Systemy do segregacji odpadów od REJS

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Systemy do segregacji odpadów od REJS

Segregacja odpadów w domu bywa kłopotliwa. Jak ją sobie ułatwić? Najlepiej wybrać system maksymalnie dopasowany do naszego stylu życia i przyzwyczajeń, a także aranżacji i metrażu kuchni. Oferta dostępnych na rynku rozwiązań jest bardzo bogata - od dedykowanych pojemników aż po zintegrowane systemy organizacji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

aktualizacja: 2021-10-01 08:26:49

Najprostszym, ale i najmniej wygodnym sposobem na zorganizowanie segregacji śmieci w domu jest zakup kilku wiader lub pojemników. Niestety kosze na odpady często trudno zmieścić w jednej szafce. A nawet jeśli nam się to uda, wówczas te stojące z tyłu są trudno dostępne i niekiedy przesuwają się tworząc bałagan. Alternatywą są gotowe zestawy pojemników, które powstały z myślą o segregacji odpadów w warunkach domowych. Zaprojektowane tak, by pasowały do standardowych szafek, dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu bez trudu dobierzemy system idealnie pasujący do naszych przyzwyczajeń.

- Na co zwrócić uwagę wybierając system do segregacji odpadów? Na sposób montażu koszy w szafce i rodzaj zastosowanego systemu jezdnego. Poza tym, w zależności od potrzeb, warto dobrać nie tylko liczbę, ale i pojemność koszy. Na odpady, których generujemy mniej np. szkło czy papier, możemy wybrać mniejszy pojemnik, a na te, których pojawia się więcej np. plastik - większy. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produkty firmy REJS.

Jakie rozwiązania mamy do wyboru? Jest ich całkiem sporo. Oto 3 systemy marki REJS, na które warto zwrócić uwagę.

System do segregacji odpadów Segrego

Kluczem do komfortu podczas segregowania odpadów na różne frakcje jest bezproblemowy i szybki dostęp do wszystkich koszy naraz. I właśnie to oferuje nowa szuflada z pojemnikami na śmieci Segrego. Zastosowane w tym systemie prowadnice z pełnym wysuwem i miękkim dociągiem zapewnią komfortowy ruch, a odpowiednio zabezpieczone przed zabrudzeniem tory jezdne ułatwiają utrzymanie czystości. Ukłonem w stronę funkcjonalności jest też łatwy w czyszczeniu, odpowiednio ukształtowany stelaż, w który wiadra po prostu się wstawia. Kosze dostępne są w kilku pojemnościach: 7, 9, 15 lub 20 litrów. W zależności od rozmiaru, można je ustawić w kilku konfiguracjach. Chroniąca przed nieprzyjemnym zapachem pokrywa może służyć za dodatkową półkę.

Systemy segregacji odpadów Segrego przeznaczone są do szafek w 4 szerokościach: 450, 500 i 800 mm o głębokości 480 mm i o szer. 600 mm - w dwóch gł. 400 i 480 mm. Dostępne są w dwóch kolorach - srebrnym i grafitowym (wybrane modele), dzięki czemu pasują zarówno do szuflad Comfort Box jak i Slim Box REJS. Można w nim opcjonalnie zamontować system elektrycznego wspomagania otwierania (oprócz szuflad o szer. 800 mm).

Szuflada z pojemnikami na odpady Segrego
Szuflada z pojemnikami na odpady Segrego

System do segregacji odpadów JC

A co z szafkami węższymi, np. o szerokości 300 lub 400 mm? Tu do wyboru mamy dwa systemy. Pierwszym z nich są montowane nie tylko do boków, ale również do dna szafki systemy JC, których maksymalne obciążenie wynosi aż 15 kg. Zastosowane innowacyjnej prowadnicy kulkowej z nadwysuwem i miękkim dociągiem pozwala na całkowite wysunięcie koszy z szafki, a przez to lepszy do nich dostęp. Wysunięcie zestawu ułatwia również nowy, szerszy uchwyt z tworzywa, który jest bardziej poręczny. Front może być otwierany tradycyjnie - na zawiasie, bądź może być przytwierdzony do stelaża.

Systemy JC dostępne są w 6 różnych wariantach obejmujących 2 lub 3 kosze o pojemności: 7, 9, 15 lub 20 litrów, w dwóch wysokościach: 330 lub 440 mm. Nowa, plastikowa pokrywa całkowicie osłaniając kosze z góry, z jednej strony chroni przed nieprzyjemnym zapachem, a z drugiej może służyć za dodatkową wysuwaną półkę. Wgłębienie na jej powierzchni zabezpiecza ustawione na niej produkty przed zsuwaniem się.

System do segregacji odpadów JC
System do segregacji odpadów JC

System do segregacji odpadów Multi

Inną opcją stworzoną z myślą o wąskich szafkach (o szer. 300 lub 400 mm) są zestawy Multi. Te wykonane z drutu stelaże montuje się do dna szafki. Do wyboru są dwa systemy jezdne REJS FULL z mocowaniem frontu (front wysuwny) lub z tradycyjnym frontem na zawiasach. Oba umożliwiają pełne wysunięcie wszystkich pojemników na raz. W ramach linii Multi do wyboru mamy zestawy 2 lub 3 wiader na śmieci o pojemności 9 lub 20 litów. Pojemniki i pokrywy wykonane są z wytrzymałego tworzywa w kolorze grafitowym. Każde w wiader ma oddzielną pokrywę.

System do segregacji odpadów Multi

Niezależnie od tego, które z rozwiązań do segregacji odpadów REJS wybierzemy, z ich pomocą podział śmieci na frakcje będzie i łatwiejszy, i mniej czasochłonny.

Poznaj inne produkty REJS na www.rejs.eu oraz www.e-rejs.eu
Firma powiązana:
REJS Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje