Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Bramy garażowe, automatyka

Hörmann prezentuje nową generację napędów do bram garażowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-11-06

Firma Hörmann wprowadziła na rynek nową generację napędów do bram garażowych - są szybsze inteligentne i bardziej komfortowe. Można je obsługiwać za pomocą telefonu komórkowego lub systemów Smart Home.

Napędy z nowej, czwartej już, serii  są o wiele wydajniejsze niż ich poprzednie warianty i charakteryzują się inteligentniejszą technologią. Zintegrowane złącze magistrali HCP pozwala połączyć napędy z istniejącymi systemami domu inteligentnego, a nowa aplikacja BlueSecur umożliwia sterowanie bramą smartfonem z funkcją Bluetooth.

Jaśniej i szybciej

Zarówno nowy napęd ProMatic 4, jak i SupraMatic E4 i P4 klasy Premium oferują teraz większą funkcjonalność i jeszcze wygodniejszy i inteligentniejszy sposób obsługi. Znacznie większa jest również prędkość otwierania bramy. Dla napędu ProMatic 4 wynosi ona maks. 20 cm/s, a dla napędu SupraMatic 4 - maks. 25 cm/s. To bardzo ważne w przypadku garaży wychodzących bezpośrednio na ruchliwą ulicę - kierowca będzie czekał krócej na otwarcie bramy.

Zintegrowane energooszczędne oświetlenie LED zapewnia z kolei bezpieczeństwo podczas wjeżdżania do garażu w ciemności. W obu napędach SupraMatic jest to 30 (P 4) bądź 20 diod LED (E 4), a w napędzie ProMatic 10 diod LED. Zapewniają one bardzo jasne oświetlenie garażu.

Wrota do świata Smart Home

Otwiera je nowo zaprojektowane złącze magistrali HCP, standardowo montowane we wszystkich modelach czwartej generacji napędów. Magistrala HCP dzięki modułowi sterowania radiowego pozwala podłączyć napęd bramy garażowej do takich systemów automatyki domowej jak Homematic czy Delta Dore.

Napędem do bramy można sterować za pomocą interfejsu użytkownika w systemie Smart Home i łączyć z innymi inteligentnymi urządzeniami w sieci. Inteligentny system można np. zaprogramować tak, aby jednocześnie przy zamykaniu bramy garażowej nocą włączało się oświetlenie na zewnątrz i w przedpokoju lub tak, by w chwili zbliżania się samochodu brama otwierała się automatycznie.

W przypadku, gdy wybrany system Smart Home umożliwia zdalny dostęp przez Internet, bramę garażową można otwierać z dowolnego miejsca, np. po to by umożliwić kurierowi pozostawienie przesyłki w garażu. Z łatwością można też skontrolować zaprogramowane urządzenia.

Nadajnik w smartfonie - aplikacja BlueSecur

Smartfon obecnie prawie każdy ma zawsze przy sobie, dlatego warto wykorzystać go do sterowania bramą garażową. Dzięki nowej aplikacji BlueSecur firmy Hörmann można sterować nią nie tylko za pomocą nadajników, sterowników kodowanych cyfrowo czy skanerów linii papilarnych, ale też za pomocą smartfona z funkcją Bluetooth.

Napędy SupraMatic mają już wbudowany odpowiedni odbiornik, a napęd ProMatic 4 można natomiast wyposażyć w nowy odbiornik HET-BLE. Aplikacja BlueSecur pozwala na obsługiwanie bram garażowych i wjazdowych firmy Hörmann, włączanie i wyłączanie oświetlenia napędu bramy i otwieranie drzwi wejściowych wyposażonych w zamek automatyczny.

Użytkownik posiadający kod administratora może przydzielić innym osobom 15 jednorazowych kodów o ograniczonym w czasie działaniu. Kody można wysłać mailem, w formie wiadomości SMS lub przez Messengera. W ten sposób np. na telefon komórkowy listonosza lub kuriera można wysłać jednorazowy kod dostępu uprawniający do otwarcia drzwi i wejścia na posesję - nawet pod nieobecność domowników. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów internetowych Google Play i App Store.

Garaż wentylowany automatycznie

Wszystkie nowe napędy firmy Hörmann mają zintegrowaną funkcję ustawiania bramy w położeniu "wentylacyjnym". Jeżeli brama została wyposażona w opcjonalny zestaw rolek do uchylania górnego segmentu, a garaż w specjalne czujniki, można go wietrzyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Regularne wietrzenie garażu zapobiega tworzeniu się korozji i rozwojowi pleśni. Wietrzyć trzeba zwłaszcza garaże wyposażone w ciepłą bramę. W sumie nowe napędy obsługują trzy wysokości otwarcia bramy. Otwarcie wentylacyjne jest uchyleniem górnego jej segmentu.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: Hörmann

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum