Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy odwodnień i drenażu

Ścienny odpływ prysznicowy ERGO - swoboda w projektowaniu łazienki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-11-11

Odpływ prysznicowy ma przynajmniej kilka zalet na tle kabin prysznicowych z tradycyjnymi brodzikami z akrylu. Odpływ daje więcej możliwości w projektowaniu kabiny prysznicowej, gdyż projektant i wykonawca nie są ograniczeni wymiarami kabiny, które narzuca producent. Kabina prysznicowa może za sprawą odpływu ściennego przybrać dowolny kształt i rozmiar, co przyczynia się do bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni w łazience.

Odpływ ścienny w łazience to wygoda

Kolejny argument przemawiający za tym, by wybrać odwodnienie ścienne to po prostu wygoda. Chociaż brodziki akrylowe nie są szczególnie wysokie, przy mokrej powierzchni pokonanie nawet tego niewielkiego podwyższenia ogranicza nasz komfort. W przypadku osób starszych, kontuzjowanych bądź niepełnosprawnych fizycznie dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa, które w przypadku odpływu ściennego jest przecież wyższe.

Estetyczny odpływ ścienny pod prysznicem

Coraz więcej osób decyduje się na odpływ liniowy w ścianie ze względów estetycznych. W dzisiejszych wnętrzach, w tym również łazienkach najczęściej króluje minimalizm. Coraz częściej spotykamy w łazienkach podłogi bez fug, w których brodzik, a nawet podłogowy odpływ liniowy zakłóca spójność aranżacji. Wówczas wpust ścienny okazuje się doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza że większość rodzajów maskowania ma metalowy połysk i prostokątny kształt, przez co dobrze współgra z nowoczesnym wnętrzem.

Podświetlony odpływ prysznicowy

Ciekawym rozwiązaniem, które dobrze współgra z minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzem są również odpływy liniowe wzbogacone o światło LED, co ma swoje znaczenie funkcjonalne i wizualne. Jaką sumę pieniędzy należy zainwestować w odpływ ścienny? Cena w zależności od producenta zastosowanych rozwiązań może wahać się pomiędzy 400 a 2000 zł. To całkiem sporo, jednak wiele osób jest w stanie ją wydać na odpływ liniowy, by zaspokoić swoje potrzeby związane z estetyką i wygodą.

źródło i zdjęcia: VABO

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum