Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Domy i konstrukcje

Summarum - Dom, na który będzie Cię stać...zawsze

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2016-02-23

Proponujemy Państwu wybór domu szybkiego w budowie, trwałego i niezwykle oszczędnego w utrzymaniu. Decydując się na technologię tańszą i szybszą w realizacji od wielu tradycyjnych metod, nie tylko wybieracie rozwiązanie najkorzystniejsze ekonomicznie. Tym samym dokonujecie też wyboru pewnego stylu życia.

Konstrukcja Waszego domu powstanie z materiałów naturalnych i zdrowych, nie poddanych wysokoeneregetycznej, przemysłowej obróbce. Niewiele jest technologii tak bliskich naturze i wymagających tak niskich nakładów energetycznych na produkcję materiałów i wykonanie budynku. Mieszkanie w domu w technologii optymalnej dla środowiska naturalnego samo w sobie jest powodem do dumy.

Ale także w fazie użytkowania, odkryjecie Państwo jak wiele zalet mają Domy i Domki budowane w naszej technologii. Są przyjazne nie tylko naturze, ale też użytkownikom. Od 15 lat dokładamy wszelkich starań aby zoptymalizować technologię pod kątem termoenergetycznym. Zabiegi zmierzające do wyeliminowania mostków termicznych, opracowanie technologii superizolacji, badania nad skutecznymi sposobami akumulacji i dystrybucji ciepła w budynku, a także pozyskiwanie energii z naturalnych źródeł, powodują, że domy zużywają zaskakująco mało energii. A niskie zużycie energii, to nie tylko ograniczenie eksploatacji środowiska. To także Państwa oszczędności.

To także komfort, wynikający z uzyskania równomiernej temperatury wszystkich pomieszczeń, bez silnych źródeł ciepła i wychłodzonych dróg ucieczki ciepła. Bez zimnych podłóg i ziejących ścian. Dom spokojny i zrównoważony. Dom, na którego utrzymanie zawsze będzie Państwa stać.

Jeżeli już Państwo podjęli decyzję, zapewniamy i zapewniać będziemy w czasie naszej współpracy, że dokonali Państwo właściwego wyboru.

Proponujemy Państwu wybór domu szybkiego w budowie, trwałego i niezwykle oszczędnego w utrzymaniu

ZALETY

Czas. Pierwszą niewątpliwą zaletą jest bardzo krótki okres budowy domu.

Dom o powierzchni do 100 m² powstaje w trzy miesiące!

Zdrowie. Drewniany dom posiada swój niepowtarzalny mikroklimat, który niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie materiały użyte przy budowie domu są ekologiczne, energooszczędne i po prostu zdrowe dla organizmu człowieka.

Koszty utrzymania. Stosujemy najnowsze technologie, które pozwalają na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji Twojego Domu. Dom drewniany jest bardzo ciepły - współczynnik przenikalności cieplnej typowej ściany szkieletowej jest mniejszy niż k = 0,28W/m2K. A my w naszych domach pasywnych o powyższonej izolacyjności uzyskujemy wynik blisko trzykrotnie lepszy (k = 0,1 W/m2K). Dla porównania, aby uzyskać współczynnik k=28W/m2K w domu z cegły, ściana warstwowa musi mieć co najmniej 50 cm.

Bezpieczeństwo pożarowe. Odporność na ogień domów drewnianych typu szkieletowego, jest nie mniejsza niż w domach murowanych. System tzw. fire stopów, niepalnych materiałów izolacyjnych i elewacji, oraz szczelne zabezpieczenie wszystkich powierzchni wewnętrznych ognioochronnymi płytami G-KF (gipsowo-kartonowymi), zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowników.

Konstrukcja. Jest wyjątkowo lekka, sztywna i odporna na deformacje podłoża. Nie stawia żadnych barier architektonicznych.

Dom na miarę. Konstrukcja domu daje ogromne możliwości adaptacyjne. W bardzo krótkim czasie można dowolnie rozbudować dom - dobudowując kolejne pokoje, werandy lub pięterko. Nie pociąga to wielkich kosztów i jest mało uciążliwe dla mieszkańców, a dom może bez przeszkód rosnąć wraz z rodziną.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: Domy i Domki Summarum

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum