Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

Cementownia Małogoszcz ma już 35 lat

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2009-10-12

Cementownia Małogoszcz jest jednym z zakładów Lafarge Cement, firmy działającej na rynku polskim od 1995 roku. W ciągu kilkunastu lat firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych, głównie w projekty w zakresie modernizacji i zwiększenia mocy produkcyjnych, w ochronę środowiska oraz oszczędność energii

Cementownia Małogoszcz obchodzi jubileusz 35-lecia. W 1974 roku nastąpiło uruchomienie zakładu i rozpoczęcie produkcji cementu. Przez 35 lat wiele się wydarzyło w zakładzie: w 1995 roku udziały nabyła firma Lafarge, zakład został całkowicie zmodernizowany, poczyniono znaczne inwestycje, nie tylko dla zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu, ale również dla ochrony środowiska naturalnego i uatrakcyjnienia oferty dla klientów.

Cementownie Lafarge w Polsce są jednymi z najnowocześniejszych na świecie. Zakończone właśnie inwestycje, które były prowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat w Cementowni Małogoszcz i w Cementowni Kujawy wyniosły w sumie ponad 300 mln złotych.

W ramach tych inwestycji w ciągu ostatnich dwóch lat w Cementowni Małogoszcz zbudowano nowy młyn cementu i silos klinkieru. Budowa młyna cementu nr 5 to największy projekt w historii cementowni. Inwestycje te pozwoliły na zwiększenie wydajności i usprawnienie produkcji oraz na wzbogacenie oferty o nowe gatunki cementu. Wybudowany również został nowy terminal załadunku cementu luzem, co w efekcie znacznie skróciło czas oczekiwania klientów na załadunek. Inwestycje służą także ochronie środowiska oraz poprawie bezpieczeństwa.

Obecnie w Cementowni Małogoszcz prowadzona jest budowa instalacji do suszenia popiołów mokrych, która uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Projekt ten umożliwi przemysłowe wykorzystanie popiołów, co znacznie przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.

Cementownia Małogoszcz jest odpowiedzialnym partnerem dla regionu świętokrzyskiego i dla lokalnych społeczności. Za swoje zaangażowanie zdobywa uznanie i nagrody. W 2009 roku Lafarge Cement otrzymał tytuł LIDER REGIONU od kieleckiego dziennika "Echo Dnia" za działalność proekologiczną w Cementowni Małogoszcz.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum