PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Oświetlenie

Fokus na światło, czyli relacja z Salone del Mobile 2023

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2023-05-24

Miesiąc temu minęło najbardziej wyczekiwane wydarzenie w dziedzinie designu - targi Salone del Mobile.Milano, a wraz z nimi biennale Euroluce. Przez sześć dni hale wystawowe w Fiera Milano były zatłoczone, aż po same brzegi, gościło tam setki tysięcy zwiedzających i prezentowane było mnóstwo wyjątkowych projektów.

Targi Salone del Mobile.Milano, które odbyły się w hali Fiera Milano, przyciągnęły ponad 2 tysiące marek z 37 krajów na całym świecie. W ciągu tych kilku dni, blisko 308 tysięcy zwiedzających przemierzało długie aleje, tworząc prawdziwe miasteczko designu. Wydarzenie to, podczas swojej 61. edycji, po raz kolejny potwierdziło swoją ugruntowaną pozycję na międzynarodowej scenie wzornictwa. Każda osoba, która miała okazję odwiedzić Mediolan między 18 a 23 kwietnia 2023 roku, z pewnością dostrzegła ogromny sukces, jaki odniosły targi wraz z towarzyszącym im biennale Euroluce.

Salone del Mobile 2023 - nowy format wydarzenia

Tegoroczna edycja targów była drugą po pandemii, dającą nam możliwość spojrzenia na pierwotne, wszechstronne oblicze wydarzenia. Dyskusje w branży na temat przemian, które zachodzą i muszą się dokonywać w procesie ewolucji wystaw i targów, znalazły swoje odzwierciedlenie w Mediolanie. Organizatorzy targów, dążąc do samodoskonalenia i rozwoju, postawili na nowy format, w którym szczególny nacisk został położony na doświadczenie odwiedzających.

Wszystkie stoiska zostały umieszczone na parterze, co znacznie poprawiło dostępność przestrzeni i pozwoliło nam uniknąć wspinaczki na dużą wysokość. Co ważne, w przestrzeniach wystawienniczych można było dostrzec silny element kulturowy, wyrażający się poprzez architekturę, sztukę, wystawy, instalacje oraz różnego rodzaju warsztaty.

Organizatorzy zadawali się także lepszą organizacją ruchu na terenie targów i w poszczególnych halach. Możemy dyskutować, czy udało się osiągnąć jasny i klarowny układ komunikacyjny, jednak w przypadku tak dużego wydarzenia, projektowanie ruchu dla gości stanowi ogromne wyzwanie. Dlatego bądźmy wyrozumiali i doceniajmy ich starania.

To, co przede wszystkim przyciągało naszą uwagę podczas Euroluce, to niezwykłe produkty najwybitniejszych marek oświetleniowych z różnych zakątków świata
To, co przede wszystkim przyciągało uwagę podczas Euroluce, to niezwykłe produkty najwybitniejszych marek oświetleniowych z różnych zakątków świata

Euroluce - crème de la crème tegorocznej edycji targów

Bez wątpienia głównym wydarzeniem Salone del Mobile 2023 było biennale Euroluce. To odbywające się co dwa lata wydarzenie, poświęcone tematyce światła, powróciło w pełnej okazałości. Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Miasto Świateł", a układ wystawy został zaprojektowany przez pracownię Lombardini22. Euroluce, będące częścią mediolańskiego Salone, zajęło przestrzeń pawilonów 9-11 oraz 13-15. W ramach Miasta Światła mieliśmy okazję podziwiać wystawy fotograficzne, badające relacje między światłem a architekturą, oraz eksperymentalne instalacje świetlne.

Jednak to, co najbardziej nas interesowało podczas Euroluce, to niesamowite produkty najwybitniejszych marek oświetleniowych z całego świata. Prezentowane oprawy były zaprezentowane w sposób godny najznakomitszych muzeów i galerii sztuki. Ciemność, która wypełniała hale wystawiennicze, tworzyła atmosferę otulającą nasze zmysły i stanowiła delikatne tło dla głównego bohatera - światła. Kolejne stoiska, zaprojektowane z przepychem i włoskim zamiłowaniem do szczegółów, przyciągały nas delikatnymi strumieniami światła, jak konstelacje gwiazd migoczące na nocnym niebie.

Euroluce 2023 x Nowodvorski Lighting

Nowodvorski Lighting był jednym z 13 polskich producentów, którzy zaprezentowali swoje produkty na tegorocznym Euroluce. Jako zakochani w świetle, stanęliśmy w gronie tych, którzy nade wszystko kultywują design. Ale co kryje się za tym słowem? To nie tylko piękne wzornictwo, ale również wysoka jakość, odpowiedzialne podejście do produkcji i funkcjonalność, które poprawiają jakość życia. Na naszym stoisku można było zobaczyć całą gamę nowości - od ledowych kół z serii CIRCOLO, przez dekoracyjne kinkiety i elegancko wykończone lampy wiszące, aż po techniczne oświetlenie w postaci szynoprzewodów.

Nowodvorski Lighting był jednym z trzynastu polskich producentów, którzy wystawili swoje produkty na tegorocznym Euroluce
Nowodvorski Lighting był jednym z trzynastu polskich producentów, którzy wystawili swoje produkty na tegorocznym Euroluce

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję spotkać wiele interesujących osób, poznać różne punkty widzenia i opinie, a także prowadzić konstruktywne dyskusje na temat światła, które z pasją tworzymy dla Was. Możliwość prezentacji naszej najlepszej oferty zawsze sprawia nam ogromną radość. Spotkanie twarzą w twarz z odbiorcami daje nam poczucie sensu i satysfakcji z naszych wysiłków, aby dostarczyć Wam najlepsze światło, które będzie cichym towarzyszem Waszych codziennych doświadczeń.

Po sześciu intensywnych dniach targowych nadszedł czas, aby zamknąć kolejny piękny rozdział pod tytułem "Salone del Mobile. Milano". Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za Waszą obecność i życzyć, abyśmy mogli spotkać się ponownie przy filiżance włoskiej kawy podczas kolejnej edycji Euroluce.

Do zobaczenia w 2025!

źródło i zdjęcia: Nowodvorski Lighting