Kuchnia zamknięta - poczuj komfort i prywatność

Kuchnia zamknięta - poczuj komfort i prywatność

Kuchnia zorganizowana w oddzielonym pomieszczeniu ma wiele zalet, które mogą przekonać nawet najbardziej wymagających domowników. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać kuchnię zamkniętą.

Kuchnia zorganizowana w pomieszczaniu oddzielonym od reszty ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia większą prywatność i swobodę w utrzymywaniu porządku. Po zamknięciu drzwi nawet najgorszy bałagan po gotowaniu i pieczeniu - brudne sprzęty na blacie, nieumyte naczynia w zlewie, zachlapana kuchenka czy mąka rozsypana na podłodze - nie będzie widoczny dla gości. Ponadto gotowanie w zamkniętej kuchni ogranicza rozchodzenie się zapachu potraw po całym domu. Smażonej ryby ani bigosu nie czuć w salonie i sypialniach.

Poza tym wieczorem można tu w spokoju popracować przy komputerze, czy maszynie do szycia, bez ryzyka obudzenia reszty domowników. Kuchenny stół jest do tego idealny.

Przy aranżowaniu tego wnętrza, można zdecydować się w zasadzie na dowolną kolorystykę zarówno ścian, podłogi, jak i zabudowy, sprzętów AGD i dekoracji, bo nie muszą one być spójne z kolorystyką salonu.

Trzeba jednak pamiętać, że aby pomieszczenie to było wygodne przy codziennym użytkowaniu, powinno mieć spory metraż. Oprócz niezbędnych szafek i sprzętów, warto ulokować tu stół, przy którym zmieszczą się wszyscy domownicy.

Najbardziej ustawne są wnętrza kwadratowe albo prostokątne, ale z niewielką różnicą w długości sąsiadujących ścian. Zabudowę można zaplanować wzdłuż wszystkich ścian, bądź w kształcie litery U i L.

Dowiedz się więcej o aranżacji kuchni ➡️ Kuchnia bez tajemnic, czyli co musisz wiedzieć o jej projektowaniu i urządzaniu

Redakcja BD
Fot. otwierająca: SAMSUNG

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz