Dlaczego warto zainwestować w sejf domowy? Każdy ma coś do ukrycia
Dlaczego warto zainwestować w sejf domowy? Każdy ma coś do ukrycia
Budujesz, wykańczasz, a może remontujesz właśnie swój dom lub mieszkanie. Sen z powiek spędza Ci kolor podłogi albo wybór tapety do sypialni. Planujesz układ garderoby i kuchni, wybierasz miejsce na suszarkę na pranie i schowanie odkurzacza. A czy wiesz, że to odpowiedni moment także na wybór sejfu i miejsca jego posadowienia?
Artykuł promocyjny
Data publikacji: 2024-11-29
Data aktualizacji: 2024-12-10
Pewnie pomyślisz, że sejf przydaje się tylko bogaczom, a Ty nie masz (zwłaszcza przy takiej inwestycji) ani zbędnej gotówki do schowania, ani dodatkowych środków na kupno sejfu. Możesz być jednak pewny, że każdy - naprawdę każdy - ma coś do ukrycia.
Jeżeli jesteś na etapie budowy/wykańczania domu, to znaczy, że masz lub wkrótce będziesz miał akt notarialny, umowę kredytową z bankiem oraz zapasowe klucze do domu. Z dużym prawdopodobieństwem masz też w domu inne ważne dokumenty, takie jak paszport, testament, polisy ubezpieczeniowe. Warto pomyśleć, gdzie będziesz je trzymał, żeby były bezpieczne, ale też łatwo dostępne dla użytkowników. Przed następnym wyjazdem na wakacje oszczędzisz sobie gorączkowych poszukiwań paszportów.
Jeżeli właśnie remontujesz swoje cztery kąty, to zostawiasz swoje mieszkanie pod opieką ekipie remontowej. Ważne dokumenty, cenne pamiątki i wartościowe przedmioty powinny zostać zabezpieczone nie tylko przed kradzieżą, ale też przed przypadkowym zniszczeniem czy zagubieniem podczas remontu.
Twoja budowa czy remont kiedyś dobiegną końca i cała rodzina wprowadzi się do nowego miejsca. Dom wypełni się znajomymi, dziećmi, czworonożnymi pupilami. Zadbaj o to, żeby złote kolczyki nie zostały przypadkowo zjedzone przez psa, pamiątkowe zdjęcia dziadków zalane kawą, a drogi zegarek zniszczony przez dzieci podczas zabawy.
Czy wiesz już teraz, że masz co przechowywać w sejfie nawet, jeżeli nie dysponujesz ogromną ilością gotówki ani sztabkami złota?
Sejf SL 67, klasa I (fot. Konsmetal)
Miejsce dla sejfu - wybierz je dobrze
Dlaczego to ważne, aby sejf i miejsce dla niego wybrać jeszcze na etapie projektowania przestrzeni? Wybór sejfu na etapie projektowania pozwala na jego wkomponowanie w przestrzeń domu lub mieszkania w sposób estetyczny i dyskretny i jednoczesne dobranie miejsca tak, aby korzystanie z sejfu było maksymalnie wygodne dla użytkowników. Planując wcześniej możesz dostosować wielkość sejfu do swoich realnych potrzeb zamiast ograniczać się do modeli, które zmieszczą się w już istniejącym układzie. Możesz zaplanować jego ukrycie w ścianie, podłodze lub w meblu, co zwiększa bezpieczeństwo i funkcjonalność. Ponieważ sejf powinien być zakotwiony, czyli trwale związany z podłogą lub ścianą, na etapie projektowania jesteś w stanie dostosować też rodzaj podłoża lub ściany, do której będzie przytwierdzony. Możesz również przewidzieć instalację systemów alarmowych lub monitoringu, które będą współpracować z sejfem, a to dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.
Sejf ML 67, klasa S2 w garderobie, przykładowa wizualizacja (fot. Konsmetal)
Ile kosztuje bezpieczeństwo?
Wbrew powszechnym przekonaniom domowy sejf nie kosztuje tyle co remont łazienki. Wybierając sejf warto wybrać certyfikowane modele, które są solidnie wykonane, wyposażone w klasowe zamki i zapewniają realną ochronę przechowywanej zawartości. Ich ceny zaczynają się już od kilkuset złotych!
Z bogatą ofertą sejfów domowych możesz zapoznać się na stronie polskiego producenta sejfów Konsmetal, lidera rynku w zakresie zabezpieczeń mienia obecnego na rynku od ponad 30 lat: sklep.konsmetal.pl, zaś na co zwrócić uwagę przy wyborze sejfu, przeczytasz na blogu.
Na zdjęciu otwierającym: Sejf ścienny KSN 45 laptop 17”, klasa S1 (fot. Konsmetal)