Grzejniki "wkroczyły na salony"

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Grzejniki "wkroczyły na salony"

Kotły, grzejniki, podgrzewacze wody - kiedyś ze względu na gabaryty i brak urody pieczołowicie ukrywane, dziś stały się przedmiotami sztuki wzorniczej i odważnie "wkroczyły na salony".

Trudno wyobrazić sobie dom bez urządzeń technicznych. Od dawna już z dumą prezentujemy nasze telewizory, sprzęt stereofoniczny, komputery.

Industrialną kuchnię kreuje nowoczesny sprzęt AGD. Teraz możemy również nie bać się pokazać kolejnych, dotąd "nieeleganckich" elementów technicznej infrastruktury domu.

Projektanci wzornictwa przemysłowego dopasowali je do pomieszczeń mieszkalnych i "udomowili". Szlachetny design, srebrnoszare i szklane elementy pasują do nowoczesnych wnętrz.

Zmianom we wzornictwie towarzyszy miniaturyzacja i udoskonalenia techniczne.

Elektryczny kocioł jest na tyle mały   i estetyczny, że z powodzeniem możemy powiesić go np. w przedpokoju lub na bocznej ścianie   salonu Podgrzewacz wody to urządzenie niezbędne, jeśli ciepłej wody nie zapewnia   nam kocioł grzewczy
Elektryczny kocioł jest na tyle mały i estetyczny, że z powodzeniem możemy powiesić go np. w przedpokoju lub na bocznej ścianie salonu (fot. Kospel) Podgrzewacz wody to urządzenie niezbędne, jeśli ciepłej wody nie zapewnia nam kocioł grzewczy. Biała prosta forma idealnie współgra z kolorem ceramiki i łazienkowych dodatków (fot. Bosch)

Stojące kotły grzewcze stały się "meblami", które mogą spokojnie stanąć nie tylko w holu, ale i w salonie.

Ich zredukowane w formie wzornictwo, kolorystyka - np. biel z pigmentem metalicznym lub błyszczące albo szczotkowane na mat metalowe powierzchnie - dobrze grają w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Nowoczesne kotły grzewcze zmieniają image. Sterylność, obłe futurystyczne kształty i połyskujące obudowy sprawiają, że coraz częściej urządzenia te lokujemy np. w sali do ćwiczeń, czy domowym spa z sauną i jacuzzi
(fot. Viessmann)
Nowoczesne kotły grzewcze zmieniają   image

W nowo budowanych domach coraz częściej można też znaleźć urządzenia grzewcze umiejscowione nie w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym na parterze - a w części mieszkalnej na poddaszu. Takie rozwiązanie pozwala zrezygnować z komina przechodzącego przez cały dom i zajmującego dużo miejsca.

Kotły wiszące, dzięki kompaktowym wymiarom odpowiadającym popularnym modułom mebli kuchennych, zgrabnie wpasują się w zabudowę kuchenną lub łazienkową.

Plazmowy Promiennik Ciepła,   czyli grzejące lustro
Plazmowy Promiennik Ciepła, czyli grzejące lustro – umożliwia odczuwanie promieni wiosennego słońca nawet w pochmurne jesienne dni, poprawia nastrój i sprawia, że temperatura w pomieszczeniu jest jednolita, a powietrze nie ulega osuszeniu. Promiennik jest doskonały dla alergików, gdyż nie wprawia w rotację powietrza z pyłkami kurzu. Wymarzone rozwiązanie nie tylko do łazienki, ale np. jako efektowny element dekoracyjny powieszony nad komodą w salonie (fot. Ciepłotech)

Nowoczesnych, bardzo estetycznych grzejników nie tylko nie trzeba już zasłaniać, ale można, a czasami wręcz trzeba, traktować jako graficzny element aranżacji salonu. Do nietypowo urządzonych pokoi możemy dobrać grzejniki albo bardzo niskie i długie albo wysokie i wąskie. Do wyboru mamy też różne kolory i faktury. Można nawet znaleźć grzejnik w formie nowoczesnej rzeźby lub... balustrady schodów.

Grzejnik płytowy w jaskrawym   czerwonym kolorze krzesła w kontraście z białymi ścianami tworzy wyrazisty element   dekoracyjny salonowego wnętrza Ażurowy   grzejnik w kolorze chromowanej stali pasuje do ażurowej ścianki działowej z płyt g-k –   razem tworzą efektowną „ciepłą” przegrodę
Grzejnik płytowy w jaskrawym czerwonym kolorze krzesła w kontraście z białymi ścianami tworzy wyrazisty element dekoracyjny salonowego wnętrza (fot. VNH) Ażurowy grzejnik w kolorze chromowanej stali pasuje do ażurowej ścianki działowej z płyt g-k – razem tworzą efektowną „ciepłą” przegrodę (fot. Enix)
Nowoczesny grzejnik drabinkowy – oryginalna konstrukcja i kolorystyka Futurystyczna rzeźba kolorystycznie dopasowana do beżu ścian, dywanu i fotela
Nowoczesny grzejnik drabinkowy – oryginalna konstrukcja i kolorystyka sprawiają, że bez obaw możemy zamontować go w widocznym miejscu mieszkania, np. w przedpokoju. Dzięki efektownym chromowanym uchwytom będzie pełnić funkcję oryginalnego wieszaka – dodatkowo wyposażony w elektryczną grzałkę umożliwi szybkie wysuszenie przemoczonych kurtek nie tylko zimą
(fot. Purmo)
Futurystyczna rzeźba kolorystycznie dopasowana do beżu ścian, dywanu i fotela (fot. Instal Projekt)

Również klimatyzatory montowane w salonach i sypialniach mają atrakcyjną stylistykę. Niektóre modele dadzą się pomalować, dzięki czemu dopasują się do kolorystyki ścian lub dekoracyjnych detali.

Klimatyzator w domu to bezcenny komfort dobrego samopoczucia w upalne dni Klimatyzator w domu to bezcenny komfort dobrego samopoczucia w upalne dni. Art Cool Galeria nie tylko chłodzi, ale też dekoruje pomieszczenie. Kwadratowa obudowa ma otwierany przedni panel, który pełni funkcję ramy obrazu – można go samodzielnie wymieniać w zależności od potrzeb i nastroju. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota
(fot. LG)

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje