Kuchnia według Deante

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2009-03-04 13:25:10
Kuchnia według Deante
Deante pokazuje możliwości nowego rozwiązania w kuchni, w którym okładzina z płyt szklanych zastępuje płytki ceramiczne, stając się nowym środkiem wyrazu w aranżowaniu wnętrz, po który chętnie sięgają  architekci i projektanci.

Zlewozmywak Fiesta oraz bateria zlewozmywakowa Chili
Na fotografii zlewozmywak Fiesta oraz bateria zlewozmywakowa Chili w aranżacji z użyciem płyt szklanych

Zastosowane szkło może mieć różne rodzaje powierzchni. Satynowane lub lakierowane płyty, bywają też wzmocnione zbrojeniem, a podczas specjalnego procesu obróbki powstają aple ozdobione wytrawionymi w tafli wzorami roślinnymi lub innym deseniem, o różnej przepuszczalności światła. W zależności od rezultatu wizualnego jaki chcemy osiągnąć mogą być matowe lub błyszczące.

 

Dodatkowo podświetlone dają  ciekawe efekty wizualne, gdy użyjemy szkła barwionego. Bogatą gamę kolorystyczną posiada rodzaj szkła nazywany lacobel - zaliczany do grupy szkieł float pokrytych z jednej strony wysokiej jakości lakierem.

 

Kolor lacobelu możemy dobrać do mebli, czy też innych dodatków kuchennych, jednak nie jest to szkło hartowane i nie nadaje się do użycia  na ścianie tuż za kuchenką, gdyż może pękać pod wpływem wysokich temperatur, tam należy zastosować inny rodzaj szkła. Najczęściej używa się się płyt hartowanych o grubości 6mm zamocowanych do ściany specjalnymi ozdobnymi śrubami.

 

Wobec dużego wyboru wzorów, płyty szklane dają niezliczoną ilość możliwości aranżacyjnych. Dzięki swym właściwościom, niezależnie od rodzaju powierzchni, szkło jest odporne na wilgoć, zarysowania i nie sprawia problemów z utrzymaniem ścian w czystości, zabezpieczając je przed tłuszczem i zabrudzeniami powstałymi podczas gotowania. Jednocześnie dzięki innowacyjnym technologiom wykonania i walorom estetycznym jest modnym  wykończeniem sprawdzającym się we wnętrzach o charakterze nowoczesnym.

 

W naszej aranżacji zestawione jest z chromowanymi dodatkami: miseczkami i salaterkami oraz akcesoriami kuchennymi i chromowaną . Ciemne blaty imitujące granit  kontrastują z gładką błyszczącą taflą. Jak  w zwierciadle odbijają się w niej refleksy światła i płynne linie , tworząc iluzję przestrzeni i powiększając optycznie wnętrze.

 

Produkty użyte w aranżacji:


Bateria zlewozmywakowa stojąca Chili
Zlewozmywak stalowy Fiesta

{mosloadmodule mod_firmy}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny