Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Masy samopoziomujące, betonowe i żywiczne

Finał rozbudowy zakładu produkcyjnego Uzin Polska Produkty Budowlane w Legnicy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-05-16

Rozpoczęta w grudniu 2016 r. inwestycja dobiegła końca. Zakład produkcyjny Uzin Polska Produkty Budowlane - polski oddział jednego z największych na świecie producentów chemii posadzkarskiej - zyskał dodatkową powierzchnię magazynową wraz z innowacyjną częścią testowo-szkoleniową oraz przestrzeń biurową.

- "Jesteśmy w Legnicy od 2000 roku. Przez te prawie 20 lat nasza firma sukcesywnie się rozrastała - zwiększał się zarówno zakres produkcji, jak i zespół. W końcu okazało się, że nasza dotychczasowa siedziba jest po prostu zbyt mała. Ten fakt był głównym, choć niejedynym impulsem do rozbudowy" - wyjaśnia Tadeusz Wawrowski, Prezes Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o.

Za projekt rozbudowy odpowiadało Biuro Projektowe Pana Jana Majgiera z Legnicy - projektanta, który przed laty nadzorował budowę zakładu produkcyjnego Uzin Polska od podstaw. Wyzwanie realizacyjne nie było łatwe - prace toczyły się bowiem przy normalnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego i pracowników w części biurowej. Z myślą o przyszłości Rozbudowana hala magazynowa mierzy obecnie 90 długości i 24 m szerokości, a jej powierzchnia to 2160 m2 (przed rozbudową 60x24 m, czyli 1470 m2). Budynek biurowy uzyskał nową kondygnację oraz został wydłużony w całości o 5,5 m. Obecnie powierzchnia biurowca liczy 887 m2. W dobudowanej części magazynowej wyodrębniona została  dwupiętrowa przestrzeń szkoleniowo-testowa, w której będą odbywały się zajęcia w ramach Akademii Sztuki Posadzkarskiej.

- "Stworzenie miejsca do szkoleń posadzkarzy - zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym - było drugą główną motywacją rozbudowy naszej siedziby. Wiemy od naszych klientów, że takiego miejsca w Polsce brakowało, czujemy się też odpowiedzialni za edukację specjalistów. Chcemy, by nowe pokolenia posadzkarzy miały szanse przygotować się do tego niełatwego zawodu w komfortowych warunkach" - dodaje Tadeusz Wawrowski.

Rozbudowa zakładu wpłynęła także na stronę wizualną budynku - elewacja została pokryta panelami, a nadbudowa jest bardziej przeszklona. Konstrukcja budynku zakłada także możliwość zamontowania w przyszłości na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych.

źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum