Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Buduj z Domikonem - inwestycja w zdrowie zawsze się opłaca

Ekologia we współczesnym świecie przestała pełnić rolę trendu mody, za którym się podąża, a stała się koniecznością. Troska o przyszłość, naturę i najbliższych sprawia, że szukamy rozwiązań, które pozwolą nam żyć zdrowo i jednocześnie nie wpłyną negatywnie na środowisko. Te czynniki mają kluczowe znaczenie także podczas budowy domu, czyli przestrzeni, w której chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Firma Domikon mogąca poszczycić się niezachwianą pozycją lidera w dziedzinie budownictwa ekologicznego, wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

Buduj z Domikonem - inwestycja w zdrowie zawsze się opłaca
Domikon Domy jedno- i wielorodzinne
domikon.pl
Domikon Domy jedno- i wielorodzinne
Dane kontaktowe:
+48 44 726 04 09
Parkowa 2, 97-216 Czerniewice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wyjątkowy proces budowy - technologia przyszłości

Domikon to marka, która istnieje  na rynku od ponad 20 lat. W obszarze jej działalności leży realizacja energooszczędnych inwestycji w Polsce i na świecie. Specjalizuje się w prefabrykowanym budownictwie szkieletowym, wykorzystując proekologiczne materiały dba o zdrowie swoich inwestorów

„Klienci, którzy przyjeżdżają do nas i chcą z nami realizować swoje inwestycje, znają tę technologię i są zdecydowani. Chcą taki obiekt - ciepły, ekologiczny, który będzie się rozwijał wraz z potrzebami danej rodziny lub firmy” - mówi Anna Wysocka, Prezes Zarządu Domikon Sp. z o.o.

Podświetlona elewacja domu Domikon nocą

Firma bardzo poważnie podchodzi do realizowanych przedsięwzięć. Ma świadomość, że budownictwo ekologiczne musi być zaplanowane wieloaspektowo poprzez projekt, użyte materiały, zastosowana konstrukcja, instalacje. Liczy się także minimalizowanie negatywnych skutków dla środowiska. Dom wybudowany przez Domikon zużywa nawet 3 razy mniej energii w porównaniu do podobnego, wybudowanego w innym systemie.

Materiały najwyższej jakości - wszystko po to, by zadbać o zdrowie

Materiały wykorzystywane przez firmę charakteryzują się tym, że proces budowy nie generuje pyłów lub popiołów, mogących negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. Drewno zaś, jest materiałem naturalnym, czyli najzdrowszym dla człowieka (podobnie z wełną używaną do ociepleń, która wyprodukowana jest na bazie drewna).

W tego typu budowlach dużo łatwiej się pracuje i relaksuje. W obecnych czasach to wspaniałe miejsce również do pracy  home-office/zdalnej. Niewątpliwie wpływ na dobre samopoczucie i wydajność w pracy  ma również otoczenie zewnętrzne.

Nasze budynki są często budowane w otoczeniu lasu i zieleni. Idealnie dobrany projekt pozwala na maksymalne wykorzystanie otaczającej przestrzeni z wnętrzami domowego czy firmowego biura.

Przykładamy szczególną do dostosowania projektu pod indywidualne wymagania inwestorów biorąc pod uwagę możliwości działki terenu, oraz infrastruktury. Technologia pozwala nam wybudować najbardziej wymagające konstrukcje. 

Ponadto zastosowanie m.in. odpowiedniego systemu wentylacji mechanicznej, powietrze w domach jest filtrowane i może być dostosowane również na potrzeby osób z alergiami. Jest to  idealne rozwiązanie, ponieważ  w zaciszu własnego domu można spokojnie odciąć się od niekorzystnych oddziaływań środowiska zewnętrznego.

Budynki o doskonałych parametrach - tzw. konstrukcja termosu

W tego typu domach szybciej osiąga się komfort termiczny. Domy wybudowane z naturalnych materiałów, jakim jest m.in. drewno KVH, nagrzewają się niewspółmiernie  szybciej i to przy niewielkim zużyciu energii, aniżeli wybudowane w innych systemach.

Ponadto „budowa” domu w fabryce pozwala na niezwykłą dokładność i precyzję wykonania. Pozwala to  uniknąć tworzenia się w przyszłości mostków termicznych i umożliwia zachowanie niskich tolerancji wymiarowych. To właśnie przez mostki termiczne, a więc miejsca, gdzie następuje wzmożona ucieczka cieplna, następuje ucieczka ciepła.

Marka Domikon wykorzystując innowacyjne procesy produkcyjne oraz 20- letnie doświadczenie pracowników, inżynierów oraz firm współpracujących osiągnęła maksymalną  dokładność wykonania i dzięki temu jest  liderem w branży energooszczędnej w Polsce i na świecie.

Kupujący szukają inwestycji, które budowane będą w zdrowy i ekologiczny sposób, jednak nie bez znaczenia pozostaje także aspekt ekonomiczny. W dobie kryzysu to właśnie o koszty utrzymania i ogrzania klienci Domikonu pytają najczęściej.

To się opłaca - warto zainwestować w zdrowie

Domikon buduje budynki energooszczędne, zdrowe i ekologiczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pandemia uświadomiła wszystkim, jak ważna jest przestrzeń, w której mieszkamy, a w dzisiejszych czasach również pracujemy. Klienci firmy szukają domów, w których dzieci będą zdrowo się rozwijać i wszyscy będą czuć się dobrze.

Budownictwo Domikonu stanowi odpowiedź na te potrzeby, jest nowoczesne i dopasowane do zmieniających się klientów. Na pewno nie zmienia się jedno – troska o środowisko i zdrowie, które są dla Domikonu najważniejsze.

 

Źródło i zdjęcia: Domikon

Opracowanie: Aleksander Rembisz, Redakcja portalu budujemydom.pl

Autor
Aleksander Rembisz
Aleksander Rembisz

Ciągły kontakt z ludźmi to dla mnie prawdziwa przyjemność i naturalne środowisko pracy. Może właśnie dlatego w redakcji czuję się niczym ryba w wodzie. Moja przygoda z pracą w wydawnictwie i budowlaną prasą branżową zaczęła się całkiem niewinnie - ponad 20 lat temu - jeszcze na studiach. I tak oto inżynier budowlany został redaktorem. Początkowo zakres moich obowiązków obejmował przygotowanie do druku wydań branżowych, ale wraz z rozwojem mediów musiałem siłą rzeczy przebranżowić się na copywritera, moderatora forum branżowego i administratora profili redakcyjnych na platformach SM. Znajdziecie mnie na Facebook - Budomisja Złote Porady Budowlańców, Linkedin - Grupa Budujemy Dom, forum.budujemydom.pl, oraz ślad po mnie na portalach budujemydom.pl i budownictwob2b.pl.