Czy pompa ciepła typu PREMIUM się opłaca? Czy warto w nią zainwestować?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy pompa ciepła typu PREMIUM się opłaca? Czy warto w nią zainwestować?

Pompa ciepła NIBE F2120 jest przykładem urządzenia klasy PREMIUM. Urządzenie to łączy w sobie zalety pomp powietrznych i gruntowych. Jej instalacja nie wymaga wykonywania odwiertów, zaś koszty eksploatacji tej pompy są porównywalne z tymi generowanymi przez gruntowe pompy ciepła.

aktualizacja: 2020-02-03 07:45:34

Analogicznie jak pompy gruntowe, powietrzna pompa ciepła NIBE F2120 charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C, gdy temperatura zewnętrzna spadnie do -25°C. Jest to pompa rewersyjna, więc posiada funkcję aktywnego chłodzenia (bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów), przy jednocześnie niezwykle cichej pracy (poziom hałasu w odległości 2 metrów to tylko 39 dB) NIBE F2120 to przełom w technologii pomp ciepła typu powietrze/woda.

Pompa ta osiąga sezonowy współczynnik efektywności (SCOP) o wartości powyżej 5,0. Oznacza to, że pompa ciepła może wyprodukować pięć razy więcej energii niż sama jej pobiera. Urządzenie to Nazywamy to PRAWDZIWĄ REWOLUCJĄ W OGRZEWANIU domów.

Szczegółowe informacje na temat pompy ciepła NIBE F2120

Magda Turecka
Specjalista ds. Marketingu marki NIBE

Dodaj komentarz

time image
time image
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje