Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

Czujnik ruchu i stacja ładująca - NOWOŚCI w ofercie SALUS Controls!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-03-31

W ostatnich tygodniach seria SALUS Smart Home marki SALUS Controls wzbogaciła się o kolejne produkty. Mowa tu o długo wyczekiwanym przez instalatorów i użytkowników czujniku ruchu (MS600) oraz eleganckiej stacji ładującej dla regulatora SQ610RF (urządzenie obsługuje też WQ610RF – model z protokołem OpenTherm, spoza serii Smart Home).

Dlaczego czujnik ruchu uzupełnia salusowe reguły OneTouch, a przez to zwiększa użyteczność całego systemu SALUS Smart Home? W czym charging dock ułatwi Ci codzienne korzystanie z wybranych modeli regulatorów? Odpowiedzi poniżej.

Czujnik ruchu - mała rzecz, która dotrzyma Ci kroku

W połączeniu z regułami OneTouch MS600 może współpracować z innymi urządzeniami SALUS Smart Home, takimi jak: SR600, SPE600, RS600. W zestawieniu z naszą inteligentną wtyczką (SPE600) lub przekaźnikiem (SR600) detektor ten umożliwia włączanie lub wyłączanie oświetlenia w następstwie wykrycia ruchu.

Z pozoru jest to oczywista funkcja tego typu urządzenia, jednak przy tworzeniu scenariuszy pracy domowych sprzętów, pozwala na znacznie lepsze spersonalizowanie Twojej automatyki budynkowej. A wszystko dlatego, że ruch jest czynnikiem, który może wyzwolić wiele akcji w inteligentnym domu.

Nawet najprostsze zależności w dużym stopniu podnoszą komfort mieszkańców, np. gdy wychodzisz z kuchni, mając ręce pełne przekąsek lub naczyń, nie musisz się martwić o zgaszenie światła. Gdy czujnik nie wykryje ruchu - zgasi światło za Ciebie.

W układaniu dopasowanych do stylu życia reguł OneTouch ogranicza Cię tylko pomysłowość i  wyobraźnia, a wykorzystując dodatkowo nasz czujnik ruchu, zwiększysz swój komfort, jak również bezpieczeństwo i  kontrolę nad domem.

Jakie przykładowe zależności (reguły OneTouch) możesz zbudować?

  • W chwili pojawiania się domownika w pomieszczeniu (np. kuchnia, korytarz) włączają się światła, a po jego wyjściu z pomieszczenia – światła gasną.
  • Z chwilą wykrycia ruchu/intruza (np. w garażu) – światła się zapalają, a Ty otrzymujesz powiadomienie SMS o zdarzeniu.
  • Po wykryciu ruchu, pracujący w systemie czujnik może spowodować uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU – pozwoli skorzystać z ciepłej wody.
  • Samym wejściem do mieszkania spowodujesz, że zapalą się światła, otworzą/zamkną rolety, temperatura wzrośnie.
MS600 czujnik ruchu
MS600 czujnik ruchu

Stacja ładująca - wygoda, design, elegancja

Z CDEU wygodnie naładujesz baterie dwóch modeli naszych bezprzewodowych regulatorów temperatury SQ610RF (seria Smart Home) oraz WQ610RF (seria przeznaczona do sterowania kotłem). Zrobisz to za pomocą portu USB. Urządzenie wyróżnia poręczność obsługi oraz designerski, minimalistyczny wygląd, który z łatwością się dopasuje do każdego wnętrza.

Co również przydatne, charging dock na co dzień z powodzeniem posłuży jako podstawka dla Twojego bezprzewodowego regulatora temperatury. A więc z jednej strony cechuje go użyteczność, z drugiej wygoda i ciekawa, nowoczesna estetyka.

CDEU stacja ładująca do regulatorów SQ610RF i WQ610RF
CDEU stacja ładująca do regulatorów SQ610RF i WQ610RF

Elementy salusowego systemu Smart Home

Dla przypomnienia wskażmy pozostałe elementy systemu SALUS Smart Home. W skład systemu wchodzą urządzenia umożliwiające regulację temperatury indywidualnie w każdym pomieszczeniu (sterowanie strefowe). Ogranicza to przesterowania oraz kosztowne straty energetyczne. Urządzenia te pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU.

Obok regulatorów temperatury system SALUS Smart Home obejmuje:

  • bramkę internetową UGE600
  • listwę centralną KL08RF do sterowania układem płaszczyznowym (np. podłogówką) + KL04RF (moduł rozszerzający)
  • bezprzewodowe głowice termostatyczne TRV
  • moduły sterujące
  • Smart Plugi (inteligentne wtyczki „włącz/wyłącz”)
  • Czujniki: otwarcia okna/drzwi, zalania, dymu, a teraz także czujnik ruchu

Kluczowym elementem systemu SALUS Smart Home jest bramka internetowa UGE600, która zapewnia komunikację urządzeń w sieci ZigBee. Z jedną taką bramką można sparować do 100 produktów, np. regulatorów, smart plugów, przekaźników, czujników.

Bezpłatna aplikacja internetowa (Google Play lub App Store) umożliwia sterowanie systemem z każdego miejsca. Tworząc reguły OneTouch oraz zależności pomiędzy urządzeniami możesz zbudować własną bazę inteligentnego domu.

źródło i zdjęcia: Salus Controls

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum