe, czy może mają być widoczne słoje?

   

 2. W przypadku mebli lakierowanych przed przystąpieniem do głównego malowania należy najpierw przygotować drewno (chyba, że używamy farb kredowych np. Pure&Original, które można kłaść na odtłuszczony mebel). Warstwę lakieru należy zdjąć lub zmatowić. W pozbyciu się starego lakieru pomoże nam skrobak ciesielski, który kupić można w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Kiedy już pozbędziemy się lakieru, powierzchnię trzeba wygładzić papierem ściernym. Należy pamiętać, aby kierować ruch wzdłuż usłojenia drewna, w innym przypadku na drewnie utworzą się nieestetyczne rysy. Tak przygotowany mebel wycieramy na końcu mokrą szmatką, a po całkowitym wysuszeniu nakładamy farbę do drewna. 

   

 3. Do odnowienia mebla możemy użyć różnych materiałów np. wosku, oleju, bejcy, lakieru. Aby nadać piękny kolor sięgnijmy po farby przeznaczone do mebli, dzięki nim możemy przemalować mebel i odświeżyć przestrzeń. Szczególnie polecane są farby kredowe, można ich używać na wielu powierzchniach, w tym na meblach lakierowanych, z MDF czy pokrytych fornirem, a co najważniejsze wystarczy, że przed pomalowaniem jedynie odtłuścisz mebel.

   


  Przykładem takich farb jest kolekcja farb Pure&Original, które potrafią całkowicie zmienić klimat wnętrza. Te profesjonalne farby wysokiej jakości zawierają tylko naturalne barwniki. Produkowane są od ponad 50 lat w tym samym zakładzie w Belgii, zgodnie z najwyższymi standardami jakości i rzemiosła. Farbami Pure&Original możesz zmienić kolor nie tylko mebla, ale także ścian, podłóg, nadają się także do użycia na zewnątrz.

   

  Bogata paleta 124 kolorów pozwala wybrać każdemu barwę zgodną z oczekiwaniami oraz dostosować mebel do koncepcji kolorystycznej przestrzeni. Poza farbami kredowymi dzięki któremu uzyskamy efekt matu, do wybory mamy także farby wapienne, w 100% mineralne z naturalnymi pigmentami również w szerokiej palecie barw oraz produkty do wcześniejszej i późniejszej obróbki powierzchni. W gamie produktowej są wiec preparaty gruntujące i uszczelniacze a także woski i lakiery. 

Aby nadać przestrzeni nowego charakteru nie musisz inwestować w nowe meble. Odnowienie starych mebli nie wymaga specjalnego kursu, a daje sporo satysfakcji i przede wszystkim wiele możliwości. Wykorzystując farby kredowe Pure&Original samodzielnie możesz pomalować meble na kolor zgodny z Twoją koncepcją przestrzeni.

Firma Brush by MacDonald Wlodarskiw dn. 6.11.2016 zaprasza Was na warsztaty pt. "Jak Malować? kredowymi, lateksowymi, akrylowymi, mlecznymi" godz. 10.30 - 17.00 ul. Pilsudskiego 3, 05-510 Konstancin-Jeziorna.

Szczegóły wydarzenia https://www.facebook.com/events/1767955160158630/

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość meluzyna

08 Mar 2017, 11:57

Dobrą farbą do pomalowania drewna jest akrylowa Śniezka. Ładnie pokrywa drewno, jest trwała i nie ma przykrego zapachu.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje