Oryginał na festiwalu Łódź Design

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-10-14 13:59:36
Oryginał na festiwalu Łódź Design
Corian® firmy DuPont™ pojawi się na II edycji Międzynarodowego Festiwalu Designu odbywającego się w dniach 16-31 października w Łodzi.

“Corian® Nouvel Lumieres“, projekt Jean Nouvel

“Corian® Nouvel Lumieres“,
projekt Jean Nouvel

Podczas Łódź Design zostaną zorganizowane warsztaty pt. „Corian® Inspiracja dla Wyobraźni”, prezentujące możliwości wykorzystania materiału Corian®. Będzie można również uczestniczyć w wykładzie pt. „Corian® bliżej Ciebie – inspirujący materiał XXI wieku”, podczas którego zostaną przedstawione m.in. najnowsze projekty z zastosowaniem materiału Corian® oraz realizacje światowej klasy architektów, chętnie korzystających z tego materiału w swych projektach.

 

Corian® to oryginalny materiał powierzchniowy (solid surface) wynaleziony i produkowany wyłącznie przez firmę DuPont™. Dostępny w ponad 100 kolorach, może być dowolnie formowany – cięty, rzeźbiony, szlifowany, a swoboda łączenia z innymi materiałami, daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacji.

 

Dzięki swym niestandardowym właściwościom, ten syntetyczny materiał jest bardzo chętnie stosowany przez projektantów. Wykorzystywali go m.in. Zaha Hadid, Jean Nouvel, czy Rita Missoni.

Krzesło “Oh-void!“, projekt Ron Arad
Krzesło “Oh-void!“, projekt Ron Arad

Materiał Corian® posiada szeroki wachlarz zastosowań. Od ponad 40 lat jest wykorzystywany na całym świecie zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych, takich jak: hotele, biura, centra handlowe, muzea, szpitale, lotniska, porty i statki. Stosuje się go zarówno do tworzenia elementów wyposażenia wnętrz (meble, oświetlenie), jak i wielkich części obiektów architektonicznych. Corian® jest materiałem praktycznym – można go łatwo i szybko umyć.

 

Odznacza się odpornością na plamy, jest też odnawialny i wytrzymały. Charakteryzuje się również brakiem widocznych łączeń, w których zazwyczaj gromadzą się zanieczyszczenia i bakterie. Zwarta konsystencja (bez porów), uniemożliwia wnikanie jakichkolwiek płynów, zapachów, pleśni, czy drobnoustrojów, co zapewnia wysoki poziom higieny i czystości. Ze względu na swoje specyficzne właściwości Corian® wykorzystywany jest również w szpitalnych salach operacyjnych, czy pomieszczeniach intensywnej terapii, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
DUPONT TYVEK

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny