Nie zapominajmy jednak, że ważna jest także wzmożona higiena w domu. Jak często po przyjściu ze sklepu zaświecasz światło w przedpokoju? A może wchodząc do łazienki, zapalasz lampę, by umyć dłonie? To naturalne, dlatego zwracamy uwagę, że dezynfekcja włączników elektronicznych powinna być tak samo częsta jak dezynfekcja klamek.
Obecnie naukowcy nadal badają koronawirusa COVID-19 i starają się określić jak długo wirus ten potrafi przeżyć na powierzchniach użytkowych. Nie ma zgodności co do dokładnych przedziałów czasowych, ale z dużym prawdopodobieństwem przyjmuje się, że na plastiku i stali nierdzewnej w odpowiednich warunkach wirus może utrzymywać się nawet do 3 dni. Włączniki świateł wykonane są bardzo często z elementów plastikowych dlatego, aby być pewnym, że nie przenosimy wirusa, pamiętajmy o ich dezynfekcji.
Posłużyć nam może do tego chusteczka higieniczna nasączona płynem do dezynfekcji lub środkiem czyszczącym do stosowania w kuchni. Po przemyciu włączników chusteczkę należy od razu zutylizować. Zabieg taki powinniśmy powtarzać w zależności od potrzeby, ale nie rzadziej niż po każdorazowym użyciu włącznika po przyjściu do domu a przed umyciem dłoni.
Nie zapominaj o dezynfekcji włączników elektrycznych!
W dobie pandemii wszyscy jesteśmy ostrożniejsi. Zgodnie z zalecaniami myjemy ręce, nie dotykamy twarzy i trzymamy dystans od innych osób, aby nie zarazić siebie, ale też nie zarażać.
Ospel
Osprzęt elektroinstalacyjny
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Pozostałe filmy Ospel