Wybieramy nawierzchnię z kostki - na co zwrócić uwagę?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: minutę
Wybieramy nawierzchnię z kostki - na co zwrócić uwagę?

Wybierając kostkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej grubość. Na podjazdy dla samochodów osobowych powinno się wybierać elementy o minimalnej grubości 6 cm. Cieńsze nadają się wyłącznie na ścieżki, po których będziemy poruszać się pieszo.

Kolejną istotną cechą jest format i kształt. Wielkoformatowe płyty brukowe idealnie nadają się na nawierzchnie o kształtach prostoliniowych, natomiast mniejsze doskonale sprawdzą się przy krętych ścieżkach oraz wyszukanych wzorach układania. Odpowiedni dobór pozwala uniknąć cięcia elementów, powstaje więc mniej odpadów i nie wzrastają koszty wykonania nawierzchni.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj fazy produktu, czyli widocznej po ułożeniu krawędzi kostki. Standardowa faza akcentuje fugi, produkty bez fazy tworzą gładką powierzchnię z subtelnym zarysem fug, zwiększając komfort poruszania się pieszych.

Nawierzchnia ogrodowa Semmelrock

Odpowiedź eksperta z firmy Semmelrock

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje