Nowoczesne witryny kuchenne: połączenie estetyki i funkcjonalności

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowoczesne witryny kuchenne: połączenie estetyki i funkcjonalności

Jeszcze do niedawna witryny kojarzono z dużymi meblami umieszczanymi w salonie czy pokoju gościnnym. Obecnie witryny są wykorzystywane również w kuchni i jadalni. Witryna w nowoczesnej kuchni zawsze zmienia wygląd pomieszczenia, pozwala je powiększyć lub podkreślić estetykę dodatkowych elementów takich jak słupki albo wnęki. Pomysły na witryny w nowoczesnej kuchni sprawiają, że uzyskamy bardzo ciekawy efekt wizualny, jednocześnie nie rezygnując z praktycznych walorów całego pomieszczenia.

aktualizacja: 2023-10-03 09:08:07
Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie są zalety przeszklonych witryn w kuchni?
  • Jakie cechy charakteryzują witrynę w stylu nowojorskim?

Przeszklone witryny kuchenne

Witryna w nowoczesnej kuchni może spełniać różne funkcje - jest nie tylko ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru kuchni, ale również umożliwia zaprezentowanie niebanalnej zastawy stołowej czy oddzielenie kuchni od jadalni.

Znakomicie sprawdzają się przeszklone witryny, dzięki którym kuchnia stanie się nieco bardziej przestronna i lepiej oświetlona. Nowoczesna kuchnia z witryną pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny nawet w mniejszym pomieszczeniu.

Obecnie odchodzi się też od ciężkich i solidnych mebli z witryną, zastępując je na przykład średniej wielkości przeszklonymi szafkami, które także mogą odmienić wygląd całego pomieszczenia i niewątpliwie go uatrakcyjnić.

Witryna jest nie tylko ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru kuchni, ale również umożliwia zaprezentowanie niebanalnej zastawy stołowej.
Witryna jest nie tylko ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru kuchni, ale również umożliwia zaprezentowanie niebanalnej zastawy stołowej. (fot. Pixels)
 

Witryny w stylu nowojorskim

Styl nowojorski sprawdza się przede wszystkim w dużych i przestronnych kuchniach, urządzonych w sposób wysublimowany oraz klasyczny. Z powodzeniem można go wykorzystać także w mniejszych pomieszczeniach, które dzięki prostym trikom mogą sprawiać wrażenie optycznie powiększonych.

Świetnie sprawdzi się tutaj witryna w stylu nowojorskim, która może idealnie zagospodarować znajdujące się w kuchni wnęki lub stanowić łącznik pomiędzy kuchnią a jadalnią. Witryna taka może być wykonana z drewna i w stylu klasycznym. Najczęściej dominuje tutaj kolor jasny (niekoniecznie biały), sama witryna zwykle ma matowe wykończenie.

Nowoczesne witryny w kuchni

Witryna w zabudowie kuchennej to bardzo atrakcyjny pomysł na urządzenie kuchni - zarówno większej, ale też niewielkiej i przytulnej. Nowoczesna witryna w kuchni stanowi niebanalny akcent oraz inspirujący dodatek.

Opracowanie: Sebastian Malinowski

Fot. otwierająca: Adobe Stock

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły