Pomysły na organizację szafek w kuchni i garderobie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pomysły na organizację szafek w kuchni i garderobie

Zbliża się koniec zimy, więc nadchodzi czas na wielkie, wiosenne porządki. Co zrobić by ich efekt nie zniknął po zaledwie kilku dniach, ale utrzymał się znacznie dłużej? Niekiedy wystarczy wyposażyć dom w odpowiednie akcesoria, by sprzątanie było łatwiejsze i - co równie ważne - rzadziej potrzebne.

aktualizacja: 2021-04-01 07:23:21

Niektórzy mówią, że sprzątanie to taka "niekończąca się historia". Powrót bałaganu jest bowiem nieuchronny - i to nawet po najbardziej gruntowych porządkach. Niekiedy wraca wcześniej - zaledwie po chwili, innym razem po kilku, kilkunastu dniach. Jak sprawić, by okres ten był możliwie długi, a samo sprzątanie było łatwiejsze i zdecydowanie rzadziej potrzebne?

- Rozwiązania są dwa. Z jednej strony możemy sięgnąć po urządzenia i akcesoria ułatwiające samo sprzątanie, a z drugiej - takie, które ułatwiają zachowanie porządku. Wbrew pozorom są to dwie różne kategorie. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

Ułatw sobie sprzątanie

Rozwiązań, patentów i urządzeń pomagających w sprzątaniu jest wiele. Zaliczyć można do nich odkurzacze, mopy, myjki, a także detergenty. Ale nie tylko. Należą do nich również produkty, które usprawnią organizację szafy gospodarczej, jak np. stelaż House Master marki REJS. Przeznaczony do szafek wysokich ułatwia schowanie wszelkich akcesoriów do sprzątania jak np. wiader, ściereczek, środków czystości czy samego odkurzacza, a jednocześnie zapewnia do nich komfortowy dostęp (można go jednym ruchem wysunąć z szafy). Co ważne dzięki haczykom i odpowiednim uchwytom wszelkie akcesoria w House Master zawsze pozostaną na swoim miejscu - nie przewrócą się ani nie pomieszają.

Stelaż House Master marki REJS

Innym rozwiązaniem są systemy ułatwiające segregację odpadów. Mowa tu przede wszystkim o zestawach pojemników na śmieci jak PRAKTIKO czy JC marki REJS, które obejmując kilka wiader, pozwalają na szybsze oddzielanie frakcji. Ale nie tylko. Warto zwrócić uwagę również np. na stelaż SORTE, który można nałożyć na szufladę i w ten sposób uporządkować pojemniki na odpady i akcesoria do sprzątania.

Zestaw pojemników na śmieci PRAKTIKO marki REJS
Zestaw pojemników na śmieci PRAKTIKO marki REJS

Jeśli zaś chcemy jeszcze bardziej usprawnić pracę w kuchni - sięgnijmy po systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania szuflad np. Hailo Libero 2.0. Dzięki niemu, aby otworzyć szufladę - np. z koszami na śmieci - nie trzeba ani ciągnąć za uchwyt, ani nawet popychać frontu. Wystarczy lekki ruch stopą w pobliżu wieńca dolnego gdzie zamontowany jest czujnik ruchu, aby szuflada wysunęła się bezszelestnie sama oferując nam bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych w niej rzeczy. Rozwiązanie to z pewnością docenimy podczas sprzątania, gdy będziemy mieć zajęte lub brudne ręce.

Stelaż Sorte REJS można nałożyć na szufladę i w ten sposób uporządkować pojemniki na odpady i akcesoria do sprzątania
Stelaż Sorte REJS można nałożyć na szufladę i w ten sposób uporządkować pojemniki na odpady i akcesoria do sprzątania

Zachowaj ład na dłużej

Sprzątanie to jednak tylko jedna strona medalu. Zupełnie inną kwestią jest utrzymanie porządku na choć trochę dłużej. Tu bardzo pomocne okazują się być niewielkie akcesoria jak np. systemy organizacji wewnętrznej przeznaczone do szuflad Slim Box i Comfort Box marki REJS. Relingi i wkłady - metalowe i wykonane z tworzywa sztucznego pozwolą posegregować i drobiazgi, i rzeczy większe. Relingi zabezpieczają pudełka, woreczki i butelki, ale także środki czystości przed przesuwaniem się i przewracaniem podczas otwierania i zamykania głębokich szuflad. Wkłady zaś sprawią, że przyprawy, sztućce, drobne akcesoria, a nawet małe pudełka i słoiczki z kosmetykami nie będą się mieszać. W efekcie w szufladach wszystko będzie zawsze na swoim miejscu - tam gdzie są potrzebne.

System organizacji wewnętrznej przeznaczone do szuflad Slim Box
System organizacji wewnętrznej przeznaczone do szuflad Slim Box
Pantograf, czyli opuszczane drążek
Pantograf, czyli opuszczane drążek

Innym patentem na porządki jest odpowiednia organizacja całych szaf. Mowa tu nie tylko o meblach kuchennych ale i np. o garderobie. Poukładane i posegregowane w szufladach skarpetki, bielizna i krawaty łatwiej będzie znaleźć, zaś powieszone na wieszakach koszule, spodnie i spódnice nie będą wymagały prasowania. Z kolei pantografy - czyli opuszczane drążki ułatwią wyjęcie powieszonych wysoko ubrań bez konieczności wspinania się na krzesło czy stawania na palcach. Wszystko to zaś znacząco ułatwi nam utrzymanie porządku i to przy minimalnym wysiłku z naszej strony.

Poznaj inne produkty REJS na www.rejs.eu oraz www.e-rejs.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje