Układamy je prostopadle lub równolegle do ścian, z zakrętami pod kątem prostym. Jeżeli jednak konieczne jest krzyżowanie się rur, należy je prawidłowo wygiąć.Instalacja rurowa zamontowana bezpośrednio w betonie, musi mieć rury w otulinie przymocowane do podłoża za pomocą plastikowych haków. Złączki mosiężne trzeba zabezpieczyć fragmentami otuliny i taśmą, co ochroni je przed korozją.
Grubość pierwszej warstwy izolacji powinna być równa średnicy rur w otulinie. Kanał na przewody rurowe należy uzupełnić, np. keramzytem, by powstała równa powierzchnia, będąca podłożem dla kolejnej warstwy izolacji termicznej lub dźwiękochłonnej. Aby zapewnić stabilne podparcie dla wylewki betonowej, rury należy prowadzić w określonych odstępach.
To oznacza, że można prowadzić obok siebie np. do 10 przewodów rurowych o średnicy szesnastu milimetrów w otulinie o grubości dziewięciu milimetrów. Wyjątkiem jest podłączenie do rozdzielacza, gdzie może zbiegać się więcej rur. Montaż rur w kanałach w ścianie, trzeba uzgodnić z konstruktorem, ponieważ głębokość kanałów potrzebnych na przewody z izolacją, wpływa na zmniejszenie wytrzymałości ścian.