Estetyka i funkcjonalność - odpływy prysznicowe firmy Viega

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Estetyka i funkcjonalność - odpływy prysznicowe firmy Viega

W nowoczesnych łazienkach standardem stały się już prysznice bez brodzika z odpływem wbudowanym w podłogę lub ścianę. Firma Viega należy do liderów w produkcji systemów odprowadzania wody, oferujących szeroką gamę wydajnych rozwiązań. Minimalistyczny odpływ Advantix Vario z płynną regulacją długości, od lat jest bestsellerem w swojej kategorii, docenianym przez klientów i projektantów wnętrz. Advantix Cleviva to z kolei innowacyjny produkt, łączący najlepsze cechy odwodnień liniowych i punktowych. Zapewnia on duże możliwości aranżacyjne w połączeniu z wyjątkowo łatwym montażem.

aktualizacja: 2023-06-01 06:49:28

Seria Advantix to kompletny system odpływów do pryszniców bez brodzika, wyróżniających się wysokiej jakości designem i funkcjonalnością. Harmonijnie wkomponowane w wyłożoną płytkami powierzchnię, sprawiają, że łazienka wydaje większa i bardziej przestronna. Wyjątkowo ciekawymi rozwiązaniami w ofercie firmy Viega są modele Advantix Vario i Advantix Cleviva, które zapewniają dużą swobodę w projektowaniu strefy prysznica.

Minimalistyczny odpływ w wersji podłogowej lub ściennej

Odpływ Advantix Vario to jeden z najbardziej popularnych na rynku produktów w tej kategorii, ceniony przez klientów i projektantów za minimalistyczny design i niezrównaną elastyczność montażu. Elegancki ruszt ze stali nierdzewnej dostępny jest w 4 wersjach: stal nierdzewna szczotkowana, stal nierdzewna polerowana, czarny oraz biały, dzięki czemu idealnie komponuje się z każdą aranżacją łazienkową. Całkowita szerokość szczeliny odpływowej wynosi zaledwie 20 mm. Zarówno w wersji podłogowej, jak i ściennej odpływ można przyciąć na dowolny wymiar w zakresie 300 - 1200 mm. Pozwala to bardzo precyzyjnie dopasować produkt do konkretnej strefy prysznica. Odpływy podłogowe Advantix Vario można też łączyć ze sobą, projektując efektowne długie odwodnienia (nawet do 280 cm), lub układając je w narożnikach czy w kształcie litery "U".

Odpływy podłogowe Advantix Vario można łączyć ze sobą, tworząc odwodnienia w kształcie litery "U". Odpływ ścienny, dzięki niewielkiej głębokości zabudowy, bez problemu zamontujemy praktycznie w każdej ścianie.

Coraz więcej klientów zainteresowanych jest obecnie odpływem umieszczonym w ścianie. Wykonanie takiego projektu nie zawsze jest jednak możliwe, ze względu na dostępną przestrzeń zabudowy. Dzięki głębokości montażu wynoszącej zaledwie 25 mm odpływ ścienny Advantix Vario bez problemu zamontujemy w każdej ścianie murowanej. Często wystarcza nawet warstwa tynku o odpowiedniej grubości lub dwie płyty GKBI w przypadku suchej zabudowy. Dzięki temu nie trzeba kuć ścian i naruszać ich konstrukcji.

Obie wersje Advantix Vario (podłogowa i ścienna) oferowane są również w wersji remontowej, o obniżonej wysokości zabudowy, uzyskanej poprzez zastosowanie niższego syfonu. W każdym przypadku wydajność odpływu jest wystarczająca nawet dla pryszniców z deszczownicami.

Odpływ podłogowy Advantix Vario
Odpływ podłogowy Advantix Vario

Wszystkie zalety w jednym produkcie

Advantix Cleviva łączy w sobie unikalne możliwości aranżacyjne odpływu liniowego z praktycznymi zaletami odwodnienia punktowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych woda jest tutaj odprowadzana w wąskim, ozdobnym profilu ze stali nierdzewnej (o odpowiednim spadku) do centralnego wpustu. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektowne wzorniczo, ale zapewnia wyjątkową łatwość czyszczenia. Konstrukcja posiada zamontowaną fabrycznie matą uszczelniającą. Dzięki temu montaż korpusu i integracja z uszczelnieniem cienkowarstwowym są bezpieczniejsze i efektywniejsze. Asortyment Advantix Cleviva obejmuje dwie wersje: standardową o wysokości montażowej od 95 do 155 mm oraz model do łazienek remontowanych o wysokości od 70 mm.

Odpływ Advantix Cleviva
Odpływ Advantix Cleviva

Viega oferuje ten odpływ w długościach: 800, 1000 lub 1200 mm. W zależności od potrzeb klienta można go skrócić lub dowolnie przedłużyć, łącząc ze sobą kilka profili. W tym celu wystarczy jedynie zamontować odpowiednią ilość odpływów punktowych, odprowadzających wodę. Łączenie profili jest wyjątkowo proste, ponieważ są one zakończone z obu stron równą, płaską powierzchnią. Do wyboru mamy różnorodne kolory profili: stal nierdzewna szczotkowana, czarny szczotkowany, złoty szczotkowany, szampański szczotkowany i złota miedź szczotkowana. Pozwala to idealnie dopasować odcień odpływu do innych elementów wyposażenia łazienki, takich jak armatura czy przycisk uruchamiający do WC.

Dużą zaletą z punktu widzenia użytkownika jest wyjątkowa łatwość czyszczenia odpływu. Po skorzystaniu z prysznica wystarczy przetrzeć profil ściereczką. Dodatkowo wkład można wyjąć jednym ruchem ręki, żeby wyczyścić sitko w odpływie. Sam syfon został zaprojektowany w taki sposób, że oczyszcza się samoczynnie dzięki dynamice wody.

Elegancki i funkcjonalny design odpływu Advantix Cleviva został doceniony również przez niezależnych ekspertów. Produkt otrzymał szereg prestiżowych nagród, takich jak Red Dot Award, IF Design Award, czy German Design Award.

Firma powiązana:
Viega Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły