Jak urządzić małe WC?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak urządzić małe WC?

Urządzanie małej toalety może być wyzwaniem, ale z odpowiednimi pomysłami i strategiami można stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet dysponując małą przestrzenią, może ona zostać urządzona bardzo funkcjonalnie. Poznaj praktyczne sposoby na optymalizację przestrzeni oraz jej estetykę.

aktualizacja: 2024-05-28 12:24:09

Minimalne wymiary WC - czyli jak stworzyć małą, ale funkcjonalną przestrzeń?

Nie zawsze mamy wpływa na to, jaką przestrzenią do zaaranżowania toalety dysponujemy w domu lub mieszkaniu. Przed przystąpieniem do urządzania małego pomieszczenia warto zrozumieć minimalne wymiary niezbędne do jej funkcjonalności - może bowiem okazać się, że lepiej w tym miejscu zaaranżować coś innego, np. schowek. Aby urządzić małą, ale w pełni funkcjonalną toaletę, zaleca się minimalne wymiary 0,86 x 1,61 m. Sama misa WC powinna znajdować się minimalnie 20 cm od ścian bocznych po obu stronach, ale dla większego komfortu zaleca się ok. 25-30 cm, a przed nią powinno być minimum 55 cm wolnej przestrzeni.

Urządzanie małej toalety może być wyzwaniem, ale z odpowiednimi pomysłami i strategiami można stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń

Jak urządzić małe WC? Poznaj porady od CORAM

Z pomocą w urządzeniu małej toalety przychodzi firma CORAM, która oferuje funkcjonalne i modne rozwiązania stworzone w duchu niderlandzkiego designu. Minimalistyczne formy marek Tiger oraz Sealskin, są doskonałym wyborem dla osób, które chcą urządzić małe pomieszczenie bez utraty cennego miejsca. Pamiętaj też, że małe pomieszczenie nie ogranicza Twojego gustu - w ofercie CORAM znajdziesz modne rozwiązania, idealne do niewielkich przestrzeni, takie jak kolekcja Cooper Gold łącząca w sobie czerń i złoto, czy akcesoria Conical o nowoczesnym, stożkowym kształcie.

Na co warto zwrócić uwagę urządzając małą toaletę?

  • Kolorystyka i materiały. Wybór odpowiednich kolorów i materiałów może znacząco wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni. Jasne kolory oraz lustrzane płytki mogą stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Ważne jest również dobieranie tekstur i wzorów w sposób harmonijny. Sprawdzą się tutaj tekstylne propozycje marki Sealskin, jak np. dywanik Angora z wycięciem pod WC - o niewielkich wymiarach, miękkiej strukturze i dostępny w neutralnych kolorach.
  • Optymalizacja przestrzeni. W małych toaletach każdy centymetr ma znaczenie. Wybierając meble i sprzęty sanitarno-techniczne, należy kierować się ich funkcjonalnością oraz kompaktowymi wymiarami. W niewielkiej łazience sprawdzą się takie rozwiązania, jak stojak na papier z pojemnikiem na szczotkę do WC z serii Brix marki Sealskin. Dzięki temu, że jest wolno stojący, można dowolnie ustawić go w małej powierzchni, nie zajmuje wiele miejsca i spełnia jednocześnie dwie funkcje.
  • Sprytne przechowywanie. W małych przestrzeniach łatwo o bałagan, więc warto zastosować rozwiązania, które pozwolą na uporządkowanie, a jednocześnie nie zabiorą niezbędnej przestrzeni. Przydatny może się okazać organizer łazienkowy Tess z zamykaną pokrywą - można postawić go na półce, a w jego wnętrzu ukryć np. kosmetyki. Sprytnym rozwiązaniem są też modele 2w1, jak np. uchwyt na papier toaletowy zintegrowany z pojemnikiem do przechowywania idealnym np. na mokre chusteczki.
  • Oświetlenie. Odpowiednie oświetlenie może znacząco poprawić odbiór przestrzeni, sprawiając, że wydaje się ona większa i bardziej przyjazna. Lampa sufitowa oraz dodatkowe źródła światła, na przykład nad lustrem, mogą stworzyć przyjemną atmosferę.
W ofercie CORAM znajdziesz modne rozwiązania, idealne do niewielkich przestrzeni

Urządzanie małej toalety może być wyzwaniem, ale z odpowiednimi pomysłami i strategiami można stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Kluczem jest kreatywne podejście do wykorzystania dostępnej przestrzeni oraz równowaga między estetyką a funkcjonalnością. Zastosowanie w tej przestrzeni propozycji od CORAM sprawi, że to pomieszczenie stanie się przyjemną i wygodną częścią domu.


https://coram.pl/
Firma powiązana:
Coram

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły