Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-12-18 10:53:50
Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorów
Z badań przeprowadzonych przez firmę Lightspeed Research na zlecenie Logitech wynika, że 87 proc. Europejczyków rozwiązuje spory dotyczące telewizyjnego repertuaru na zasadach konsensusu lub powierzając pilota jednemu z członków rodziny.

Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorówBadanie pokazało, że jedynie 4 proc. ankietowanych nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.

Przeciwną postawę zaprezentowało aż 20 proc. respondentów, deklarując gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny. Co czwarty Europejczyk nie zamierza z kolei w ogóle angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.

 

Pozostała grupa respondentów (43 proc.), pomimo zróżnicowanych odpowiedzi, wykazała postawę ugodową, godząc się na kompromis w kwestii wyboru wspólnie oglądanych programów.

 

W ramach badania przeprowadzonego przez Logitech sprawdzono również preferencje europejskich użytkowników w zakresie funkcjonalności urządzeń sterujących.

Na pytanie dotyczące najbardziej pożądanego przycisku na idealnym pilocie zdalnego sterowania, zdecydowana większość respondentów (ponad 40 proc.) wskazała funkcję umożliwiającą „przewijanie" świątecznych porządków, w tym zmywania po rodzinnych posiłkach. Kolejne miejsce na liście życzeń zajęła funkcja zapauzowania rodziny po wigilijnym obiedzie. Pozostałe odpowiedzi dotyczyły możliwości ustawienia: spokojnych Świąt, pokoju, miłości oraz oczywiście śniegu.

 

Ankieta została przeprowadzona w ramach programu badań Logitech nad potrzebami oraz zachowaniami użytkowników w zakresie obsługi pilotów zdalnego sterowania. Możliwość łatwej, intuicyjnej kontroli domowych multimediów jest szczególnie istotna w takim czasie jak Święta Bożego Narodzenia, gdy całymi rodzinami zbieramy się przed ekranem telewizora, aby wspólnie oglądać ulubione filmy oraz programy – powiedział Michel Landman, Logitech’s European product manager for Harmony advanced remote controls. Deklaracje, że tegoroczne Święte będę przebiegały w spokojnej, harmonijnej atmosferze są bardzo budujące.

 

W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech HarmonyWierzymy, że możliwości oferowane przez uniwersalne piloty Logitech Harmony ułatwią użytkownikom kontrolę domowych systemów rozrywki, a tym samym przyniosą więcej spokoju w domu, zwłaszcza w tak szczególnym okresie jak Boże Narodzenie – powiedział Krzysztof Machnicki, Regional Marketing Manager Logitech.

W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech Harmony zostały wyposażony w system one-click control. Dzięki temu rozwiązaniu, po zaprogramowaniu pilota, przy pomocy jednego przycisku można uruchomić wszystkie urządzenia oraz funkcje niezbędne, np. do oglądania filmów na DVD, słuchania muzyki czy grania w gry komputerowe.

Proces instalacji pilotów Logitech Harmony, m.in. , jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i zainstalować bezpłatną aplikację. Intuicyjny program służący ustawianiu funkcji pilota Harmony, poprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces.

Model Harmony One jest dostępny w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 849 zł.

 

Najważniejsze statystyki:

  • 20 proc. Europejczyków deklaruje gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny.
  • Jeden na czterech badanych nie ma zamiaru angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.
  • 5 proc. ankietowanych próbowałoby walczyć o kontrolę nad pilotem.
  • 4 proc. Europejczyków nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.
  • 40 proc. Europejczyków chciałoby umieścić na idealnym pilocie zdalnego sterowania przycisk przewijający zmywanie i domowe porządki.
  • Blisko co piąty badany (19 proc.) chciałby móc przy pomocy pilota "zapauzować" rodzinę na przynajmniej 20 minut po wigilijnym obiedzie.
  • 9 proc. respondentów chciałoby móc przy pomocy pilota wyciszyć własne dzieci, przynajmniej na godzinę.
Źródło: Logitech

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny