Zalety centrali rekuperacyjnych z serii PRO MAX firmy PRODMAX

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Zalety centrali rekuperacyjnych z serii PRO MAX firmy PRODMAX

Centrale rekuperacyjne z serii PRO MAX to rodzina urządzeń do wentylacji domów jednorodzinnych lub obiektów usługowych z funkcją odzyskania ciepła. Urządzenia różnią się układem króćców, pionowym (wersja V) lub poziomym (wersja H), wydajnością od 300 do 730 m3/h, a także wyposażeniem w zależności od wersji BASIC, CLASSIC lub PREMIUM. Natomiast wszystkie urządzenia łączy jedna wspólna cecha: wysoka jakość wykonania, która gwarantuje niezawodność i energooszczędność.

aktualizacja: 2021-12-01 08:52:22

Urządzenia z serii PRO MAX zapewniają filtracje i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwają zanieczyszczenia. Równocześnie, na drodze wymiany, powietrze nawiewane jest ogrzewane w wymienniku ciepła. Schemat działania jest taki sam we wszystkich urządzenia, jednak przed dokonaniem wyboru warto zwrócić uwagę na takie cechy produktów, które mają duże znaczenie na ich dalsze funkcjonowanie i użytkowanie. Poniżej przedstawiamy główne zalety tych produktów.

Rekuperatory z serii PRO MAX są produkowane w polskiej firmie PRODMAX, która od ponad 25 lat jest liderem w produkcji systemów kominowych i wentylacyjnych. Przez ostatnie kilka lat firma rozwinęła swoje zaplecze produkcyjne o nowoczesne maszyny, sprzęt i specjalistów do produkcji wysokiej jakości systemu rekuperacji. Firmę na rynku wyróżnia kompleksowa produkcja i profesjonalna obsługa.

W ofercie znajdują się wszystkie niezbędne elementy do instalacji systemu rekuperacji, od przewodów, skrzynek, rozdzielaczy po same rekuperatory. Oprócz elementów standardowych firma ma także możliwość wykonania elementów na specjalne zamówienie. Nad poprawnością wykonania i funkcjonalności produktów czuwa kontrola jakości oraz niezależne jednostki badawcze, które sprawdzają prawidłowość działania i wydajność sprzętu rekuperacyjnego.

W ostatnim czasie firma wypracowała takie standardy produkcyjne, które odpowiadają europejskim normom, co czyni produkty z serii PRO MAX coraz bardziej pożądane już nie tylko w kraju, ale coraz częściej także na zagranicznym rynku.

Centrala PRO MAX 350
Centrala PRO MAX 350

Wszystkie wymienione wyżej elementy wpływają na długoletnią niezawodność sprzętu, co potwierdza udzielana przez producenta pisemna gwarancja nawet do 5 lat. Prodmax posiada także własny serwis, infolinię techniczną, sprawdzoną sieć dystrybutorów i instalatorów na terenie całego kraju. Bezdyskusyjnym elementem wpływającym na konkurencyjną produkcję urządzeń z serii PRO MAX jest także doświadczenie ludzi, którzy czuwają nad prawidłowością wykonania na każdym etapie produkcyjnym. Przy tym warto zwrócić uwagę także na poszczególne cechy produktów, które świadczą o ich niezawodności.

OBUDOWA centrali wykonana jest w całości ze stali malowanej proszkowo i zaizolowanej, która ma doskonałe właściwości tłumienia drgań i hałasu. WYMIENNIK CIEPŁA w zależności od wersji, użyty jest wymiennik entalpiczny albo najskuteczniejszy i niezawodny krzyżowo-przeciwprądowy polistyrenowy wymiennik o wysokiej efektywności wymiany ciepła (sprawność powyżej 85%) renomowanych firm takich jak RECUTECH lub CORE.

Budowa centrali wentylacyjnej Prodmax
Budowa centrali wentylacyjnej Prodmax

Zastosowane silniki WENTYLATORÓW to elektro komutatorowe prądu stałego (EC) renomowanych firm ZIEHL ABEGG, EBM, ROSENBERG z technologią CONSTANT FLOW, dzięki której centrala utrzymuje stały zadany wydatek powietrza, dając gwarancję niezawodności oraz energooszczędnej cichej pracy. Wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do przodu łopatki. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatora. Oferowane centrale wyposażone są w 100% by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz w okresie letnim bez konieczności zastępowania wymiennika kasetami letnimi, co z perspektywy czasu i obsługi bywa dość uciążliwe w eksploatacji.

NAGRZEWNICA WSTĘPNA jest uruchamiana automatycznie. Zapobiega zamarzaniu wymiennika. NOWOCZESNY STEROWNIK to zaawansowana automatyka, która pozwala precyzyjnie dostosować parametry centrali pod bieżącą instalację oraz panujące warunki pogodowe. Podstawowe funkcje automatyki centrali to sterowanie GWC, sterowanie nagrzewnicą wstępną/wtórną, sterowanie bypass, ustawienie harmonogramu tygodniowego, wskaźnik zabrudzenia filtra, sterowanie pracą instalacji grzewczej, sterowanie on-line, odczyt wszystkich temperatur. Filtry pokryte są NANOCZĄSTKAMI SREBRA - ta technologia pozwala na nawiewanie jeszcze czystszego i zdrowszego powietrza do pomieszczeń.

Większość rekuperatorów z serii PRO MAX może być ZDALNIE STEROWANA z dowolnego miejsca przez Internet, używając komputera lub urządzeń mobilnych. Wystarczy jeden moduł do wszystkich podłączonych urządzeń w sieci. Dzięki temu mamy możliwość sterowania np. pracą całej instalacji grzewczej.

Nowoczesny sterownik Prodmax
Nowoczesny sterownik Prodmax

Wymieniliśmy najważniejsze zalety produktów z serii PRO MAX, które stawiają je wysoko w rankingu urządzeń rekuperacyjnych polskich producentów. Nie wymieniliśmy jednak wszystkich cech, które są w standardzie oraz tych, które w zależności od wersji, można dopasować do swojego systemu rekuperacji. Skupiliśmy się na jednej serii rekuperatorów, ale w ofercie firmy Prodmax można zaleźć także rekuperatory z serii AIR EXPERT, wśród których już wkrótce pojawi się nowy model 400 i 600 V.

Na zakończenie warto także zaznaczyć, że firma Prodmax oferuje darmową wycenę oraz indywidualny projekt całej instalacji.


Więcej na temat rekuperacji i oferty firmy znajduje się na stronie rekuperacja.prodmax.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje