Sterowanie systemami klimatyzacji przy użyciu podczerwieni

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Sterowanie systemami klimatyzacji przy użyciu podczerwieni

Firma HMS Networks wprowadza na rynek nowy, wykorzystujący podczerwień interfejs do urządzeń klimatyzacyjnych - Intesis®, który umożliwia integrację z dowolnym systemem klimatyzacji, niezależnie od marki, bazującym na Modbus lub BACnet Building Automation Systems.

aktualizacja: 2023-02-10 13:10:47

Znaczenie sterowania systemami klimatyzacji

Systemy HVAC są to zwykle systemy zużywające największą ilość energii w budynku. W związku z tym właściciele budynków powinni je monitorować i kontrolować, aby oszczędzać koszty oraz energię. Ponadto pandemia Covid-19 sprawiła, że coraz ważniejsze stało się znalezienie nowych sposobów instalacji i użytkowania klimatyzatorów, ponieważ wentylacja i "czyste powietrze" nabrały wielkiego znaczenia.

Rynek systemów klimatyzacji rozwija się szybko i wciąż pojawiają się nowe marki oraz różne typy klimatyzatorów. Utrudnia to właścicielom budynków zintegrowanie klimatyzatorów z ich konkretnym systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Uniwersalny interfejs IR kompatybilny z ponad 100 typami klimatyzatorów

Oferta Intesis obejmuje najbardziej kompleksowe portfolio interfejsów do urządzeń klimatyzacyjnych na rynku, umożliwiających monitorowanie i sterowanie klimatyzatorami za pomocą dowolnego systemu automatyki domowej lub budynkowej.

Portfolio rozwiązań zostało teraz dodatkowo poszerzone, ponieważ firma HMS wprowadza na rynek uniwersalny interfejs Intesis AC, bazujący na podczerwieni, przeznaczony do integracji klimatyzatorów z systemami automatyki działającymi w standardzie Modbus lub BACnet. Nowy interfejs łączy się z klimatyzatorem za pośrednictwem łącza IR, które jest już używane przez większość klimatyzatorów do komunikacji z pilotem zdalnego sterowania. Produkt jest już kompatybilny z ponad 100 pilotami na podczerwień oraz powiązanymi z nimi klimatyzatorami.

Szybka konfiguracja i diagnostyka dzięki Intesis MAPS

Nowe rozwiązanie interfejsu klimatyzatora jest konfigurowane za pomocą narzędzia Intesis MAPS, co zapewnia integratorowi systemu wiele korzyści.

Nowe rozwiązanie interfejsu klimatyzatora jest konfigurowane za pomocą narzędzia Intesis MAPS, co zapewnia integratorowi systemu wiele korzyści. Dzięki konfiguracji opartej na projektach wszystkie zainstalowane interfejsy można skonfigurować przy użyciu jednego szablonu MAPS, co ułatwia kopiowanie konfiguracji urządzeń i tworzenie nowych projektów. Zastosowanie funkcji diagnostycznej upraszcza również proces uruchamiania i wszelką obsługę po wykonaniu instalacji.

Dowiedz się więcej na stronie www.intesis.com.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania