Gdzie ustawić kosze na odpady?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Gdzie ustawić kosze na odpady?

Gdzie najwygodniej ustawić kosze na śmieci? Wbrew pozorom odpowiedź "w szafce pod zlewozmywakiem" nie zawsze jest jedyną słuszną. Równie dobrze pojemniki można umieścić w innych szafkach w strefie zmywania. Również w tych... wąskich. To z myślą o nich powstały zestawy do segregacji odpadów JC marki REJS.

aktualizacja: 2021-06-15 07:24:39

Szafka pod zlewozmywakiem to wręcz domyślne miejsce ustawienia pojemników na śmieci. To rozwiązanie logiczne i ze wszech miar wygodne, bo to właśnie przy zlewie i na sąsiadujących z nim blatach roboczych generujemy najwięcej odpadów. Tylko jak zamontować kosze, by zapewnić sobie komfortowy do nich dostęp? I co zrobić, gdy pod zlewozmywakiem nie ma na wiaderka miejsca albo gdy zdecydowaliśmy się na model jednokomorowy i dysponujemy przestrzenią o szerokości jedynie 30-40 cm? Rozwiązań jest co najmniej kilka.

Szuflada Slim Box z pojemnikami do do segregacji odpadów marki REJS. Fot. REJS
Szuflada Slim Box z pojemnikami do do segregacji odpadów marki REJS. Fot. REJS

System segregacji odpadów - jaki wybrać?

Najprostszym ale i najmniej wygodnym wariantem jest wstawienie wiaderek do szafki. Niestety ta opcja często oznacza utrudniony dostęp do pojemników w głębi, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wąską szafką. Innym pomysłem jest montaż pojemnika na froncie. Tyle, że i w tym wypadku tylko jeden kosz jest łatwo dostępny.

- Optymalnym rozwiązaniem jest więc montaż systemów wysuwnych, dzięki którym wszystkie pojemniki będą pod ręką. Sprawdzą się one zarówno pod samym zlewozmywakiem, jak i w szafkach obok. I tu mamy trzy opcje do wyboru. Kompletne zestawy pojemników do segregacji odpadów np. Praktiko możemy wstawić do głębokich szuflad. Możemy też zdecydować się na szuflady Slim Box czy Comfort Box, które są dostępne w komplecie z odpowiednimi koszami. Mają one 60 lub 80 cm szerokości. Trzecim rozwiązaniem jest montaż koszy na stelażu montowanym do dna szafki jak np. JC, który jest teraz dostępny w nowym, udoskonalonym wydaniu. - wymienia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

System do segregacji odpadów Praktiko marki REJS. Fot. REJS
System do segregacji odpadów Praktiko marki REJS. Fot. REJS 

Kosze do segregowania śmieci JC

Zestawy pojemników na śmieci JC polecane są do szafek o szerokości 30 lub 40 cm. Mogą być montowane i pod zlewozmywakiem, i obok nich np. pod blatem roboczym. Dostępne są w 6 konfiguracjach obejmujących 2 lub 3 kosze w 2 wysokościach i o pojemności 7, 9, 15 lub 20 l. Dzięki temu możemy wybrać zestaw idealnie pasujący do naszych przyzwyczajeń i ilości generowanych odpadów różnych frakcji. Wiadra i rączki utrzymane są w jednym, grafitowym kolorze.

System do segregacji odpadów JC marki REJS. Fot. REJS

- Innowacja w JC tkwi w rodzaju mechanizmu jezdnego. Zastosowane prowadnicy kulkowej z nadwysuwem i miękkim dociągiem pozwala na całkowite wysunięcie pojemników z szafki, a przez to lepszy do nich dostęp. Front może być otwierany tradycyjnie - na zawiasie, bądź może być przytwierdzony do stelaża JC. Wysunięcie zestawu ułatwia również nowy, szerszy uchwyt z tworzywa, który jest bardziej poręczny. - wyjaśnia Damian Rybak.

System do segregacji odpadów JC marki REJS. Fot. REJS

Nowa, plastikowa pokrywa zestawów JC całkowicie osłaniając kosze z góry, z jednej strony chroni przed nieprzyjemnym zapachem, a z drugiej może służyć za dodatkową półkę. Wgłębienie na jej powierzchni zabezpiecza ustawione na niej produkty przed zsuwaniem się. Maksymalne obciążenie systemu wynosi 15 kg.

Poznaj inne produkty REJS na www.rejs.eu oraz www.e-rejs.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje