Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

Dyrektor Cementowni Małogoszcz zasłużony dla budownictwa

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2012-10-01

Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz należącej do Lafarge, został odznaczony za działalność na rzecz polskiego budownictwa. Otrzymał Złotą Odznakę „Zasłużony dla Budownictwa” przyznaną przez ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na wniosek Związku Zawodowego „Budowlani”.

Związek zawodowy „Budowlani” w porozumieniu z największymi organizacjami sektora budowlanego co roku organizuje uroczystości związane z obchodami „Dnia Budowlanych”. Podczas tegorocznej uroczystości Złotą Odznaką „Zasłużony dla Budownictwa” przyznaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej został uhonorowany Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz. Odznaczenie przyznawane jest za zaangażowanie w podnoszenie prestiżu branży budowlanej, dbałość o bezpieczeństwo pracy oraz za działalność społeczną.

W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele Prezydenta RP, parlamentu, rządu, samorządów, instytucji naukowych, stowarzyszeń branżowych, pracodawcy oraz związkowcy. Była to okazja do spotkania przedstawicieli różnych środowisk budowlanych, wymiany poglądów na temat sytuacji i perspektyw sektora budowlanego.

To już drugie tej rangi odznaczenie dla Mirosława Majchrowicza, który w zeszłym roku  został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za działalność związaną z bezpieczeństwem pracy oraz za działania na rzecz społeczności lokalnej. M. Majchrowicz jest związany z Cementownią Małogoszcz od 1985 roku. Zakład zatrudnia ponad 200 osób oraz współpracuje z 70 stałymi podwykonawcami. Cementownia Małogoszcz, jedna z dwóch cementowni Lafarge działających w Polsce, jest jednym z największych zakładów pracy w regionie. Moc produkcyjna zakładu, który działa od 1974 roku, wynosi ponad 2 mln ton cementu rocznie.

Źródło: Lafarge

Więcej

 

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum