Szczelność instalacji wentylacyjno-rekuperacyjnej to podstawa

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Szczelność instalacji wentylacyjno-rekuperacyjnej to podstawa

W każdym domu występują straty ciepła, nawet jeśli wykonany został w najwyższej jakości technologii. Ciepło "ucieka" przez drzwi i okna, a także ściany, dach czy komin. Aż 30-60% wydostaje się przez wentylację grawitacyjną (naturalną), która w domach energooszczędnych dodatkowo nie spełnia swojego zadania z powodu ich wysokich parametrów szczelności. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacji), która pozwala uzyskać oszczędności na kosztach ogrzewania sięgające od 30 do 50%!

aktualizacja: 2021-12-01 08:38:04

Zyskaj oszczędności na ogrzewaniu z systemem rekuperacji HEATPEX ARIA

Niskie koszty eksploatacji i najwyższą jakość powietrza osiągniemy wtedy, gdy instalacja do rekuperacji będzie cechowała się wysoką klasą szczelności. Zastosowane w HEATPEX ARIA materiały i opatentowany system połączeń elementów OneClick technology pozwalają na osiągnięcie najwyższej klasy szczelności - ATC 1 wg normy PN-EN 17192 (trzykrotnie wyższej od oznaczonej klasą D).

System jako jeden z pierwszych na rynku już od 2019 roku spełnia tę najbardziej restrykcyjną klasę szczelności, potwierdzoną badaniami wykonywanymi przez niezależne laboratorium. Przekłada się to na komfort dla użytkowników w postaci niższego poziomu hałasu oraz oszczędności energii.

Antybakteryjność systemu na poziome 99%. Oddychaj zawsze czystym i świeżym powietrzem!

Na uwagę zasługuje również inne rozwiązanie, wpływające na wysoką jakość powietrza dostarczanego za pośrednictwem tego systemu wentylacji. Do produkcji rury oraz elementów systemu HEATPEX ARIA wykorzystano powłokę Ultra-Fresh® zapewniającą całkowitą bakteriobójczość przewodu (99%), potwierdzoną przez niezależne laboratorium na podstawie testu wg ISO 22196. Powłoka ta działa również antywirusowo. Dodatkowo gładka wewnętrzna powierzchnia przewodów wentylacyjnych minimalizuje osadzanie się zanieczyszczeń. Osiągnięcie tak wysokiego poziomu higieny w systemie HEATPEX ARIA potwierdzone zostało przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Wysoka wytrzymałość i niezawodność

Elementy systemu wykonywane są z wytrzymałego i lekkiego tworzywa sztucznego, które zapewnia niezawodne działanie przez lata, nie dochodzi bowiem do korozji oraz ryzyka uszkodzeń mechanicznych dzięki zastosowaniu specjalistycznego dodatku w postaci plastyfikatora. Co istotne, używane do produkcji tworzywo PP - polipropylen (pierwotny surowiec) - uznawane jest za jedno z najbardziej bezpiecznych dla zdrowia i nadaje się w 100% do recyklingu.

System ARIA odznacza się wysoką jakością wykonania i niezawodnością, cichą pracą, długą żywotnością oraz niespotykanie łatwym montażem w warunkach budowy.

Montaż systemu rekuperacji szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek - technologia OneClick

System wentylacji i rekuperacji HEATPEX ARIA to gwarancja energooszczędnej instalacji, zapewniającej czyste i świeże powietrze, a ideą tego systemu jest połączenie walorów estetycznych z funkcjonalnością. Unikalna, autorska technologia OneClick pozwala na proste łączenie elementów systemu rekuperacji ARIA HEATPEX bez użycia narzędzi. W razie konieczności dokonania zmian podczas montażu poszczególne części można w łatwy sposób rozłączyć, co ważne - bez ryzyka uszkodzenia.

Modułowa budowa systemu ARIA, który składa się tylko z 6 podstawowych elementów, oraz jego niewielkie gabaryty pozwalają szybko dopasować instalację do każdego budynku. Ogranicza to liczbę niewykorzystanych elementów, jednocześnie minimalizując przestrzeń potrzebną na instalację oraz koszt inwestycji. Dzięki zastosowaniu elastycznych rur karbowanych prowadzenie przewodów wentylacyjnych jest proste i nie wymaga stosowania dodatkowych kształtek.

Grafika: technologia OneClick
Grafika: technologia OneClick

NOWOŚĆ: Izolowany system rozprowadzania powietrza ARIA ADURO

Bezpłatny program ARIA PLANNER zaprojektuje system rekuperacji dla Ciebie

Dostępna na stronie www.heatpex.pl intuicyjna i darmowa aplikacja ARIA PLANNER w 3 prostych krokach zaprojektuje system rekuperacji dla Twojego domu. Na podstawie wielkości pomieszczeń, kubatury oraz liczby osób ARIA PLANNER dobierze wydajność rekuperatora, obliczy strumienie powietrza dla każdego z pomieszczeń w domu, wygeneruje listę materiałową dopasowaną do konkretnego domu oraz przygotuje projekt wykonania instalacji rekuperacji w oparciu o wytyczne branżowe.

Grafika: program ARIA PLANNER
Grafika: program ARIA PLANNER

www.heatpex.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje