Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Wywiad: rewolucja w budowie domów energooszczędnych Domikon - wartości i innowacje kształtujące przyszłość

W sercu firmowej filozofii Domikon leży pasja i zaangażowanie w kreowanie przestrzeni życiowej, która łączy w sobie wyjątkowość, komfort i zrównoważony rozwój. Zapraszamy do rozmowy z Anną Wysocką (AW), która dzieli się wglądem w kluczowe wartości firmy, jej unikalne podejście do projektowania, a także przyszłościowe technologie zmieniające oblicze współczesnego budownictwa. Dowiemy się, co sprawia, że Domikon wyróżnia się na tle branży, oferując nie tylko domy przyjazne środowisku, ale też gwarantujące trwałość i oszczędność na lata. Pytania zadaje Redakcja Budujemy Dom (RBD).

Wywiad: rewolucja w budowie domów energooszczędnych Domikon - wartości i innowacje kształtujące przyszłość
Domikon Domy jedno- i wielorodzinne
domikon.pl
Domikon Domy jedno- i wielorodzinne
Dane kontaktowe:
+48 44 726 04 09
Parkowa 2, 97-216 Czerniewice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

RBD: Jakie są główne wartości, które przyświecają firmie Domikon w procesie budowy domów energooszczędnych?

AW: W firmie Domikon, nasze zaangażowanie w budowę domów energooszczędnych jest nie tylko zadaniem biznesowym, ale także pasją. Nasze projekty są tworzone przez doświadczonych architektów, którzy nie tylko doskonale znają się na swoim fachu, ale także są gotowi wysłuchać i zrozumieć potrzeby każdego klienta.

Nie wierzymy w podejście jednostajne - każdy dom, który budujemy, jest wyjątkowy, dopasowany do indywidualnych preferencji i stylu życia jego mieszkańców.

Dlatego też, zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, starając się stworzyć dla nich miejsce, które nie tylko będzie spełnieniem ich marzeń o własnym domu, ale także przestrzenią, w której będą mogli cieszyć się komfortem i harmonią.

Nasze wartości - zrównoważony rozwój, komfort, jakość, partnerstwo i innowacyjność - są nie tylko słowami, ale też filarami, na których opiera się każdy projekt, jaki podejmujemy.

Dążymy do tego, aby nasze domy nie tylko były energooszczędne, ale również piękne, funkcjonalne i trwałe. To, co nas wyróżnia, to nie tylko nasze umiejętności czy doświadczenie, ale przede wszystkim nasze zaangażowanie i pasja, które wkładamy w każdy etap procesu budowy.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i technologie, które mogą poprawić efektywność energetyczną naszych domów oraz zwiększyć komfort ich użytkowania.

Stale poszukujemy nowych rozwiązań i doskonalimy nasze metody pracy, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów oraz wymaganiom rynkowym.

RBD: Firma Domikon oferuje 30-letnią gwarancję na konstrukcję domów. Czy mógłaby Pani opowiedzieć więcej o tym, co wyróżnia wasze podejście do jakości i trwałości?

AW: Nasze podejście do jakości i trwałości opiera się na kilku istotnych elementach, które wyróżniają nas na rynku budowlanym.

Po pierwsze, przywiązujemy ogromną wagę do wyboru materiałów o najwyższej jakości, które są certyfikowane i sprawdzone pod kątem trwałości oraz efektywności energetycznej.

Stosujemy innowacyjne technologie oraz materiały, takie jak ekologiczne izolacje termiczne, energooszczędne okna, które nie tylko zapewniają komfort mieszkańcom, ale także redukują zużycie energii i obniżają koszty eksploatacji domu.

Po drugie, przeniesienie procesu budowy do fabryki pozwala nam na precyzyjne dopasowanie i kontrolę jakości każdego elementu konstrukcyjnego.

Dzięki temu możemy zapewnić doskonałe dopasowanie materiałów , co przekłada się na trwałość całej konstrukcji.

Nasze domy są budowane z myślą o przyszłych pokoleniach, dlatego też przykładamy ogromną wagę do każdego detalu i etapu procesu budowy.

Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nie tylko piękne i funkcjonalne domy, ale także miejsca, które będą służyły im przez wiele lat, zachowując swoją wartość i atrakcyjność.

30-letnia gwarancja na konstrukcję domów to dla nas potwierdzenie naszego zaangażowania w jakość i trwałość naszych produktów. Jest to także dowód na nasze przekonanie, że nasze domy są budowane z myślą o przyszłości i mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom naszych klientów.

RBD: Czy moglibyście przybliżyć, w jaki sposób wasze technologie budowlane pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji domu, a w szczególności ogrzewania?

AW: Oczywiście, nasze technologie budowlane zostały zaprojektowane z myślą o minimalizowaniu kosztów eksploatacji domu, zwłaszcza kosztów związanych z ogrzewaniem.

Dzięki zastosowaniu zasad fizyki, w szczególności wykorzystując bezwładność cieplną domów, nasze rozwiązania umożliwiają efektywne ogrzewanie wnętrza przy minimalnym zużyciu energii.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod budowy, nasze domy charakteryzują się tym, że nie ogrzewają się ściany, lecz samo wnętrze.

Dom zachowuje się jak termos. Dzięki temu potrzeba znacznie mniej energii, aby osiągnąć i utrzymać pożądaną temperaturę, co automatycznie przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nawet okna montujemy w fabryce, precyzyjnie łącząc je ze ścianami. To eliminuje potencjalne mostki termiczne, czyli miejsca, przez które mogłoby uciekać ciepło.

Dzięki temu, ciepło utrzymuje się wewnątrz domu na dłużej, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię do ogrzewania.

W rezultacie nasze domy są nagrzewane efektywnie i utrzymują ciepło przez długi czas, co przekłada się na minimalne koszty eksploatacji związane z ogrzewaniem.

To nie tylko oszczędność dla naszych klientów, ale również korzyść dla środowiska, ponieważ zmniejszamy zużycie energii i emisję szkodliwych substancji.

RBD: Jaki jest proces współpracy z klientem od momentu wyboru projektu domu aż po jego finalizację? Jak Domikon wspiera klientów na każdym etapie budowy?

AW: Współpraca z klientem w Domikon rozpoczyna się od momentu wyboru projektu domu, gdzie nasi klienci mają szeroki wybór - mogą wybierać spośród gotowych projektów lub zdecydować się na stworzenie projektu indywidualnego przez nasz zespół architektów.

Naszym celem jest stworzenie domu, który spełni oczekiwania i potrzeby każdego inwestora, dlatego też dostosowujemy się do ich preferencji i stylu życia.

Od chwili podpisania umowy do finalizacji budowy, nasz zespół wspiera klientów na każdym etapie procesu budowlanego.

Na początku wykonujemy płytę fundamentową, równocześnie trwają prace w fabryce, gdzie przygotowywane są wszystkie elementy ściany z oknami, stropy, prefabrykowany dach. Gotowy dom jest montowany na placu budowy, gdzie przechodzi przez etapy budowy do stanu deweloperskiego w ciągu około jednego miesiąca. Kolejny miesiąc to już wykończenie pod klucz.

Jesteśmy obecni na każdym etapie budowy, zapewniając naszym klientom wsparcie i profesjonalną obsługę. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej budowy domów, dlatego też dbamy o każdy szczegół i aspekt budowy.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiązać ewentualne problemy, które mogą się pojawić w trakcie budowy.

Dzięki naszemu podejściu, budowa domu staje się prostsza i bardziej komfortowa dla naszych klientów.

Zajmujemy się wszystkim, począwszy od projektu, przez wykonanie, aż po finalizację budowy, zapewniając naszym klientom spokój i pewność, że ich wymarzony dom zostanie zbudowany zgodnie z ich oczekiwaniami i najwyższymi standardami jakości.

RBD: Czy firma Domikon realizuje również projekty domów na indywidualne zamówienie klienta? Jak wygląda proces adaptacji takich projektów?

AW: Tak, firma Domikon specjalizuje się nie tylko w budowie domów z gotowych projektów, ale także w realizacji projektów na indywidualne zamówienie klienta.

Nasz proces adaptacji takich projektów rozpoczyna się od szczegółowej analizy potrzeb i oczekiwań klienta, jak również od zrozumienia specyfiki ukształtowania działki, na której będzie budowany dom.

Naszym celem jest stworzenie projektu, który idealnie odpowiada potrzebom i preferencjom każdego klienta, jak również doskonale komponuje się z otoczeniem.

Początkowo przeprowadzamy szczegółowe spotkania z klientem, podczas których omawiamy wszelkie aspekty dotyczące ich wymarzonego domu - od funkcjonalności i estetyki, po kwestie techniczne i budżetowe.

Następnie, nasz zespół architektów przystępuje do wykonania koncepcji projektu, uwzględniając wszystkie zgromadzone informacje oraz specyfikę działki.

W trakcie procesu adaptacji projektu, skupiamy się na dostosowaniu go do konkretnych potrzeb klienta oraz na optymalnym wykorzystaniu potencjału terenu. Zależy nam na tym, aby nasze projekty indywidualne były nie tylko funkcjonalne i estetyczne, ale także harmonijnie wpisywały się w otoczenie i spełniały wszelkie wymagania lokalnych przepisów.

Nasz zespół architektów jest otwarty na wszelkie pomysły i sugestie klienta, a nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie projektów, które są nie tylko wyjątkowe, ale również spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Dzięki temu, każdy nasz klient może być pewien, że ich dom będzie idealnym odzwierciedleniem ich marzeń i potrzeb.

RBD: Jakie są najczęstsze wyzwania podczas budowy energooszczędnych domów i jak sobie z nimi radzicie?

AW: Podczas budowy energooszczędnych domów, jednym z najczęstszych wyzwań jest zapewnienie optymalnej izolacji termicznej oraz minimalizacja strat ciepła.

Warto również zwrócić uwagę na właściwe wykorzystanie naturalnego oświetlenia i wentylacji, a także na dobór odpowiednich systemów grzewczych i chłodzących.

Aby sprostać tym wyzwaniom, w firmie Domikon stosujemy zaawansowane technologie i innowacyjne materiały budowlane. Nasze domy są projektowane z myślą o minimalizowaniu strat energii poprzez zastosowanie izolacji termicznej wysokiej jakości oraz energooszczędnych okien i drzwi.

Dodatkowo, dbamy o szczelność konstrukcji, eliminując potencjalne mostki termiczne, które mogłyby prowadzić do strat ciepła.

Ponadto, podczas budowy domów energooszczędnych, istotne jest ścisłe przestrzeganie odpowiednich norm i wytycznych dotyczących efektywności energetycznej.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę i kwalifikacje, aby sprostać tym wymaganiom i zapewnić naszym klientom domy, które spełniają najwyższe standardy energetyczne.

Dodatkowo, ciągłe doskonalenie i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych pozwalają nam na adaptację naszych metod budowlanych do zmieniających się potrzeb i wyzwań branży.

Dzięki temu, możemy zapewnić naszym klientom domy, które nie tylko są energooszczędne, ale również komfortowe, funkcjonalne i ekologiczne.

RBD: Czy moglibyście podzielić się przykładem projektu, który był szczególnie pamiętny lub wyjątkowy, i opowiedzieć, co czyniło go takim?

AW: Oczywiście, chętnie podzielę się przykładem projektu, który był szczególnie pamiętny i wyjątkowy dla naszej firmy. Jednym z takich projektów było budowanie domu w Australii, który był dla nas wyzwaniem zarówno pod względem architektonicznym, jak i logistycznym.

W porównaniu do polskiej architektury, domy w Australii często charakteryzują się dużą powierzchnią, często przekraczającą 300 metrów kwadratowych. Ten projekt był doskonałym przykładem takiego standardu, który wymagał od nas szczególnej uwagi i precyzji.

Ponadto, sama odległość geograficzna stanowiła dodatkowe wyzwanie, z którym musieliśmy się zmierzyć. Pracując na tak dużej odległości od naszej siedziby, musieliśmy zaplanować i zorganizować dostawy materiałów, koordynować pracę z lokalnymi podwykonawcami oraz zapewnić ciągłą komunikację z naszymi klientami.

RBD: Co czyniło ten projekt takim wyjątkowym?

AW: Po pierwsze, był to doskonały przykład naszej zdolności do adaptacji i elastyczności w działaniu. Pomimo różnic kulturowych i logistycznych, udało nam się zrealizować ten projekt zgodnie z oczekiwaniami klienta, zachowując przy tym nasze wysokie standardy jakości.

Po drugie, projekt ten był również wyjątkowy pod względem architektonicznym. Udało nam się stworzyć dom, który nie tylko spełniał najwyższe standardy energetyczne i funkcjonalne, ale także doskonale wpisywał się w otaczającą go australijską scenerię.

RBD: Czy firma planuje wprowadzenie nowych technologii lub rozwiązań w najbliższej przyszłości?

AW: W firmie Domikon stale poszukujemy nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, które mogą poprawić efektywność energetyczną naszych domów oraz zwiększyć komfort ich użytkowania.

Naszym celem jest nieustanne doskonalenie naszych metod budowlanych oraz dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzenie szeregu nowych technologii i rozwiązań, które umożliwią nam jeszcze lepsze spełnienie oczekiwań naszych klientów oraz osiągnięcie jeszcze wyższych standardów jakości i efektywności energetycznej.

Jednym z obszarów, na który skupiamy się w naszych planach rozwoju, jest dalsze doskonalenie izolacji termicznej oraz zastosowanie jeszcze bardziej energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia domów.

Ponadto, planujemy rozwój technologii związanych z wykorzystaniem energii odnawialnej, , które mogą znacząco zwiększyć efektywność energetyczną naszych budynków.

Wierzymy, że wprowadzenie tych nowych technologii i rozwiązań pozwoli nam nadal być liderem w dziedzinie budownictwa energooszczędnego oraz spełniać oczekiwania naszych klientów na najwyższym poziomie.

RBD: Dzięjujemy serdecznie za rozmowę.

AW: Również dziękuję.

źródło i zdjęcia: Domikon