Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 47652
Membrana asfaltowa ALFABIT P na pełne deskowanie

Membrana dachowa AlfaBIT P jest specjalistycznym materiałem dedykowanym do wykonywania szczelnej bariery wiatro- i hydroizolacyjnej na dachach skośnych. Osnowę membrany stanowi stabilizowana termicznie, zbrojona włóknina poliestrowa, która w procesie produkcyjnym jest impregnowana i powlekana z obu stron warstwą asfaltu modyfikowanego syntetycznym kauczukiem SBS. Wierzchnia strona membrany posypana jest drobnoziarnistą posypką mineralną, zaś spodnia strona membrany jest posypana drobnym piaskiem technicznym.

Przeznaczenie

Membrana dachowa AlfaBIT jest materiałem przeznaczonym do stosowania na dachach skośnych o nachyleniu połaci dachowej od 20o do 75o. Membranę stosuje się jako warstwę podkładową pod wszelkie nieciągłe pokrycia dachowe takie jak: dachówki ceramiczne, dachówki betonowe, blachodachówki, blachy trapezowe, gonty asfaltowe, blachy trapezowe, faliste płyty bitumiczne, płyty włóknisto-cementowe itp. Membranę układa się na połaci dachowej z pełnym deskowaniem wykonanym z desek, płyt OSB, płyt MFP lub sklejki wodoodpornej. Membrana dachowa AlfaBIT chroni poszycie dachowe przed wiatrem, wodą pochodzącą z wilgoci skraplającej się pod pokryciem oraz wilgocią, deszczem i śniegiem podwiewanym pod pokrycie przez wiatr.

Sposób stosowania

Membranę dachową AlfaBIT P układa się na dachach z pełnym deskowaniem. Połać dachowa winna być wykonana z desek, płyt OSB, płyt MFP. sklejki wodoodpornej itp. umożliwiających wbijanie gwoździ. Membranę mocuje się mechanicznie do podłoża za pomocą gwoździ papowych ocynkowanych z podkładkami. Membranę rozwija się i mocuje w zależności od pochylenia połaci. Przy spadkach dachu do 20o zaleca się rozwijać i mocować membranę równolegle do okapu, przy większych spadkach - pow. 20o należy rozwijać i mocować prostopadle do okapu. Kolejne warstwy membrany układa się na zakład od 8 do 10 cm.
Jeżeli membrana ma stanowić tymczasową, samodzielną izolację wodochronną dachu przez dłuższy czas, to zakłady poszczególnych warstw należy skleić klejem bitumicznym na zimno np. JARLEP L.

Uwaga: prace dekarskie z wykorzystanie membrany należy prowadzić w temperaturze powyżej 0oC, przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie. Nie należy układać membrany na mokrych, ośnieżonych lub oblodzonych podłożach.
Podczas układania membrany należy przestrzegać warunków bezpieczeństwa i higieny pracy dla tego typu prac dekarskich.

Przechowywanie

Membrana dachowa AlfaBIT P jest sprzedawana w rolkach. Rolki należy przechowywać w pomieszczeniach krytych, chroniących membranę przed zawilgoceniem, działaniem promieni słonecznych, z dala od grzejników. Rolki należy przechowywać w pozycji stojącej w jednej warstwie.

Transport

Rolki membrany należy przewozić krytymi środkami transportu, ładowane w jednej warstwie, w pozycji stojącej, zabezpieczone przed przewróceniem się i uszkodzeniem.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum