Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy, urządzenia, elementy

Specjalistyczne płyny Ergolid A i Ergolid Eko

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-06-11

W ostatnich latach zauważalny jest postęp w dziedzinie technik poprawiających komfort życia. Klimatyzacja, instalacje solarne, pompy ciepła i przemysłowe instalacje chłodu są stałym elementem naszej codzienności. W licznych projektach stosuje się rozwiązania z wykorzystaniem mieszanin glikolowych.

Boryszew ERG jako pierwszy w Polsce wprowadził do sprzedaży specjalistyczne płyny na bazie glikolu etylenowego i propylenowego – Ergolid A i Ergolid Eko, mające zastosowanie w tego typu instalacjach. Wysokiej jakości surowce oraz starannie dobrany pakiet inhibitorów korozji i biocydów gwarantują zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe oraz bezawaryjną pracę układu przez wiele lat (na Ergolidy udzielana jest 5-letnia gwarancja producenta).

Niestety, wraz z rozwojem płynów instalacyjnych, pojawiły się na rynku mieszaniny glikolowe, których mimo nazwy i formalnych zapewnień producenta, nie można nazwać specjalistycznymi. Nieuczciwi producenci oferują jako profesjonalny produkt instalacyjny np. słabej jakości płyny do chłodnic samochodowych.

Płyny wyprodukowane ze złej jakości glikolu, z niestabilnymi chemicznie dodatkami, nie gwarantują właściwej ochrony instalacji w dłuższym horyzoncie czasowym i powodują konieczność wymiany niszczącego instalację czynnika. Podsumowując – wydając duże pieniądze na wykonanie instalacji, należy stosować tylko wyroby sprawdzonych producentów. Sugerowanie się najniższą ceną może w przyszłości sporo kosztować.

źródło i zdjęcia: Boryszew Erg

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum