Schody zbudowane z paneli winylowych - nowe profile schodowe od Arbiton

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Schody zbudowane z paneli winylowych - nowe profile schodowe od Arbiton

Idea jednolitej podłogi w całym domu jest możliwa do zrealizowania jeżeli wybierzemy panele winylowe. Materiał ten można układać w salonie, sypialniach, a dzięki swojej wodoodporności również w kuchni, czy nawet łazience. Problem pojawia się gdy mamy mieszkanie, lub dom piętrowy. Jak dopasować schody do paneli by tworzyły spójną całość? Jakie rozwiązanie będzie praktyczne, ładne i niedrogie? Rozwiązaniem jest wyłożenie schodów panelami winylowymi i zastosowanie listew schodowych.

aktualizacja: 2022-04-28 16:38:04

Czy można mieć schody, które są wodoodporne, odporne na uderzenia, a jednocześnie piękne i dopasowane kolorystycznie do podłogi? Można. Wystarczy skorzystać z dedykowanych panelom winylowym profili schodowych, dzięki którym panele można wykorzystać na stopniach i podstopnicach schodów. To rozwiązanie jest nie tylko nisko kosztowe, ale przede wszystkim wyjątkowo użyteczne i doskonale dopasowane do podłogi.

Niektóre firmy, np. europejska marka Arbiton posiada w ofercie listwy schodowe, które pozwalają w prosty sposób stworzyć idealne schody z paneli winylowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy identyczny efekt na podłodze i na schodach co dodatkowo powiększa optycznie przestrzeń. Rozwiązanie to jest także tańsze niż tradycyjne drewniane, dębowe stopnie i podstopnice. Schody wykonane z paneli winylowych mają również tą zaletę, że może je wykonać ta sama ekipa, która układa nam podłogę. Postępując zgodnie z instrukcją montaż paneli na schodach nie zajmie nam wiele czasu.

Kilka słów o profilach schodowych

W swojej ofercie Arbiton posiada dwa profile idealnie nadające się do montażu paneli winylowych o grubości 4-5 mm. Jest to profil zewnętrzny w kolorze szczotkowanego tytanu lub szczotkowanego srebra. Kolory te są neutralne i doskonale pasują z każdym odcieniem paneli. Zadaniem profili schodowych jest nie tylko zamaskować ewentualne nierówności oraz połączyć pod kątem prostym winyle. Spełniają one także funkcję antypoślizgową. Profile zabezpieczają krawędzie schodów przed uszkodzeniem. Doskonale maskują nierówności, które szczególnie w inwestycjach deweloperskich są bardzo powszechne.

Profile schodowe od Arbiton
Profile schodowe od Arbiton

Dowiedz się więcej na: arbiton.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż schodów strychowych Fakro LWK
Montaż schodów strychowych Fakro LWK
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!