Palenisko ogrodowe - jakie wybrać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Palenisko ogrodowe - jakie wybrać?

Na wstępie warto zaznaczyć, że palenisko ogrodowe nie jest tym samym co kominek zewnętrzny. Przede wszystkim, kominek stawia się na stałe - najpierw trzeba go zaprojektować, a potem zbudować. Zewnętrzne palenisko daje o wiele więcej możliwości. Po pierwsze jest mobilne, co znaczy, że można je przenosić z miejsca na miejsce. Z powodzeniem można też ustawić je tam, gdzie murowana konstrukcja nie miałaby racji bytu - np. na niewielkim patio czy tarasie. Ponadto wokół paleniska ogrodowego można siedzieć w kręgu, co daje nie tylko lepszy dostęp do ognia, ale także sprzyja większej integracji.

aktualizacja: 2021-06-23 06:25:13

Nowoczesne paleniska ogrodowe mogą przybierać różne kształty, formy i rozmiary. Walory estetyczne są bardzo ważne, ale warto wziąć pod uwagę także to, na jakiej funkcji paleniska ogrodowego zależy nam najbardziej. Klienci mają różne wymagania, dlatego firmy oferują naprawdę duży wybór.

Nowa oferta linii palenisk ogrodowych Garden Line firmy UNICO, składa się z kolekcji 4 produktów. Linia Geo to nowoczesne, proste, geometryczne formy. Oval charakteryzuje się zaoblonymi kształtami inspirowanymi naturą, Divi natomiast - zaskakuje nieoczywistymi formami. Miłośnicy biesiadowania na świeżym powietrzu docenią paleniska z linii Functional, czyli wielofunkcyjne urządzenia, wyposażono w szereg dedykowanych akcesoriów do grillowania, pieczenia czy smażenia.

W kwestii cen palenisk ogrodowych - te zaczynają się od kilkuset złotych i mogą dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostatecznie cena zależy od rozmiaru i stopnia skomplikowania konstrukcji. Droższe sprzęty zwykle mają też większą funkcjonalność. Mogą to być np. paleniska z dodatkową przestrzenią, która może służyć jako blat stołu lub paleniska wyposażone w systemy pokryw, które tworzą z nich dwufunkcyjne urządzenia - palenisko i stół. Na cenę urządzenia wpływa także rodzaj paliwa, jakim jest zasilane. Może to być np. biomasa, bioetanol czy gaz.

Jeśli chodzi o rozmiar palenisk ogrodowych, jest w czym wybierać. Począwszy od przytulnych, małych palenisk, idealnych do niewielkich ogrodów czy na patio, po zintegrowane z paleniskiem stoły, wokół których zmieści się cała rodzina. Przy wyborze paleniska ważne są estetyka i proporcje. Użytkownikom zależy, aby palenisko ogrodowe wyglądało dobrze tam, gdzie będzie umieszczone. By nie zajmowało całej przestrzeni, ani też nie gubiło się w tle.

Wielu właścicieli domów, kupując nowoczesne palenisko ogrodowe ma szansę dobrać je tak, aby było architektonicznie podobne do tego, co już istnieje w otoczeniu. Dzięki temu palenisko zewnętrzne wygląda tak, jakby naprawdę stanowiło jego integralną część.

Tomasz Kostecki
Dyrektor Handlowy
UNICO
www.unico-kominki.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Drewniana osłona na segregowane odpady (osłona na śmietnik)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje